Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Яценюк: Іду в президенти


-10
Рейтинг
-10


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
21

І за кордоном вельми прихильно ставляться до молодого й надзвичайно енергійного українського політика Арсенія Яценюка, який заявив, що братиме участь у президентських перегонах не заради самих перегонів, а лише з однією метою – перемогти...

Весняне перебування Арсенія Яценюка у Великій Британії якось пройшло непомітним для України, тож дозволю собі хоча б лапідарно й кількома штрихами змалювати візит молодого й вельми енергійного українського політика на Британські острови, який красномовно та недвозначно заявив про свій намір брати участь у перегонах за пост провідника України, а головне, з єдиною метою – перемогти.

Арсеній Яценюк виступив у Королівському інституті міжнародних взаємин Чатгам Гавз, що в Лондоні, а також у Кембріджі, де існує один з найдавніших вузів світу. До того ж відверто й щиро відповідав на круглому столі в провідному британському аналітичному центрі на всі запитання – і провокативні, і вельми "незручні". Принагідно підкреслити, що виступав він вільно англійською мовою з помітною американською вимовою, а не "російською англійською", як звикла виступати переважна більшість старшого покоління пост-совєтських державних діячів.

Можна наголосити й на тому, що в своїх виступах пан Арсеній жодним словом не обмовився щодо "головного героя" Помаранчевої революції Віктора Ющенка, чим дав зайву "поживу" для українських аналітиків і політологів, які вже гарячково розпочали будувати власні "теорії", мовляв, Арсеній Петрович може стати "спадкоємцем" мало популярного в Україні Віктора Ющенка, який у свою чергу виступатиме на виборах як сугубо "технічний кандидат". Зате пан Арсеній жваво закцентував увагу численних британських слухачів на інших претендентів на найвищий пост – на Юлію Тимошенко та Віктора Януковича, ймовірно змоделювавши майбутні наміри цих політиків, які знов використовуватимуть за участі своїх старих політтехнологів у своїх гаслах старі прийоми, тим самим підігріваючи поляризацію виборців на Схід і Захід.

Важливо також зазначити й наступне: пан Арсеній, маючи вже певний досвід роботи в міністерстві закордонних справ, що давало йому відчутну перевагу людини, всебічно обізнаної з реаліями міжнародної політики, вельми гідно тримався перед вишуканою й занадто прискіпливою британською публікою.

Отже, коротко про зміст висловлених думок Арсенія Яценюка. Перше, молодий політик реалістично оцінив можливості співпраці з ЄС, зауваживши, що "ніколи не просив членства в ЄС для України", позаяк, якщо тверезо подивитися, це є статегічною метою на віддалену перспективу. Друге, ініціатива Східне партнерство є тим механізмом, що вповні здатен підвищити вагу й провідну роль України на теренах Східної Європи, але нею ні в якому випадку не повинна бути затьмарена двостороння співпраця з ЄС. Третє, нині тільки НАТО є "єдиною системою колективної безпеки" в цивілізованоу світі, здатною ґарантувати безпеку України. Четверте, пан Арсеній назвав "дуже легким запитанням", як побудувати зрештою такі взаємини України з Росією, щоб надалі вони стали безхмарними, прозорими та зрозумілими один для одного: "Росіяни є надзвичайно прагматичними і будують зовнішню політику на захисті власних інтересів, що повинна робити й Україна". Похваливши російську компанію Газпром, якій вдалося укласти з урядом Тимошенко найбільш вигідний для цієї газової компанії-монополіста контракт, пан Яценюк підкреслив, що Україні доведеться вести нові перемовини про його зміни з однію метою – зробити той контракт вигідним і для України.

Як я зазначав, пан Арсеній не уникнув і питань "руба", а саме: про роль скандально відомої компанії РосУкрЕнерго та впливу олігархів загалом на українську політику. Зокрема панові Яценюку вже тривалий час настійно закидають, мовляв, він начебто отримує кошти на свою підтримку від олігарха Фірташа. Пан Арсеній зреагував у притаманному йому дусі, підкресливши, що його особистою метою є зробити абсолютно прозорою ситуацію з "енергетичною корупцією" в Україні і запропонувавши виявити, хто з політиків отримує якісь дивіденди від газу, а також з'ясувати, чи платять вони податки, і чи впливає це на політичний процес. Він назвав також корупцією надання переваг політиками тому чи іншому олігархові, навіть якщо ті політики не отримують вдячності олігархів у вигляді готівки. Пан Яценюк вельми легко і з сяючою саркастичною посмішкою спростував і давні закиди на його адресу, нібито він послуговується прихильністю не без власної користі одного з провідних телевізійних каналів, що належить одному з провідних олігархів нашої країни.

На британську аудиторію Арсеній Петрович справив неабияке враження: вона побачила в ньому людину, яка щиро декларує повну відданість європейським цінностям та інституціям, а також має непоганий досвід у їх відстоюванні. Тож британцям до снаги бачити в майбутньому на чолі української держави будь-яку людину, здатну вивести країну з багна перманентної політичної кризи, що шкодить реалізації давно задекларованого Києвом курсу європейської інтеґрації.

За матеріалами Української служби Бі-Бі-Сі...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua