Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Таки догрались

Ант. | 3.07.2009 16:18

21
Рейтинг
21


Голосів "за"
23

Голосів "проти"
2

Лише позавчора, 1 липня 2009 року, комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії виступив з резолюцією "Возз'єднання розділеної Європи", в якому урівняв сталінізм і нацизм, а вже сьогодні, 3 липня ОБСЕ прийняв наступний документ, в якому прирівняв СРСР до нацистської Германії.

...

Схоже, Путін з Мєдвєдєвим таки догрались. Догрались і з історією, і з навчаннями на Північному Кавказі, які подібно до минулорічних от-от мали перерости в наступну трагедію...

Лише позавчора, 1 липня 2009 року, комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії виступив з резолюцією "Возз'єднання розділеної Європи", в якому урівняв сталінізм і нацизм і закликав до міжднародного осуду тоталітарних режимів. І ще не встигли "борці з фальсифікацією історії не на користь Росії" на чолі з Мєдвєдєвим відреагувати на міжнародно-європейське ототожнення сталінізму з нацизмом (читай: Сталіна з Гітлером), як вже сьогодні, 3 липня ОБСЄ прийняв наступний документ, в якому прирівняв СРСР до нацистської Германії.

Такого гучного ляпаса Росії – спадкоємниці СРСР в сучасній історії ще не було. Тепер в даному контексті заява "Росія – спадкоємниця СРСР" значить не меньше, ніж значила б заява "Сучасна Германія – спадкоємниця Третього Рейху".

Очевидно, що прийняття такої постанови в ОБСЄ – це найкращий козир і найбільший карт-бланш, який об'єднана демократична Європа тільки й могла надати Президенту США напередодні його візиту до Росії. Прийнявши таке рішення, об'єднана Європа фактично вказала Президенту США Обамі, що теперішню двуголово-тандемну Росію і її наміри відстоювання цінностей тоталітарного минулого слід оцінювати так само, як був оцінений нацизм в Нюрнберзі.

З точки зору відстоювання демократичних цінностей в Європі і світі наслідки такого рішення стосовно Росії важко переоцінити. Прийнята постанова прямо свідчить про те, що Мєдвєдєв з Путіним не тільки розгубили повагу більшої частини цивілізованого світу (якої до них, скоріше за все, ніколи не було), але й остаточно втратили будь який вплив в Європі. Дуже схоже, що відтепер їх будуть розглядати не інакше, як дорого одягнуті опудала, що чекають на відповідні фанерні таблички на груди...

І хто тепер скаже, що історія не наука? Виявилось, ще й яка наука, не гірша за інші: якщо за незнання законів фізики інколи доводиться розплачуватись одиницям, то за ігрища з історією розраховуються мільйони.

Коли 10 червня я писав статтю "Вопрос, конечно, риторический" я звичайно й не підозрював, що питання історичної відповідальності за злочини минулого століття буде вирішене настільки швидко. Виходить, що відчуття загрози від "мєдвєдєвської боротьби з фальсифікацією" просякнуло повітря не лише в Україні, але й у всій Європі.

Європа таки зробила свій вибір і, судячи з окремих подій останніх кількох місяців, цей вибір далеко не імпровізація – це виважене і наперед підготовлене рішення (ось одне з пояснень хронічних неуспіхів Газпрому 2009-го року в Європі).

Російський фашизм потрібно було спинити і Європа зробила перший крок. І дуже схоже, що це лише початок...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua