Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Маркування продуктів щодо вмісту ГМО корисне для екології та євроінтеграції

| 25.06.2009 17:46

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради дали "добро" на маркування продуктів щодо вмісту ГМО.

Маркування продуктів щодо вмісту ГМО корисне для екології та євроінтеграції
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Анатолій Семинога) та Комітет з питань європейської інтеграції (голова Борис Тарасюк) рекомендували прийняти за основу законопроект БЮТівця Андрія Павловського N4437 про внесення змін до статті 38 Закону України "Про безпечність і якість харчових продуктів". Цей законопроект впроваджує обов'язкове маркування на етикетці продуктів щодо вмісту в них генетично модифікованих організмів (ГМО).

- Люди мають право знати про вміст ГМО у товарі й самостійно вирішувати, хочуть вони споживати такий продукт чи ні, - каже народний депутат, - Це питання відкритості інформації про взаємодію людини з навколишнім середовищем, екологічної інформації, яка стосується кожного. В усьому цивілізованому світі доступ до такої інформації є вільним. Добре, що комітет з екологічної політики принципово підтримав позицію, закріплену міжнародними договорами, підписаними і ратифікованими Україною: інформація про ГМО не повинна приховуватись від громадськості. Крім того, у висновку комітету з питань європейської інтеграції написано, що законопроект належить до сфери захисту прав споживачів, яка відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського союзу" належить до пріоритетних сфер, в яких здійснюється реформування нашого законодавства.

Законодавчу ініціативу підтримав також Кабмін, затвердивши своєю постановою "Порядок етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг".

Нагадаємо, що у ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів" сказано: споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Зокрема, інформація про продукцію повинна містити "позначку про наявність у її складі генетично модифікованих компонентів". Ініціативи Кабінету Міністрів України та народного депутата Андрія Павловського спрямовані на те, щоб виробники харчових продуктів неухильно дотримувалися норм законодавства та принципів біологічної безпеки.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua