Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4a0d0e4b4cbce/

В "Українському тижні" шпигують за своїми журналістами?

Андрій Окунь | 15.05.2009 09:40

14 травня в УНІАН відбулася прес-конференція, під час якої журналісти "Українського тижня" оприлюднили результати власного розслідування стосовно слідкування за працівниками "Українського тижня" на їхніх робочих місцях.

14 травня в УНІАН відбулася прес-конференція, під час якої журналісти "Українського тижня" оприлюднили результати власного розслідування стосовно слідкування за працівниками "Українського тижня" на їхніх робочих місцях.

Згідно оприлюдненої інформації, на комп"ютерах працівників видання встановлено програму "Прихована камера" (servemp.exe), яка постійно слідкує за всім, що відбувається на комп"ютерах працівників. Вона може сканувати зображення екрану та навіть записувати розмови, які відбуваються поблизу комп"ютера.

"За нашими даними, така програма встановлена не на всіх комп"ютерах – на 24 з 40, які ми змогли дослідити. Нам не вдалося з"ясувати, чи встановлена вона на робочих місцях керівництва (голови редакційної ради Романа Цуприка, генерального директора Миколи Шейка, директора Андрія Решетника). А от за комп"ютером нового головного редактора Сергія Литвиненка також стежать, на його комп"ютері ця програма є", – заявив учасник прес-конференції, екс-журналіст "Українського тижня" Анатолій Бондаренко.

Журналісти наполягають на тому, що керівництво має вибачитись перед працівниками та провести внутрішнє розслідування, хто саме читав листування працівників.

"Крім того, що читати чуже листування негарно, такі дії порушують фундаментальне право людини на таємницю листування, також порушене право журналіста на конфіденційність джерел інформації. Працівники "Українського тижня" часто спілкувалися зі своїми респондентами – відомими політиками, економістами, експретами через електронну пошту, ICQ... Перед ними керівництво має вибачитися передусім", – зазначила учасниця прес-конфероенції, журналістка "Українського тижня" Анна Бабінець.

Нагадаємо, конфлікт в "Українському тижні" триває з квітня. Тоді керівництво звільнило журналіста відділу економіки, голову профспілкового осередку Сергія Гузя. На його думку, це пов"язано з його активною профспілковою позицією у захисті інтересів колективу. НМПУ вважає, що Сергія Гузя було звільнено, аби зірвати колективні переговори, які тривають в редакції. На захист профспілкового осередку виступила Європейська федерація журналістів, колеги з Великобританії, Данії, Португалії, Іраку.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua