Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Свідоме пересмикування фактами


14
Рейтинг
14


Голосів "за"
18

Голосів "проти"
4

Мене спонукало написати ці нотатки лишень одне нестримне бажання – наочно показати ворожі методи численних інсинуацій і перекручень базових історичних та коцептуальних положень, розроблених нашими сучасними вченими на строго документальній основі...

Наші воріженьки, які тусуються тут на українському інтернет-просторі кілька років поспіль за завданням своїх хазяїв із Кремля, цілком свідомо оперують своїми "фактами", взятими на озброєння ще з побитого міллю совєтського пропагандистсько-словесного мотлоху та густо пересипаного нафталіном, умисне й грубо пересмикуючи загальновизнаними фактами, відомими науковцям усього світу. Прикладів засмічування численними пропагандистськими агітками наших інтернет-видань можна наводити й наводити, проте процитую лише один, методично нав'язуваний одним із найактивніших тут "лайнофразівців", який зареєструвався на НП як "свидомыи шо аж", а на "Парафразі" ідентифікує себе з "Копєйко". 4.05.2009 14:48: "Национали́зм (фр. nationalisme) – идеология и направление политики, базовым принципом которых является тезис о высшей ценности нации и её первичности в государствообразующем процессе. Под понятием "национализм" чаще всего подразумевают этнонационализм, в особенности его крайние формы, которые делают акцент на превосходстве одной определённой национальности над всеми остальными (шовинизм, ксенофобия и др.). Многие проявления крайнего национализма, включая разжигание межнациональной розни и этническую дискриминацию, относятся к международным правонарушениям". Ось так – безапеляційно, а головне, по-комуністичному. Але ж ми чудово знаємо, чому так стверджували в совєтську епоху – щоб тримати численні народи імперії в покорі, ліплячи з них безликий "совєтський народ" та в такий спосіб компрометуючи тривалий і виснажливий національно-визвольний рух українського народу за своє визволення.

Хоча є вже давно науково обгрунтований постулат націоналізму як світоглядного принципу нашими філософами і запозичений мною з української електронної версії "Вікіпедія": "Націоналізм – світоглядний принцип, найбільшою мірою притаманний передовим представникам народу, що виборює своє право на розбудову власної держави, тобто прагне перетворитись на націю. Для XX ст., особливо його другої половини, це широко розповсюджене явище, зумовлене крахом світової колоніальної системи. Після розпаду СРСР у серпні 1991 р., націоналізм, як один із способів розвитку світової співдружності народів, вступив у свій черговий етап.

Головною в націоналізмі є ідея державності та незалежності, самостійності. Але держава – не самоціль, а форма й засіб організації повноцінного життя народу. Народ, у свою чергу, – це не тільки корінний етнос, а й усі етнічні меншини. І дійсний (а не змішаний із шовінізмом, з його намаганнями довести виключність та зверхність "своєї" зростаючої етнонації) націоналізм обстоює право на державність усіх (як корінних, так і некорінних) етнічних угруповань народу. Коли мета перетворення певного народу на державну націю вже досягнута, націоналізм тим самим остаточно виконує свою історично-конструктивну роль і від нього має залишитися лише патріотизм"
...

А ось вам свіженький приклад, "запозичений" мною на "Парафразі" (так і кортить його називати "Лайнофразом"!): "Ученые нашли древнего Укра и восстановили его физиономию". Написать комментарии Страница 1 из 1 [ Сообщений: 7 ] Для печати Пред. тема | След. тема Автор Сообщение Бранко. Заголовок сообщения: Ученые нашли древнего Укра и восстановили его физиономию. Добавлено: 04 май 2009, 16:35".... Цей "бранко" мені відомий ще з "Фрази", де він також методично й цілком свідомо провокував читача подібними примітивними кремлівськими агітками... Але найцікавіше тут інше! Передраний матеріал цим вельми самовпевненим і нахабним панком (із іноземного джерела!) свідчить лише про знахідку в одній із карпатських печер решток найдавнішого Homo sapiens. Ось так у вельми примітивний спосіб робиться чергова агітка, націлена на елементарне розпалювання міжетнічної ворожнечі та з метою чергового приниження української нації.

Наведу вам інший приклад. Якось у квітні до мене звернувся з проханням передрукувати мій матеріал "Парафраз" – кремлівський спецпроект чи зграя інтернет-хуліганів?" харківський журналіст Микола Сухомлин для "Хай Вея". Отже, завдяки зусиллям пана Миколи ця нотатка з'явилася й на сторінках іншого інтернет-видання. На нього накинулися, наче оскаженілі круки, "лайнофразівці", одна особа з яких стверджує, що вона за професією археолог. Це така собі Тетяна Крупа. Ось її коментар: Тетяна Крупа, 20:28 17/04/2009

"Николай, а Вам не приходило в голову, что у этого явления есть другие причины, чем так увлекательно-занимательно изложенные в этой публикации?

Рискну заявить, что публика на Парафраз разная. Но к спецслужбам не имеющая никакого отношения. Вполне вменяемая (цю панночку не цікавить, як ця "вмєняємая" публіка між собою спілкується; проте там же суцільна нецензурна тарабарщина! – У.З.) и разного уровня знания истории.

Я до 2004 года совершенно не вникала в игры вокруг украинской истории: поверите ли Вы, что меня хватает своих исследований? А все – охватить не возможно. Но начавшиеся с приходом Ющенко к власти оголтелые политические игры вокруг истории – достали даже меня

Я лично терпела, когда в триполье (40-12 тыс. до н.э.) находили украинцев. ВЕСЕЛИЛО.

Чего с убогих взять. Но когда началась подмена и высасывание фактов из пальцев... Простите... Но краевед нашедший бамняжку в архиве – еще не историк. О чем бы в этой бумажке не было написано. И городить огород на ней не стоит. История – наука системная. А у нас это модно.

Поэтому рискну преположить, что явления Парафраз – причина простая. Это – несогласие с режимом.

И я тоже там редко появляюсь. Но я – не кремлевский спецпроект и уж хулиганством не занимаюсь"
... Ось так – ні додати ні відібрати.

Коли я прочитав цей коментар, то за голову вхопився. Це ж написала неосвічена особа! Означувати період Трипілля-Кукутені, про який майже всі студенти на історичних факультетах (хіба що двієчники не знають, але такі там довго не тримаються) знають чудово, 40-12 тис. р. до н.е. – верх нечуваного невігластва! Тож для тих, хто також не знає, повідомляю – це межі періоду пізнього або верхнього палеоліту, дослідженнями якого я безпосередньо займаюся ось уже з 1972 року.

Насамкінець лише підкреслю, що давню історію України в нас вельми грунтовно досліджують знані фахівці, зокрема в галузі первісної археології та раннього середньовіччя. Це В. Баран, О. Моця, Д. Козак, Л. Залізняк та багато інших, праці яких увійшли до академічного тритомника "Давня історія України". Якщо ця пані Крупа, з дозволу сказати, професійний археолог, то вона не може не знати офіційної думки щойно названих мною найавторитетніших археологів, викладеної в академічному виданні, де чорним по білому стверджується, що український етнос уперше з'являється на світовій арені лише в V-VII ст.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua