Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Ахмадінеджад   сіонізм   США   ООН

Візьмемося за руки

Іван ЮРІЙЧУК | 30.04.2009 17:22

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

Переклад промови М. Ахмадінеджада на конференції ООН з проблем расизму

Візьмемося за руки
В ім'я аллаха, Милостивого і Милосердного! Хвала аллаху, Господу світів! Мир Його Посланнику Мухаммаду і вітання!

Пане голово, шановний генеральний секретар Організації об'єднаних націй, шановний верховний комісар ООН з прав людини, пані та панове! Ми зібралися тут, на другому раунді конференції "Дурбан" проти расизму і расової дискримінації, щоб розробити практичний механізм для нашої священної і гуманної місії.

Протягом останніх століть, людство пройшло крізь великі страждання і біль. В середні віки мислителі і вчені засуджувалися до страти. Потім настали часи рабства і работоргівлі. Мільйони безневинних людей гнали в неволю, розлучаючи з сім'ями і тими, кого вони любили, щоб в жахливих умовах відвезти до Європи і Америки. Темний період, відмічений ще й окупацією, мародерством і масовими вбивствами невинних людей.

Пройшло немало років, перш ніж народи повстали, почали боротьбу за свою свободу і незалежність і заплатили за це високу ціну. Вони віддали мільйони життів, щоб вигнати окупантів і створити незалежні національні уряди. Проте, невдовзі узурпатори влади розв'язали дві війни в Європі, що пройшли чумою окремими частинами Азії і Африки.

Ці жахливі війни забрали близько ста мільйонів життів і залишили після себе численні руйнування. Якби окупація, жахи і злочини цих воєн послужили уроком на майбутнє, це стало б променем надії. Держави, що перемогли, призначили себе завойовниками світу, ігноруючи або принижуючи права інших народів, нав'язуючи деспотичні закони і порядки в світі.

Пані та панове, давайте поглянемо на Раду безпеки ООН, яка є одним з наслідків Першої і Другої Світових воєн. Яке логічне пояснення стоїть за правом вето, яким вони себе наділили? Як може подібна логіка відповідати людським і духовним цінностям? Хіба немає тут невідповідності загальновизнаним принципам справедливості, рівності перед законом, любові і людської гідності? Хіба не є це дискримінацією, несправедливістю, порушенням людських прав і приниженням для переважної більшості країн і народів?

Рада є головним законодавчим органом в світі, що ухвалює рішення, які гарантують мир і безпеку у всьому світі. Як же ми можемо очікувати втілення справедливості і миру, якщо дискримінація легалізована, і закони створюються шляхом сили і примушення, а не справедливості і пошани до прав?

Примушення і зарозумілість породжують в світі війни і тиранію. Хоча сьогодні багато поборників расизму і засуджують на словах і в гаслах расову дискримінацію, велика кількість могутніх країн привласнили собі право ухвалювати рішення за інші країни, базуючись на своїх власних інтересах і на свій розсуд. Вони можуть легко порушувати всі закони та нехтувати загальнолюдськими цінностями, що вони вже не раз демонстрували.

Після Другої Світової Війни вони вдалися до озброєної агресії, щоб позбавити своєї домівки цілий народ, під приводом єврейських страждань і прислали мігрантів з Європи, США і інших країн світу з метою встановлення абсолютно расистського уряду на окупованих землях Палестини. Дійсно, компенсуючи жахливі наслідки расизму в Європі, вони допомогли прийти до влади найжорстокішому і найрепресивнішому расистському режиму в Палестині.

Рада Безпеки допомогла встановленню окупаційного режиму і підтримувала його протягом останніх 60 років, дозволяючи йому творити всілякі лиходійства. І що найсумніше, багато західних урядів і США самі скоїли злочин, захищаючи цих расистських винуватців геноциду, в той час, коли у всьому світі люди, з незатьмареною свідомістю і здатністю вільно мислити, засуджують агресію, жорстокість і бомбардування мирного населення в секторі Гази. Ті, хто підтримують "Ізраїль", завжди або підтримували ці злочини, або зберігали мовчання.

Дорогі друзі, поважані делегати, пані та панове, які справжні причини, що спонукали США напасти на Ірак і вторгнутися до Афганістану? Яка причина стоїть за вторгненням до Іраку, окрім зарозумілості тодішньої адміністрації США і тиску з боку володарів влади і багатства, окрім прагнення розширити свою сферу впливу і захистити інтереси гігантських компаній з виробництва зброї, прагнення вплинути на велику культуру, чия історія налічує декілька тисячоліть, знищити потенційну і практичну загрозу сіоністському режиму з боку мусульманських країн або захопити енергетичні ресурси, що належать іракському народу?

Дійсно, чому майже мільйон людей були вбиті і поранені і ще декілька мільйонів покинули свої будинки? Дійсно, чому іракський народ зазнав величезних збитків, що обчислюються сотнями мільйонів доларів? І чому в результаті цієї військової акції на американський народ було покладено тягар в мільярди доларів?

Хіба військова акція проти Іраку не була спланована сіоністами і їхніми союзниками в тодішній адміністрації США, і не стало це справою рук країн-виробників зброї і володарів багатства? Чи відновило вторгнення до Афганістану мир, безпеку і економічне процвітання в цій країні?

США і їх союзники не тільки не досягли успіху в обмеженні виробництва наркотиків в Афганістані, навпаки, виробництво наркотиків за час їх перебування там виросло. Основним питанням є: чи внесли США і їх союзники в це свій внесок і чи несуть вони за це відповідальність?

Вони є представниками всіх країн в світі? Ці країни дали їм такий мандат? Люди зі всього світу уповноважили їх на те, щоб вони втручалися в справи по всій земній кулі, хоч і переважно в нашому регіоні? Хіба не є це все яскравим прикладом егоцентризму, расизму, дискримінації або посяганням на гідність і незалежність націй?

Пані та панове, хто відповідальний за економічну кризу, що відбувається зараз? Звідки ця криза родом? Де ця криза почалася? У Африці, Азії або спочатку в США, а потім розповсюдилася в Європі серед їхніх союзників?

Протягом тривалого часу вони встановлювали несправедливі економічні правила, впливаючи на міжнародну економіку за допомогою своєї політичної сили. Вони встановили фінансову і монетарну систему без відповідного механізму контролю з боку інших народів і урядів, які не беруть участь в репресивних тенденціях. Вони навіть своєму народу не дозволяють спостерігати або контролювати їх фінансову політику. Вони створюють свої закони і правила всупереч всім моральним цінностям, з єдиною метою – захистити інтереси володарів багатства і влади.

Потім вони вибрали такий напрям ринкової економіки і конкуренції, який позбавив інші країни багатьох можливостей, цілком доступних за іншої ситуації. Вони навіть переклали свої проблеми на плечі інших, коли хвилі кризи били їх хвору економіку сотнями мільярдів доларів бюджетного дефіциту.

І сьогодні вони закачують сотні мільярдів доларів в банки, що знаходяться на межі банкрутства, компанії і фінансові інститути, витягнувши готівку, як з кишень власного народу, так і з інших націй, тим самим ускладнюючи ситуацію для своєї економіки і народу. Вони думають тільки про те, як би утримати владу і багатство. Їм наплювати на решту людей в світі, навіть на власний народ.

От чому влада диявола проявила себе і розширює сферу свого впливу, позбавляючи інших можливості насолоджуватися рівноправними і справедливими можливостями для розвитку. Результатом стало створення нахабного расизму, який є однією з найбільших загроз міжнародній безпеці і обмежує можливості побудови мирного співіснування у всьому світі.

Поза сумнівом, расизм є символом неуцтва, що має глибоке коріння в історії. І це – беззаперечна ознака розчарування в розвитку людського суспільства. Тому надзвичайно важливо відстежувати прояви расизму в ситуаціях або в тих суспільствах, де переважає неуцтво або недостатнє знання.

Підвищення загальної поінформованості і розуміння з питань філософії людського буття є методом боротьби з такими проявами. Це – ключ до розуміння істини, що людство є серцевиною створення Всесвіту, ключ до повернення до духовних і моральних цінностей і, нарешті, до надання переваги поклонінню Богу Всемогутньому. Міжнародне співтовариство повинне ініціювати колективні заходи з підвищення інформованості в уражених недугою расизму суспільствах, де все ще панує непоінформованість із цього приводу, щоб припинити розповсюдження цих шкідливих проявів.

Дорогі друзі, сьогодні, на початку третього тисячоліття, людське співтовариство стикається з расизмом, що кидає тінь на образ людства. Світовий сіонізм,, що втілює собою расизм, брехливо апелює до релігії і зловживає релігійними почуттями, щоб приховати свою ненависть і потворне обличчя. Тим не менше, дуже важливо тримати в центрі уваги політичні цілі деяких світових держав, і тих, хто контролює величезні економічні ресурси і вплив в світі.

Вони мобілізували всі свої ресурси, зокрема економічні та політичні, і світові засоби масової інформації для надання підтримки нахабному сіоністському режиму, і навмисно применшують приниження і ганьбу цього режиму. Це не просто питання неуцтва, і ніхто не зможе перемогти це потворне явище шляхом культурних кампаній.

Необхідні зусилля, щоб покласти край образі сіоністами і їх прихильниками політичних і міжнародних механізмів і примусити їх поважати волю і сподівання народів. Слід заохочувати і підтримувати уряди в боротьбі за викорінення цього варварського расизму і русі у напрямку реформування нинішніх міжнародних механізмів.

Поза сумнівом, всім вам відомо про змови деяких сил і сіоністських кіл щодо цілей і завдань цієї конференції. На жаль, є друковані твори і усні заяви на підтримку сіонізму і його злочинів. На почесних представниках націй лежить обов'язок викрити ці кампанії, що йдуть врозріз з гуманітарними цінностями і принципами. Слід визнати, що бойкот цієї сесії, яка охоплює велике коло світової спільноти, є яскравим прикладом расизму.

В справі захисту прав людини, в першу чергу важливо захистити право всіх держав на рівноцінних засадах брати участь у всіх важливих міжнародних процесах і дозволити їм ухвалювати рішення без впливу на них деяких світових держав. А по-друге, необхідно перебудувати існуючі міжнародні організації і відповідні механізми. Тому ця конференція є випробувальним полігоном, за підсумками якого світова громадська думка сьогодні і завтра оцінюватиме наші рішення і наші дії.

Зараз, приймаючи виклики сучасності, ми повинні вчитися в минулого використовувати колективні зусилля, і в зв'язку з цим в якості завершальної думки, я хотів би привернути Вашу увагу до двох важливих моментів:

По-перше: ситуація, що склалася в світі, цілком може бути покращена. Проте необхідно відзначити, що це поліпшення може бути досягнуте виключно шляхом співпраці всіх країн, з використанням всіх існуючих можливостей і ресурсів. Я беру участь в цій конференції, тому що хочу виразити свою тверду переконаність у важливості питань, пов'язаних із загальною відповідальністю за захист прав націй від такого жахливого явища, як расизм, і тому я з вами, о, мудреці світу.

По-друге, пам'ятаючи про неефективність сучасних міжнародної, політичної, економічної систем, а також системи безпеки, необхідно концентруватися на божественних і людських цінностях шляхом звернення до справжнього призначення людського буття, заснованого на законі і пошані прав всіх людей у всіх частинах світу, усвідомленні минулих помилок в попередній глобальній системі управління світом і вживання колективних заходів з перебудови існуючої структури.

При всій моїй пошані до поважних зборів, надзвичайно важливо в короткі терміни реформувати структуру Ради безпеки, включно з відміною дискримінаційного "права вето", а також змінити поточну світову фінансову і грошову системи. Очевидно, що відсутність розуміння терміновості таких змін зараз перетвориться на набагато важчі втрати в майбутньому.

Дорогі друзі, будьте обережні! Рух у напрямі закону і пошани людської гідності подібний до сплаву по швидкій річці. Давайте не забувати про відчуття любові і прихильності. Обіцянка людству майбутнього – велика цінність, яка послужить нам інструментом в побудові нового світу.

Для перетворення світу в прекрасне місце, повне любові і благословення, в світ, вільний від убогості і ненависті, в світ, пронизаний щастям благодаті і величі Господньої, в світ, де дійсне буття людини гідно управляється і спрямовується, давайте візьмемося за руки.

Я дякую Вам, пане президенте, генеральний секретар і всім високоповажним учасникам за терпіння, з яким вони вислухали мене. Велике спасибі!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua