Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Хода   день народження Шевченка   Шевченко   Запорожье   Запоріжжя   день рождения Шевченка   Свобода   Идея нации   Небо   безпартийная акция.

Безпартійний Шевченко

Eгор Захаров | 9.03.2009 15:25

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

Сьогодні в Запоріжжі відбулася здавалося б звичайна кожнорічна акція по вшануванню дня народження Шевченка, але пройшла вона з дуже важливою ізюменкою – під час мітингу майже не було партійних прапорів.

Блукаючи по сторінках інтернету я потрапив на запрошення прийти на ходу та мітинг на якому будуть тільки державні та національні прапори.


Безпартійний Шевченко
Сьогодні в Запоріжжі відбулася здавалося б звичайна кожнорічна акція по вшануванню дня народження Шевченка, але пройшла вона з дуже важливою ізюменкою – під час мітингу майже не було партійних прапорів.

Блукаючи по сторінках інтернету я потрапив на запрошення прийти на ходу та мітинг на якому будуть тільки державні та національні прапори. Трохи здивувало, адже в Запоріжжі я такого ще не бачив. Зазвичай проукраїнські акції проводять разом Наша Україна та Свобода, мішаючи помаранчеві прапори з синіми.

Організацією, яка подала заявку на проведення маршу була молодіжна організація "Небо". Зв'язавшись з ними, я зрозумів що це за структура. Головою організації є Ігор Артюшенко, колишній кандидат в мери Запоріжжя з націоналістичною програмою, який прославився написами на парканах "Артюшенко – вибір нації", україномовними агітаційними листівками та щоденними студентськими мітингами на Бульварі Шевченка (він на той час очолював студраду ЗДМУ). Тоді він звісно не переміг, зі студради прогнали, але отримав підтримку в медунівері (на дільниці якого переміг) та серед вмируючих націоналістичних організацій в місті, обігнавши на виборах сумнозвісну Єлену Солод.

Цей факт засмутив мене, бо знову політика пролазить в усі щелини і виходе так, що простому українцю просто так не можна прийти вшанувати Шевченка, бо обовязково напишуть, що ця людина прийшла проплачена партіями. Трохи подумавши я все ж таки вирішив піти на цю ходу.

Зранку на зупинці "Іванова" зібралося 38 людей (я порахував). Стояли під державними прапорами, але коли почалася хода підняли два прапори Неба, а один хлопець дістав "Ідею Нації". На косі погляди побратимів він почав відмазуватися, що цей прапор не належить до якоїсь організації – цей прапор у нього ще з часів СНПУ і його пропустили вперед йти разом з "небесними прапороносцями".

Хода підійшла під час закінчення мітингу який проводила облдержадміністрація, звернувши на себе увагу усіх камер. Бабуся, яка під час ходи бігала біля нас і не з ким не віталася та постійно надзвонювала (я аж був подумав що то секретний агент) підняла прапор Свободи, який виявився єдиним на мітингу партійним прапором. Мабуть вона дійсно поважає Свободу більше ніж Україну. Одразу декілька хлопців, які прийшли з ходою почали швидко роздавати усім газету тієї ж самої Свободи. Один з них пояснив мені, що не вважає правильним піаритися, але він крім усього є членом партії і виконує наказ. Ну і наприкінці ще з'ясувалося, що Артюшенко є членом Свободи, про що він сказав під час інтерв'ю якійсь газеті.

Люди почали розходитися, а я з хлопцями пішли в парк під проводом міліції фотографуватися з Ідеєю Нації. Охочих зфотографуватися було багато і я навіть жартував, що треба брати за це гроші. "Фото з рарітетом".

Отак і пройшла перша в Запоріжжі "аполітична хода".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua