Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Грузія   Росія   війна   Мамонтов   Свой-Чужой

Мамонтаж

Ант. | 5.02.2009 19:10

27
Рейтинг
27


Голосів "за"
29

Голосів "проти"
2

Українці під час грузино-російської війни. Декілька коментарів про те, як в Росії "жарять факти".

Російське телебачення "видало на гора" "епохальну роботу" – фільм Аркадія Мамонтова "Свой-Чужой".

Вирішив переглянути – що там ще нарили російськи шерлоки холмси. Виявилось – рекламні ролики, кілька інтерв'ю, якісь розмиті обличчя, пара палітурок українських паспортів, аркуш з кількома прізвищами. Голос за кадром... Непрофесійно, бездоказово, дешево...

І висновок – українські військові фахівці приймали безпосередню участь в грузино-російській війні...

Та цікавий не висновок, а те, що до нього додали і в який спосіб намагались отримати. Спосіб виявився досить простим – ножиці і голос за кадром. Ножиці з додаванням демагогії.

Початок фільму. Оператор за пультом зенітного комплекса. Прилади, перемикачі, швидкі рухи. Динаміка. Камера поступово зміщується з рук на прилади і раптом вихоплює рожеву наклейку з тризубом та числами "2006/2007". І знову прилади, перемикачі, швидкі рухи оператора...

Перед цими кадрами військові літаки в небі. Після них – пуск ракети. Неприхований монтаж. Звичайний режисерський прийом – кадри отримані в різний час і з різних камер.

Але є й прихований монтаж. І його достить легко віднайти при покадровому відтворенні фрагменту з роботою оператора – і це саме кадри з наклейкою та тризубом, їх 13, якраз на півсекунди...

Наступний фрагмент. Обшук тіла пілота збитого російського літака. По-за кадром чути грузинську та російську мову. Висновок – російською говорять з українським акцентом.

Що до цих кадрів, то цікавими скоріше є не самі кадри, а їх походження – вони з'явились в мережі Інтернет десь 7 або 8 вересня, тобто рівно через місяць після початку війни. Вважають, що кадри були розміщені Аланом Кочієвим, активістом молодіжної осетинської діаспори в Москві (про це, наприклад, тут: http://avia-forum.ucoz.ru/forum/39-398-1). Враховуючи таку велику затримку було б цікаво почути про походженням цих кадрів. Принаймні для того, щоб підтвердити їх автентичність, та автор цього чомусь не зробив.

Але найбільше цікавим в цих кадрах є не те, що на відміну від інших подібних вони трохи запізнились з публікацією, і навіть не те, на чому автор акцентував увагу, а те, на що він увагу не звернув: крім голосів в них присутній ще й шум вітру, причому, досить сльного вітру, який час від часу практично заглушує людські голоси. Для того, щоб переконатись, що це саме шум вітру, достатньо переглянути ще один ролик, про те, як пілот A320 компанії "Lufthansa" ледь не розбив літак (http://botinok.co.il/node/43513) і порівняти гудіння вітру в перщому та другому роликах. А ще треба звернути увагу на траву в кожному з роликів. В першому – з війни – на відміну від другого, трава стоїть як вкопана!

Та й це не все. Ролик з обшуком загиблого пілота досить легко знайти окремо від фільму Мамонтова. Порівняння фрагменту, показаного Мамонтовим і ролика, розміщеного, наприклад, на сайті KP.RU (http://www.kp.ru/daily/24159.5/374317/) показує, що Мамонтов в середині цього ролика, в той момент, коли пістолет загиблого передають з рук в руки чомусь "зробив відкат" – перемотав стрічку на якусь секунду назад. Для чого?

Причину перемотки легко зрозуміти, якщо знову порівняти звукові дорожки, але на цей раз увагу треба звернути не на шум вітру, а на звук сплеску долоней. В ролику з сайту KP.RU звук сплеск долоней відстоїть від видимого сплеску на якусь секунду. І саме на цю секунду зроблено відкат відеорядка у Мамонтова, причому так, що після відкату звук сплеску та його зображення вже співпадають!

Наступний фрагмент, центральний – смажені факти від російської армії подає генерал-полковник Фролов. Особисто, так би мовити. Ну що ж, з урахуванням того, що в Росії відносно українців в Грузії не раз робились гучні заяви з посиланнями саме на військових, тим більше цікаво переглянути саме цей фрагмент.

Отже, факти від військових. І генерал Фролов їх подав! У кількості рівно одного, але добре просмаженого: він переповів розповідь свого підлеглого про те, що його брат з України і приймав особисту участь в ремонті ЗРК – зенітно-ракетних комплексів.

І все.

Пам'ятається, весільному генералу з фільму "Свадьба" куди як більше знайшлось що сказати. Причому в ситуації, коли його про це не просили...

Ще один фрагмент. Два фахівці з технічного обслуговування. Один з них, той що ближче до осцилографа, прикриває голову. "Ховає обличчя" – лунає висновок за кадром.

Можливо у автора не вистачило коштів на консультанта, можливо він ніколи не бачив осцилограф, але ж повинен він був хоч раз в житті бачити звичайну кінокамеру!? Оптичний приціл? Театральний бінокль, врешті решт?

А якщо бачив, то невже не звернув увагу, що користуватись цими приладами в умовах зовнішньої засвітки окуляра практично неможливо! Але те ж саме стосується і осцилографів, які для уникнення зовнішньої засвідки комплектуються гумовими тубусами. Причому, настільки "гумовими", що фахівці ними практично ніколи не користуються, а здебільшого прикривають екран рукою, або звичайною накидкою на голову...

Схоже, що при створенні свого фільму і автор користувався накидкою – на свою совість. Хоча міг би обійтись і без накидки, бо неможливо забруднити те, чого нема.

Якщо в пошуках кота попадаються лише миші – облиште пошуки. Якщо замість фактів подають "нарізку" – отже фактів не існує.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua