Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/498b006c2c46b/

Забрати в бідних-віддати багатим

Гетьман | 5.02.2009 17:06

Складна ситуація нарешті опинилась в полі зору політиків. Згадалась необхідність виконувати покладені на них обов'язки. Звично засмаглі і відпочивші почали пропонувати способи компенсації збитків від криз.

Забрати в бідних-віддати багатим
Для закріплення оновленості рішучості наступу на кризу у Верховній Раді планується переназвати всі Партії на Партію Захисників Олігархів Перша (ПЗО1) і так скільки треба. Остаточне рішення про перейменування ще уточнюється. Невизначеність панує кому зватись Першою, Другою, Третьою, ... Бути не першим образливо для статусу "олігарх" і зв'язаного з ним.

Олігархи дочекались від лінивих депутатів та членів партій реакції на кризу. Покладені сподівання і обіцянки політиків отримали шанс справдитись якнайповніше. Зажравшісь бідаки і звичайні громадяни розпоясались зовсім і навіть не думають ділитись з постраждалими від економічної кризи та фінансової у Світі.

Традиційно опікуватись проблемами яро і голосно взялись наймасовіші олігархічні Партії Регіонів і БЮТ. Вірна челядь КПУ і любителі з НУНС, БЛ, поламавшись зі спробами довести свою важливість, прийняттю рішень на користь обнадіяних олігархів не заважатимуть. Спільні "виборці" і "ідея" захисту номенклатури партії та багатих від гніву націй-стара школа.

Проте не все так безхмарно. Партія Регіонів, яка приміряє собі варіант нової назви Перша Партія Захисників Олігархів (ПЗО1) невдоволена, що її членів переманює Уряд БЮТ-у. Підступна Тимошенко, виставивши Януковича слабаком, який не може накормити своїх, призначила головою Держкомпідриємництва регіоналку Олександру Кужель. Котра одразу висунула ініціативу як боротись з тіньовою економікою, несправедливим розподілом коштів і ненаповненням бюджету. Обкласти податками заробітчан і жебраків для їх же добра. Перехід до конкуруючої політичної фірми мало не поставив під сумнів втілення хорошої ідеї в життя. Все таки олігархи сподіваються, що це не завадить спільному благу від прийняття подібного.

Наступна ініціативна пропозиція має на меті усмирити майданних і примусити віддати награбоване звичайними громадянами. Народ олігархів очікував довго цього моменту. Криза підштовхнула вибраних політиків до активніших дій, обмеження розкоші бідних. Посилання на закордонний досвід обов'язкове-дані заходи затребувані в Світі і олігархи надіються на здійснення аналогічних в Україні.

Олександра Кужель в інтервю "Коментарию"

Комитет собирается инициировать увеличение максимально возможного годового оборота для единоналожников-физлиц с 500 тыс. грн. до 1 млн. грн. и увеличить максимальную ставку единого налога с 200 до 500 грн. Кроме того, мы будем добиваться, чтобы право на единый налог получили все гастарбайтеры, вернувшиеся на работу в Украину. Заплатив его, они получат право на социальные гарантии. Люди на это пойдут, им необходим пенсионный стаж в Украине. Таким образом, мы закроем часть проблем Пенсионного фонда.

Державними руками зібрались обібрати тих, кого цими ж державними руками, забравши народні можливості і продавши їх, вигнали на заробітки закордон чи десь в Україну. Від жебраків у відношенні до держави заробітчани відрізняються тільки майновим статусом. Решта-це однакова викинутість із загальнодержавних політичних і громадських процесів. Наче підлітки, які отримали паспорт, мають право голосу, але воно їм непотрібне.

Обкладати заробітчанські кошти прямим податком можна разом з жебраками, які також отримують прибуток і не сплачують зборів. Загалом крок політики з Партії Захисників Олігархів (ПЗО N) зрозумілий. Економічна криза зупинила заводи, дібравшись тепер до Сходу, вже не тільки на Західній Україні. Торгові мережі залишились без кредитів в зв'язку з Фінансовою у Світі. Зростання курсу долара, який олігархи вивезли з країни, посилило недовіру до банків, які заморозили видачу депозитів простим людям. В таких умовах заробітчани ділитись валютою не будуть, вкидаючи її в одне з джерел прибутку олігархів, як раніше, а триматимуть зароблене про запас.

Вибити недоотримане можна лиш прямим податком. Прирівняти заробітчан-людей найманої праці до власників і наймачів підприємців. Першу передумову яку зробив Уряд у пропозиції регіоналки Кужель, та спочатку ввести єдиний фіксований податок. В перспективі є перевірений обмежуючий перевиробництво в розвинутих країнах податок на додану вартість (ПДВ, рос.-НДС). Який в Україні слугує привладним для видоювання коштів поза поясненими видами податків і обанкрочення перед приватизацію чи рейдерством певного підприємства.

Діти заробітчан тут, приписка і радянське міліційне "не доведено не значить не заробітчанин" змусять платити. Вигоди, які обіцяють натомість тим, хто платитиме, є обманом. Немає ніякого захисту і регулювання державою відносин між найманим нелегалом-заробітчанином і працедавцем, що робило б змістовним якесь забирання податку на утримання чиновників.

Так само надіятимуться заробітчани на державні пенсії, як і на забезпечення можливістю заробляти цю пенсію в Україні. Крім спроби покрити недостачі в пенсійному фонді зараз, що відлякує уже існуючих пенсіонерів. Нечесним буде отримання заробітчанами більшої пенсії від тих, хто працював в Україні. Та й чи можна приватним підприємцям, до яких прирівняли гастарбайтерів, платити пенсію інженера, коли перший понаймав собі усіх і сам навіть не директор?

Немалі кошти, які обіцяє втілення задуманого Уряду, говорить про існування серйозності намірів обкласти заробітчан єдиним податком. Підвищення його для підприємців з 200 до 500 гривень вже разова математика, основана на обґрунтування чиєїсь потреби.

Порахуємо:

5 000 000 (п'ять мільйонів нелегалів) × 500 (п'ятсот гривень місячної оплати) = 2 500 000 000 (два з половиною мільярда гривень/місяць)

2 500 000 000 (два з половиною мільярда гривень) × 12 (дванадцять місяців) = 30 000 000 000 (тридцять мільярдів гривень/рік)

логічно, що гривні доведеться купляти, і здавати валюту у 70-80 % випадків:

2 500 000 000 (два з половиною мільярда гривень/місяць) × 0,7 / 6 (шість гривень за долар) ~ 292 000 000 (двісті дев'яносто два мільйони доларів/місяць)

292 000 000 (двісті дев'яносто два мільйони доларів/місяць) × 12 (дванадцять місяців) = 3 504 000 000 (три мільярда п'ятсот чотири мільйона доларів/рік)

Завадити отриманню прогнозованого прибутку з заробітчан можуть дві речі. Перша-це розваленість і гнилість державного апарату, коли корукціонери і родичі нездатні забезпечити збирання грошей в громадян, які не вважають за потрібне до них ходити в гості і не бояться цього. Інших мотивів, які спонукали б не зважати на голодну, але пузату бюрократію і таки заплатити податок не помітно.

Друге стосується Національного Банку України, який має в розпоряджені гривні, за які в населення треба купити валюту по правильній ціні. Шість гривень за долар, як бачить курс валют Уряд. Користуючись НБУ, встановити таку ціну купівлі доларів з відповідним коефіцієнтом євро реально, збільшити розрив продажу на 1 гривню і діло в шляпі. Оскільки війна навколо Нацбанку з друкарським верстатом йде за значно більші інтереси, ніж податок з заробітчан, то останньому доведеться почеркати результатів основної політичної битви.

Розвиток кризових явищ говорить, що не встигнуть і не здатні політики зробити зайвих рухів. Міжнародний Валютний Фонд шантажує і тисне Україну під себе для врятування філій закордонних банків. Росія давить економічно і політично, загнавши контрактами Україну в борги, за які мають забрати газотранспортну систему. Прем'єр і опозиція розбираються хто краще прислужився Кремлю: чи перша, що віддала український ринок збуту газу Газпрому, чи другі, яких з Росукренерго, незважаючи на хохляцьку заслугу, Москва знати не знає, але транзитний газ через них в Європу продає. Президент наче є і наче нема. Люди стають все сіріші і сіріші.

Українське питання для НП


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua