Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Ющенко   ініціативи   Європа   модернізації ГТС   російські інвестори   Газпром   Росія   Росукренерго   Хорошковський   зрада   неадекватність

Європейські ініціативи Ющенка або хто найбільший друг Росії в Україні?

Гетьман | 30.01.2009 16:33

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
2

Неможливо не дивуватись з різких змін напрямів діяльності українських політиків. Залишивши невирішеними безліч питань в Україні, Президент відправився заспокоювати Брюссель після "газової кризи". Наскільки вона залежала від України-настільки й полегшало Брюсселю.

Що не додало спокою Євросоюзу-так це запрошення російських інвесторів до модернізації української газотранспортної системи разом з європейськими. Щойно пройшла найпотужніша в історії світу організована Кремлем газова голодовка. Не остигли ще вентеля газових кранів і пам'ятають руки, які їх закручували, прирікаючи мільйони європейців на "холодний січень 2009". І тут Ющенко пропонує "померзцям" спільну інвестиційну діяльність з "морозками" для модернізації "труби тепла"? За інших обставин Баррозо б усміхнувся, але тепер "отупів"-Президент постраждалої країни закликає переможців "полікувати поранених і відбудувати зруйноване".

Звиклі мати справу з українськими політиками європейці довго не перебуватимуть в сум'ятті. Слова людини про співпрацю з Росією, яку Москва називала основним винуватцем непостачання газу, а російська пропаганда, вивішуючи старе фото Ющенка одразу після отруєння, розтягувала фотошопом щоки поряд з вищим напів обличчям Медведєва, отримають заслужену оцінку. Україна як "фігаро" грає на два фронти-подумає Євросоюз. Не хоче з Росією воювати, але не проти покористуватись здобутками Республіки Наполеона Бонапарта.

Пропозиції Ющенка і згода Комісара Євросоюзу через запрошення росіян стали невиконуваним минулим у день оголошення. Євросоюз попередньо вже відмовився від консорціуму по управлінню транзитом газу територією України за участю Газпрому. Найімовірніше й запрошення європейців Ющенком втілити ідею консорціуму з Газпромом в плані модернізації буде відхилено. Єдиного зацікавленого і монопольного у сфері газу російського інвестора, про яких казав Президент України, Газпрому євросоюзівці бояться більше, ніж ненадійних транзитерів. Хто головний "європейський газовик" вони знають добре, як і те, що спільна діяльність з ним не знімає залежність не вирішуючи проблем створених ним же.

Який український інтерес в модернізації газотранспортної системи, поставлений за першочерговий Президентом в стосунках з ЄС, не зрозуміло. Україна безкоштовно транзитує російський газ в Європу, не отримуючи прибутку, з супроводом постійних звинувачень і погрозами непродавати нашій державі газ. Не Україна має запрошувати до модернізації газотранспортної системи, а Європа проситись і питати дозволу. Про спільні консорціуми чи інвестиційні проекти з Газпромом мови бути не може. Відкриття воріт для втрати контролю над транзитом при зговорі постачальника і споживача тягнуть важкі наслідки.

Не пощастило з "президентом", зате "пощастило" з Європою, яка нас здала Росії давніше. Змінювати місце купівлі російського газу з західних кордонів України на східні ЄС не збирається. Без цього факту всілякі інвестиційні проекти в газовій сфері транзиту через Україну є під признаним повним контролем Кремля. Включити українську газотранспортну систему в європейський енергетичний простір, обійшовши Москву нереально. І можливо тільки або всупереч їй або "європейські правила" для України міститимуть московський інтерес, який протирічить українському.

Тож Баррозо і Ющенко обмінялись завідомо невиконуваними обіцянками: Комісар Євросоюзу-що підведе газотранспортну систему в Україні під європейські правила і дасть гроші на модернізацію, а Президент України-що забезпечить інвестиційний проект подібно до "розробки шельфу Чорного моря". Зустріч двох "демократів" разом з економічною безрезультатністю принесла чергове запевнення в невинуватості України. Малим членам Євросоюзу потрібно це чути, щоб зайвих думок не виникало. Не дарма ж Україна в кабалу залізла, підписавши газові контракти, щоб європейці отримали свій газ...

Ющенко в наступних своїх європейських ініціативах підтвердив продовження політики страждання українців і інших громадян України за прибутки Газпрому і тепло в європейських домівках. Контракти невигідні, але ми їх будем виконувати-піднімав настрій Баррозо Ющенко, звісно, маючи на увазі що "виконувати" будуть громадяни України, розплачуючись. Наплівши зайвого, Ющенко подався на щорічний прийом послів, де висловив бажання розвивати стратегічне партнерство з Росією. Посол Російської Федерації в Україні тільки "за", насміхається, -що треба було починати з цього до Нового Року, а то противились "партерству" майже весь січень 2009 року.

Пояснення поведінки Ющенка на зустрічі з Баррозо має два видні варіанти. Президент відірваний від реалії, не володіє ситуацією і за звичкою понаобіцяв Євросоюзу всякого. Ющенко наче переноситься в інший світ, перебуваючи в Європі, задоволення не сходить з лиця, поки не згадає "недемократичну", "неєвропейську" і "невдячну" Україну. Забувається, франтується перед європейцями, не враховуючи, що економікою в далекій від Європи Україні займається Прем'єр-міністр Тимошенко, а він лиш скаржиться на її роботу.

Підсунути промову і позицію про російських інвесторів "щасливому Президенту" не складає великого труду лобістам Росукренерго з його оточення. Притрусити ознакою "демократичності" і готовності до співпраці, а не конфронтації з Росією-і настрою не треба чекати. При цьому зайвим голову Ющенку не забивати, про бажання, підкріплене економічним інтересом, конфронтувати Росії, яка абсолютно плює на "готовність співпрацювати" України.

Добрих але неадекватних намірів Ющенка український інформаційний простір не зрозумів. Різко відмінні від попередньої лінії заяв моменти стали основою сюжетів про зустріч Президента з Баррозо і послами іноземних держав. Ющенко зробився найбільшим другом Росії в Україні. На іншому наголошує "Офіційне інтерент-представництво Президента": модернізація газотранспортної мережі України необхідна для інтеграції в європейську енергетичну систему та зменшення проблем, які виникають внаслідок відсутності правил; на щорічній зустрічі з послами головним другом названо США, а Росії запропоновано змінити тон.

Корисливу версію мотивів ющенкових послань Росії і російським інвесторам наповнює змістом прив'язаність до Росукренерго оточення Президента. Члени партії Регіонів, що стоять за цією компанією, разом з ними не проти віддати ГТС в обмін на збереження посередницької ролі Росукренерго продажів російського газу Україні. Призначення Хорошковського першим заступником голови СБУ, звільненого Прем'єром за підтримку Фірташа і нерозмитнення транзитного газу, об'явленого першим власністю Росукренерго, підтверджує покривальницьку стратегію Ющенка.

Хорошковський є власником телеканалу Інтер, який горою за Фірташа, акціонера банку Надра та газового трейдера Росукренерго. Позицію якого Інтер одразу став рекламувати, тільки-но виник корупційний скандал з Національним Банком України і банком Надра. Після підписання газових контрактів Інтер поновив шоу на захист уже Росукренерго.

Застосування моделі "Ющенко не розбирається в ситуації" характеризує зроблене призначення як чергову безглуздість Президента. Схожу до Богатирьова-секретар Ради Національної Безпеки і Оборони (РНБО), з чого користі країні "0". Результат, який настиг всі решту подібні призначення і нагороди "бандитів, які мають сидіти по тюрьмам". Сам Ющенко, крім попускання свого мізерного рейтингу, добився цим для президентської посади урізання повноважень та проведення йому Імпічменту без політичної загрози для ініціаторів.

Отримання високої посади олігархом з "групи друзів" Росукренерго збільшило кількість ошарашених Ющенковою політикою. На головних безпекових посадах в Державі поопинялись не люди, які цим би й займались, а фармацевтична і російський олігархи. Політична перевага над Тимошенко з призначенням Хорошковського насправді є розширенням "політичної ями" Ющенка і працевлаштуванням корисливих невдах з інших політичних холдингів. Зароблений "авторитет" змушує дивитись не тільки в Україні, а й в Європі на різні ініціативи Ющенка з підозрою.

Медвежу послугу з призначенням Хорошковського, підсунуту кимось Президенту, за версією "неадекватний Ющенко", СБУ має опротестувати. Олігарх, на якого працюють сотні людей в недержавному секторі, не може займати посаду, звідки діяльність таких як він мала б контролюватись. Ніяких документів, інформації російському металургійному олігарху не надавати, звівши його роль до "політичного дружбана Ющенка". Прикрити відповідний бойкот має Наливайченко, не пасуючи перед "примхою" Президента. Інше-це неукраїнська Служба Безпеки або така сама неадекватна як Ющенко.

Рівнозначність версій причин поведінки Віктора Андрійовича порушує історія вступання на посаду Президента Ющенка. В тодішніх його прихильників з дуже зменшеного їх числа ще є віра в "дурного Ющенка" і паскудних "любих друзів". Вихідна селянська позиція Ющенка, що заслуженою людина може бути тільки з "колом і двором", відповідно з "фонтаном і віллою"-більш авторитетною, показує "дурість" і коріння приласкання "любих друзів". Інтереси більшості громадян "без кола і двора" виявляються не представленими в "командах" Президента.

Хто такий Ющенко??-залишається відкритим питанням. Безцеремонний зрадник з села, якому Україна рідна, коли мільйони приносить за раз, тому він і покриває олігархію, грабуючу народ і забираючу його можливості? Чи неадекватно оцінююча ситуацію людина, слабинками якої користується оточення, і під маркою "демократичності" та "переваги" над Тимошенко з підлизуванням пропихає будь-які рішення?

Українське питання для НП

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua