Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Політичні перспективи Ющенка і "газова криза"

Гетьман | 24.01.2009 22:57

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
9

Газова криза, яку нещодавно пережили, і газовий голод в майбутньому відіб'ється на політичних кар'єрах українських політиків. Участь Президента Ющенка в протистоянні з Росією в сумі додає мінусу його непопулярності.

Політичні перспективи Ющенка і ''газова криза''
Не зрадивши своїй традиції жалітись на ситуацію, в якій мав брати безпосередню участь, Ющенко майже підписав собі політичний вирок неспроможності. Єдине що його тримає на плаву-це сконцентрованість і направленість словесної з Москви та політичної від п'ятої колони РФ в Україні ненависті саме на ньому. Завдяки цьому стає очевидно, що він для Кремля як "лежача перепона". Правда, добре що й така "діяльність" Ющенка присутня супроти російських нападів. Видно стає як підігрують і здаються інші, контрастуючи з проукраїнською бездіяльністю Президента.

Не без миттєвих заслуг Президента Ющенка проходив газовий кризис в Європі і Україні. Він погодився на перемир'я в міжусобній політичній війні з Тимошенко. Попри те, що напередодні 2009 року остання звинуватила його в корукції, кришуванні масштабних обкрадань людей. На що Ющенко замісь так само документами і фактами спростовувати, помовчавши сказав що неправда та й по всьому-відмився наче. Можливо марні очікування цього, а Президент крім словесно і персонально, вказуючи на мотиви, по іншому від звинувачень відхрещуватись не збирався. Що пояснює феномен швидкого укладання перемир'я.

Спільних дій і Президента і Прем'єра, за які помилково приймались неплювання один на одного на телеефірах та відтермінування підготовлених політичних атак, Україна не побачила. Чим зручно скористалась Москва, ведучи переговори з Урядом, одночасно інформаційно-політично нападаючи на Президента. "Саме за його вказівками представники переговорної сторони від України покинули перемови з Газпромом і заблокували транзит"-таку інформацію поширювала російська пропаганда. А запевнення Ющенка, що Україна не винна нічого Газпрому виставляли за абсурд, як і те що це українська сторона не пропускає газ. Не всі це могли бачити через виключені російські канали в кабельних мережах.

Український інформаційний простір в лиці основних каналів обурювався разом з Ющенком неправдою по фактичному непостачанню газу Росією і звинуваченням в цьому України. Президент з запізненням взявся реагувати на "європейську операцію" Газпрому, розраховану на залучення країн Євросоюзу до тиску на Україну. Президентський вояж Європою дав ефект присутності сил опору Москві, але не для Євросоюзу. Готовність качати газ безкоштовно в замерзаючі країни Європи і не купувати для України не тільки показало добрі наміри останньої по відношенню до перших, а й слабість української сторони.

В результаті підписані кабальні контракти, де Росія транспортує безкоштовно газ до Європи через Україну і не продає його потягом півроку-добилась чого хотіла. Досягнення цієї цілі і прогнозована здача України виявилась легкою перемогою в зв'язку з позиціювання запропонованим Ющенком. А чи міг він по іншому? Міг. Не пропускати транзит чи пукати з умовою оплати потім за нього по ринковим цінам. Так само як цю умову висунула Москва, звинувативши Україну в крадіжках, по відношенню до газу, який могла б закуповувати наша Держава. І тоді помагати потрібно Словаччині і Болгарії не стільки газом, як електроенергією і вугіллям, що й було б демонстрацією добрих намірів до ЄС.

Натомість кубометри газу віданні за наказом Ющенка Болгарії і Молдавії потрактуються політичними опонентами як розтрата запасів під час кризи. Мовляв від них такої допомоги б не дочекались. Та навіть ця акція не була доведена Президентом до кінця, коли б щоб не бути добрячками, які пожаліли тих, у кого напередодні забрали усе тепло, варто було голосно на всю Європу запропонувати Німеччині та Італії допомогти газом партнерам з Євросоюзу. Знову побоялись сказати Європі те, на що вона заслуговує. Дарма, все одно не оцінять.

Нежорстка позиція Президента України стала однією з складових повального програшу нашої держави в газовому конфлікті. Але ще раз зауважу-взагалі без позиції Президента, Україна програла б ще безславніше по-голодоморському.

Вбивають політичну перспективу і ведуть до долі Кравчука та Кучми в народній пам'яті прив'язки Ющенка до корукційних газових схем. Частина п'ятої колони РФ в Україні, яка складається з комуністів, підтримуючи Уряд Тимошенко, стала неформальним голосом звинувачень Прем'єрши в адрес Президента. Неагресивність Ющенка не діє вже як заперечення його здатності щось подібне організувати, бо звинувачення лунають в покриванні, а не керуванні.

"Комуністи" об'явили про причетність Ющенка до Росукренерго. Компанії, яка наживалась і ймовірно відмивала гроші для олігархів Росії та України, гендлюючи з цінами на газ. Цей посередник між Газпромом і Нафтогазом (окремими споживачами в Україні) був введений при Єханурові, прямому ставленику Президента. Повторила звинувачення згодом і сама Прем'єрша, вказавши на оточення Ющенка, яке мало зиск з газових операцій.

Рішення суду про спростування викладеної на загал інформації, звісно не є достатнім для виправдання. Відомість улюбленого заняття політиків бавитись у "закидай іншого судовими рішеннями" робить таке не заслуговуючим на довіру, коли в руках тримає їх політик. Як загалом політика не володіє категорією презумпції невинуватості-її заміняє рівень довіри і фактори, що на нього впливають. В нашій країні це особливо актуально з огляду на іміджеву політику, розраховану на електорат, а не на критичних виборців.

Додає гостроти ющенковій проблемі з Росукренерго також поведінка безпосередньо російської сторони. Медвєдєв зрозуміло натякнув, що президентська частина переговорщиків за наказом Ющенка постійно відстоювала фірму посередника Росукренерго. Якого російська сторона знати не знає і не розуміє чого Україні останній рік цей посередник продавав газ по 380 доларів, хоч купляв за 180 доларів. Тобто тепер ситуація для українських споживачів не змінилась, тільки замісь Росукренерго по ціні 380 доларів продавати буде Газпром. Висунення цього аргументу на підтвердження "успіху" досягнутих домовленостей ще можна буде очікувати в майбутньому.

В Ющенка, крім пояснити ситуацію з документальним підтвердженням неучасті при появі Росукренерго, є ще й посилання на ціну при його появі у розмірі 80 доларів. Мовляв, чи могла подарувати Росія йому таку ціну без своєї вигоди в Росукренерго? Та навряд чи навіть це спасе Ющенка повністю від підозр у покриванні газових корукційних схем. Звісно, він Президент всієї країни і його можна звинуватити у "покриванні" будь-чого завдяки цьому вседержавному статусу. Ваги і липкості таких звинувачень надає присутність відповідних людей в оточені Президента.

Попри початок процедури Імпічменту, зініційованого Партією Регіонів, частина її, що має пряме відношення до Росукренерго, висуває синхронні з Президентом звинувачення в адресу Уряду. Програна ціна транзиту і висока ціна на газ для України з некомпетентністю Тимошенко можуть співпадати чисто "політично-професійно". Але в свою чергу не чути від Ющенка жодної реакції на заяви Фірташа і Бойка, немає критики в їх сторону.

На питання, хто в оточені Ющенка з нових "любих друзів" лобіює Росукренерго можна висувати здогади. Особисто я, чув, як в програмі "Точка зору" на Першому національному, при обговоренні питання Уряду і коаліції в часі невизначеності з неназваною коаліцією, радник Президента політолог Карасьов запропонував Україні "формувати Уряд технократів, безпартійних і рівновіддалених від основних фігур, наприклад Тігіпко-Прем'єр і Бойко-професіонал-Міністр Палива та Енергетики".

Відповідей на ці моменти від Ющенка нема. Кидалови і Колесникови ходять з медалями, Богатирьова втішається посадою Секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони, Грищенко працює послом в Російській Федерації. І усе це безпосередньо за наказами Президента Ющенка. Сьогодні останній докопує собі"політичну яму", здаючи останніх прихильників з СБУ і її голову Наливайченка.

Яких звинуватив в неефективній боротьбі з корукцією разом з Генеральним Прокурором Медведько. Де Генеральний Прокурор на посаду пішов прямо з членства у Партії Регіонів. Завалювати справи які любителі не на жарт. Питається, причім тут Наливайченко? Може ще б Ющенко лаяв фірму-будівника пам'ятника жертвам Голодомору разом з дорученим ним реалізовувати проект від державного імені комуністом за непросування справ? Ні? То як можна картати за аналогічну ситуацію СБУ? Мало Ющенкові Гриценка, хоче ще Наливайченка отримати у вороги і посилити безконтрольний вплив п'ятої колони.

Якщо ж справді щось не так робила Служба Безпеки України, то варто заслухати Звіт, розписати що виходить за межі поставлених завдань і що є невиконане з відсутністю аргументованих пояснень. Вияснити, які Закони потрібно, реформування в організації щоб невиконане стало реально-можливим завданням. Та ні, Ющенко "копає і копає". Додумався схвалити публічно підняття цін на газ населенню в час економічної кризи, відсутності грошей та роботи у людей. І це коли всі знають про існування власних запасів і видобутку газу, які покривають потреби населення України.

Політичний шлях Президента Ющенка прямує до знеславлення.

Українське питання для НП

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua