Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Жертви стадного воспітанія


18
Рейтинг
18


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
1

Ситуація докорінно змінилася, світ став іншим, а вони все ще, підкоряючись правилам совєтстада, продовжують "холодно воювати" з Америкою, НАТО і націоналістами у більшовицькому трактуванні цього поняття.

Жертви стадного воспітанія
Якось зустрів старого знайомого, члена совєта вєтеранов ВВВ. Давно не зустрічалися, але, знаючи, що у нього завжди є якесь цікаве для мене повідомлення, після привітань та поцікавлення про здоров"я один одного, запитав, як там поживає його "совєт"?

- О, живе та здравствує на державні грошенята.

- Ніяких заяв глобального значення за той час, поки ми не зустрічалися, не зроблено?

- Ні. Зараз наш совєт зайнятий більш земними справами. Дуже клєймілі Грузію та Саакашвілі, Ющенка за його підтримку Грузії, Америку, НАТО, а останнім часом перейшли на газову тематику. Не кажуть відверто, але видно, – розчаровані, що Україна вистояла. Вже так надіялися, так надіялися...

- То що, нічого цікавого не було?

- Та чому ж, – все цікаве. От, наприклад, недавно затверджували план роботи на 2009 рік.

- Щось нового придумали?

- Та нічого, але було дуже цікаво. От послухай. Коли почали обговорювати наші ВВВВ розділ патріотичного виховання молоді, дуже активізувалися, кожен пропонував свою тему, з якою посєтіт ту чи іншу школу, вуз чи гімназію.

- Я буду рассказивать об Алєксандрє Нєвском і Пєтрє Вєліком, – махає рукою, як школярик один з них.

- А я – про Івана Сусаніна, - герой, – вигукує другий!

- Я хочу рассказать нашому подрастающєму поколєнію о Єкатєрінє Второй, - героіческая била женщіна. Вот с кого нада брать прімєр.

- Нада би і о Павкє Корагінє, і Зоє Космодемянской, і Іванє Грозном...

- Да, правільно. Щорс, Чапаєв – гєроі Гражданской.

- Дмітрій Донской!

- О Лєнінє, Сталінє ви что, забилі?! О ніх обязатєльно нужно рассказивать детішкам. А то нинєшняя націоналістіческая власть совсем...

Слухав я ото їх, та й вирішив також приєднатися.

- Хотів би вас запитати, – сказав я, – у якому столітті ви живете? Я розумію, ви – земляки Грозного, Петра, Катерини, Донського, Сусаніна, але ж згадайте, у якій державі ви зараз проживаєте, де пенсії отримуєте, яка держава видає вам гроші на існування нашого совєта!

- Наша родіна – Совєтскій союз! – почулись вигуки.

- Та ваш паровоз разом із потягом СССР гавкнувся давно. Зараз ви – громадяни України. Напевно, треба б було й з її історією хоча б трішечки ознайомитися. Ви ж будете виховувати українських дітей на прикладах героїв іншої держави.

- Как ето – другой держави?! Ми же всє із єдиной вєлікой страни вишлі!

- Так то воно, так. Але Україна має свою історію, своїх героїв. Починаючи з князів – Ігор, Володимир, наприклад...

- Ето наші общіє!- заверещали.

- Хмельницький, Дорошенко, Сагайдачний, Мазепа...

- Прєдатєль!

- Петлюра, Шухевич, Бандера, вояки УПА...

Що тут почалося! Закричали, затупали ногами, замахали руками: "Врагі, прєдатєлі, націоналісти!". Я, звичайно, чекав на таку реакцію, більш того, - сам її спровокував, бо хотів уже в сто перший раз попробувати довести шановним ветеранам КПСС одну істину.

- Так чому ж вояки УПА прєдатєлі? – запитую спокійно.

- Оні с фашістамі сотруднічалі! Протів совєтской власті воєвалі! Іх в Нюрнберге суділі!

- Що проти совєтскої, згоден, воювали, – кажу спокійно, – але ви повторюєте брехню, котру твердить постійно, а у 2005 році у своїй газеті "Коммунист" (N86 від 28.10) навіть опублікував вождь КПУ (Московського патріархату) Петро Симоненко. Хочу вам повідомити ще раз: СССР не висував на цьому процесі ніяких претензій УПА. У "Літопису організації і діяльності міжнародного воєнного трибуналу" також не згадується про "прєступлєнія" УПА. Там взагалі про неї не згадується! Є "Перелік доказів звинувачення СССР на Нюрнбергському процесі", - там також ні слова про УПА! Радянський Союз до Української Повстанської Армії не мав ніяких претензій. Так що не "суділі" їх там.

Виклав їм на стіл ксерокопії всіх цих документів, тицькав пальцем: читайте, шукайте, чи "осуждалі" в Нюрнберзі УПА. Та де там... Зігнали мене з трибуни. А потім і взагалі з приміщення виштовхали. Я й не образився – не вперше...

От що цікаво: коли з кожним з них розмовляєш окремо, - нібито нормальні люди. А от коли збираються разом – непробивна стіна комуністично-імперських догм! Справжнє стадо! І не просто стадо, а агресивне, наїжачене. Проти всіх і кожного, хто "не так думає", "не те робить". Людям, як і тваринам, властивий стадний інстинкт, який характеризується схильністю приєднуватися до соціальних груп, вождів та наслідувати їх поведінці. Люди, котрі приєдналися до соціальної групи, де панує авторитаризм вожаків, де "шаг вправо, шаг влєво – расстєл", дуже бояться бути вигнаними, а, щзанчить, ворогами стада. Тому кожен намагається вислужитися, якомога голосніше гавкати на "нетаких", щоб або просунутися на вищай щабель ієрархічної драбини стада, або хоча б залишитися у ньому. Щоб не бути розкуркуленим, розстріляним як "враг народа", не бути вивезеним в нєоб"ятниє простори Сібірі, чи відправленим в дурдом.

З часом у гомосовєтікусів, котрі "потрапили в струю"- в стадо правящєго класса, – виробилась чітко регламентована правилами стадна поведінка: говорити, поступати тільки "правильно", представників іншого стада нищити безпощадно. Фізично чи морально. Стадний інстинкти тут тісно пов"язаний з індивідуальним інстинктом самозбереження.

Не сумніваюся, що коли заглянути в минуле, то у переважній більшості моїх "товаришів" по совєту не знайдеш репресованих, розкуркулених чи дисидентів. Вони жили "правильно", за правилами ізбранного совєтстада.

Ситуація докорінно змінилася, світ став іншим, а вони все ще, підкоряючись цим правилам, продовжують "холодно воювати" з Америкою, НАТО і націоналістами у більшовицькому трактуванні цього поняття. Що тут поробиш...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua