Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Різдвяний газово-вентильний вертеп перед посольством Росії

Консерватор | 17.01.2009 18:41

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
2

17 січня 2009 р., у день відкриття "газового саміту" в Москві, активісти Альянсу "Майдан" провели "Різдвяний газово-вентильний вертеп" перед будівлею російського посольства в Києві.

Різдвяний газово-вентильний вертеп перед посольством Росії
Акція стала своєрідною асиметричною відповіддю Росії. Остання вдалася до газового шантажу, поставивши під загрозу нормальне життя не лише України, а й усій Європи, саме в святі для християн східного обряду дні Різдвяних свят.

Натомість, майданівці своїм вертепом немов би нагадали газовим монополістам: влада "газових грошей" не безмежна. Кінець тих, хто зловживає нею на лихо сусідам і всьому світові, буде такий само, як у Ірода, що здавався могутнім і жорстоким, але перед лицем Смерти виявився безпорадним. Українську ж землю, яка не забуває славити Новонародженого Спасителя, у відповідності з логікою вертепного сценарію, охороняє янгол...

Поряд з нагадуванням про високе й вічне вертеп, за традицією, містив і сатиричний елемент. Тому лихий Ірод у ході дійства перекривав вентилі (і то не лише з газом, а й з кав'яром та хутром). І хоча йому з усіх сил допомагали деякі инші традиційні персонажі вертепу:), це його не врятувало.

На імпровізованому мітингу виступили представники Альянсу "Майдан", а також віце-президент Всеукраїнської Організації Солідарности Трудівників (ВОСТ) Юрій Курило. Він закликав українську владу до консолідації з метою негайного введення в дію програми енергетичної незалежності України.

Активіст Альянсу "Майдан" Михайло Свистович підкреслив, що Росія залежна від України не меншою мірою, ніж Україна від Росії, тож єдиний цивілізований шлях для Росії в нинішньому конфлікті – припинити істерику і сісти за стіл переговорів. Від нинішнього способу ведення газової війни, за словами Михайла Свистовича, потерпає уже й російський народ.

Вертеп закінчився урочистим покладанням газових вентилів до паркану російського посольства. На вентилі була навішана локшина, що символізувала інформвійну, що нею російська сторона вже звично супроводжує війну газову. Як висловився виконавець ролі Ірода Олександр Попов, цим учасники акції закликали російську владу перекрити, крім газового крану, кран своєї брехні.

Поклавши вентилі й почепивши на паркан посольства плакати ("Від затримки газу до метеоризму – один крок", "Вово, не хочеш гнати – не муч Європу" та ин.), учасники акції розгорнули величезний український прапор і проспівали Гімн України. Янголи підспівували...

- – -

Примітка. Аудіофайли до статті – фрагменти вертепу, промови учасників акції тощо – слухайте тут. Там само є й кілька фотографій, а більше їх і в більшому розмірі – тут.

Коментарі
Выучи наизусть, христианин скоморошьего обряда. На Страшном Суде расскажешь.

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua