Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Молодь – майбутнє України чи тільки "піднощики снарядів" під час виборчих перегонів?

Андрій | 16.01.2009 12:24

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Щодо використання молоді у виборчих кампаніях

Молодь – майбутнє України чи тільки ''піднощики снарядів'' під час виборчих перегонів?
Жодна політична партія під час виборчих перегонів не відмовляється від так званої "молодіжної карти" і ми всюди чуємо: "Молодь – це наше майбутнє", "Молодь – це тільки наше майбутнє, а й наше сьогодення", "Молодь повинна прийти у владу на заміну сьогоднішнім політикам" тощо.

Практично у всіх політичних акціях, у палатках та на демонстраціях стоїть молодь...

Тільки вона за мінімальні кошти або просто через юнацький максималізм та звичне для такого віку загострене відчуття справедливості буде йти на барикади.

Молодь завжди була дуже емоційно піддатливою, тому старшим і більш досвідченим людям зовсім не важко знайти підхід до молоді, та студентства, зокрема.

Але, виборчі кампанії проходять, і молодь розуміє, що її просто використали "старші товариші" під час виборчих перегонів шляхом нав'язування ідей демократії, необхідності проведення кардинальних змін у суспільстві, боротьбі з корупцією тощо.

Результат всім відомий: розчарування абсолютної більшості молодих людей у своїх "старших поводирях" та цінностях, які вони відстоювали та в які вірили від щирого серця.

Аналіз виконання передвиборчих програм, який був нещодавно зроблений показав, що АБСОЛЮТНА БІЛЬШІСТЬ ПЕРЕДВИБОРЧИХ "МОЛОДІЖНИХ" ОБІЦЯНОК, завдяки яким, в тому числі, політичні сили перемогли на позачергових парламентських виборах в 2007 році НЕ ВИКОНУЮТЬСЯ!!!

Про що йде мова?

Партія регіонів виконала передвиборчу програму у частині підвищення студентських стипендій та виплат матерям. Це також фактично обіцяли перед виборами блок "Наша Україна – Народна самооборона" та Блок Юлії Тимошенко.

Також слід зазначити, що Партія регіонів ігнорує виконання передвиборної обіцянки про муніципальне житло, хоча має чисельні представництва у міських радах, а для виконання цього пункту програми необхідним є виключно рішення міських рад. Крім того, ПР не ініціювала нормативно-правові акти щодо виконання пункту своє програми про забезпечення житлом працівників бюджетної сфери.

Блок Юлії Тимошенко взяв найбільше зобов'язань перед молоддю і описав їх у своїх програмних документах максимально конкретно, а також визначив у програмі строк виконання – 2008-2012 роки. Разом з тим молодь турбує відсутність конкретних дій щодо реалізації найактуальніших пунктів – про кредити на житло, будівництво гуртожитків, перегляд житлової норми.

Слід визнати більш менш успішне виконання НУ-НС обіцянок щодо соціального захисту матерів та студентів-сиріт, а також щодо запровадження зовнішнього тестування. Однак, не було здійснено жодних кроків на виконання обіцянок щодо соціального житла та житла для випускників, що їдуть працювати у сільську місцевість, щодо допомоги у розмірі 20 тис. грн., а також щодо реальної виборності ректорів вищих навчальних закладів.

Комуністична партія досягла певних успіхів у реалізації передвиборчих обіцянок за рахунок співпадіння пунктів програми з політикою діючого уряду та Президента, а також завдяки затвердженню відповідного бюджетного фінансування. Разом з тим, програма містить "фантастичну" обіцянку про безоплатний відпочинок.

Щодо Блоку Литвина – то загалом відсутні ініціативи у "Блоку Литвина" щодо виконання передвиборчих обіцянок перед молоддю, у тій частині, яка відрізняє передвиборчу програму блоку від інших програм у сфері молодіжної політики. Виконання пункту щодо молодіжного житлового кредитування програми Блоку Литвина пов'язане з попередньою багаторічною роботою фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який реалізовує багато років програму при усіх урядах та складах Верховної Ради України.

"Блок Литвина", як і усі фракції парламенту, підтримав зменшення зовнішньої реклами тютюну та алкогольних виробів, чим частково виконав один з пунктів програми. Але серед обіцянок є обіцянки які є "фантастичні", наприклад та ж обіцянка по житлу, що передбачає у прямому розуміння безвідсоткові кредити на житло усім молодим сім'ям.

Такі результати роботи парламентарів в частині розв'язання найбільш важливих молодіжних проблем.

Як відомо, 2009 рік в Україні оголошено Роком молоді. І які "перспективи" молодих людей очікують в частині соціального забезпечення, підтримки творчої ініціативи, вирішення житлової проблеми тощо.

Проаналізуємо Державний бюджет України на 2009 рік в частині фінансування "молодіжних" програм:

1. Розмір студентських стипендій: з 1 січня 2009 року згідно статті 56 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учня професійно-технічного навчального закладу становить 200 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу I-II рівня акредитації – 400 гривень на місяць, для студента вищого навчального закладу III-IV рівня акредитації – 530 гривень на місяць.

Такий же самий розмір стипендій був у студентів з вересня 2008 року, але якщо врахувати рівень інфляція, то очевидно, що "студентський гаманець" схуднув.

2. Студентські гуртожитки. На балансі навчальних закладів, які перебувають лише у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України знаходиться 1687 гуртожитки, в тому числі ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації – 522, ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 301, професійно-технічні навчальні заклади – 864 гуртожитки.

В Державного бюджету України на 2009 рік не заплановано жодної копійки на реконструкцію та ремонт гуртожитків.

3. Пільговий проїзд студентів. В Державному бюджеті України на 2009 рік заплановано 38,28 млн. грн. на компенсацію пільгового проїзду студентів на протязі всього року, включаючи літні канікули.

Але за підрахунками Міністерства освіти і науки України та Міністерства транспорту та зв'язку України на зазначені цілі необхідно мінімум 53 млн. грн.

4. Кредитування отримання вищої освіти. В Державного бюджету України на 2009 рік заплановано 14,7 млн. грн. на державне пільгове довгострокове кредитування на здобуття освіти.

Розмір фінансування зазначеної державної програми не змінюється останні 4 роки і враховуючи інфляцію до можливість отримати "освітній кредит" орієнтовно 3 тисячам студентів, питання щодо необхідності збільшення фінансування є об'єктивно назрілим і перезрілим.

5. Кредитування молодих для сімей для отримання власного житла. В Державного бюджету України на 2009 рік заплановано лише 50 млн. грн. на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла і жодної копійки на надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво та придбання власного житла.

В 2008 році виділялось 76,1 млн. грн. на надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво та придбання власного житла.

6. Державна підтримка молодіжний і дитячих громадських організацій на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї. В 2009 році на зазначені цілі в Державному бюджеті України заплановано 5 млн. грн. Для порівняння в 2008 році на зазначені цілі було виділено 15 млн. грн.

Вищезазначені показники Державного бюджету України та проведений аналіз виконання передвиборчих обіцянок парламентських партій красномовним доказом "пріоритетності та важливості" державної молодіжної політики в Україні, особливо в Рік молоді.

Черних Андрій, Перший заступник Керівника Секретаріату Українського молодіжного форуму


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua