Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Бридко

jurko | 13.12.2008 17:28

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
8

Останні події Верховній Раді викликають почуття огиди. Нашим правом і шансом поміняти ситуацію шляхом виборів знехтували.
Час, який є, вкрай необхідно використати для того, щоб поміняти нинішню виборчу систему з її закритими партійними списками.
Можливо, варто ініціювати референдум про форму правління?


Останні події Верховній Раді викликають почуття огиди. "Нова" коаліція, вибита "тою, що з косою" шантажем і підкупом, дає їй можливість далі залишатися у прем'єрському кріслі, мати доступ до ще не розкрадених ресурсів і стартовий майданчик для майбутніх президентських виборів. Реінкарнацію у спікерському кріслі пережив "потрібний Україні" Литвин – професор-плагіатор і абсолютно яловий у всіх відношеннях, крім прямо таки собачого чуття власної вигоди, політик. "Принципові" депутати з НУНС, які підписали чи то пак підпишуть коаліційну угоду, зберігають за собою такі любі і насиджені депутатські стільці. Це все відбувається під акомпанемент просторікувань про "боротьбу з кризою", яку наша пані Прем'єр помітила щойно після оприлюднення Указу Президента про дотермінові вибори.

Нашим правом і шансом поміняти ситуацію шляхом виборів знехтували. Нас переконували, що не можна проводити вибори в час кризи, що це надто дороге задоволення. Буцімто не дорожчим задоволенням є продовження партійно-олігархічного розкрадання національного надбання. Та й, зрештою, що може принципово змінитися для більшості населення країни, де співвідношення доходів громадян є на рівні Гондурасу та найзлиденніших країн Африки. Для такої країни кожні вибори є благом хоча би тому, що вони супроводжуються поверненням значних сум з офшорів у реальну економіку.

Доведеться, напевно, чекати на вибори чергові.

Тому час, який є, вкрай необхідно використати для того, щоб поміняти нинішню виборчу систему з її закритими партійними списками. Тільки перехід до відкритих списків та мажоритарки дає хоча би перспективу поміняти партійних коритників на нові обличчя, позбутися того сонму товстосумів, їх водіїв, масажистів, народних і заслужених артистів тощо, який нині присутній у Верховній Раді. Зрештою, це дасть можливість позбутися "виборів без вибору", якими насправді є нинішня система. Заради досягнення мети варто задіяти всі доступні методи громадської дії і консолідувати активність зацікавлених громадських організацій та політичних сил, окремих громадян через механізм Громадянської асамблеї тощо.

Можливо, варто ініціювати референдум про те, яку форму правління – президентську, парламентську чи змішану вважають кращою для України наші громадяни? Не хочеться все-таки ще на довгі роки лишатися глядачем бридкого шоу під назвою "український парламентаризм".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua