Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ "ОПОЗИЦІЙНОГО УРЯДУ"

moskalenko | 10.12.2008 11:16

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Наділення опозиції певним набором прав відповідає не тільки інтересам опозиції, але й вигідно для діючої влади, стимулюючи її до постійного удосконалення державно-управлінської практики.

Наділення опозиції певним набором прав відповідає не тільки інтересам опозиції, але й вигідно для діючої влади, стимулюючи її до постійного удосконалення державно-управлінської практики. Крім того, гарантування прав опозиції захищає офіційну владу від охлократії та забезпечує її дискусію з політичними опонентами на основі правових норм і сформованих традицій, а не в режимі взаємних обвинувачень і постійної загрози бути усуненою від управління державою в результаті не правових дій тієї або іншої суспільної групи

Існування опозиції є одним із невід'ємних елементів демократичної системи влади. Конструктивна діяльність опозиції позитивно впливає на функціонування влади, оскільки, впливаючи на уряд в рамках легальної політичної боротьби, опозиція своїми альтернативними підходами до вирішення актуальних завдань розвитку країни, стимулює вдосконалення роботи чинної влади. Відсутність правових гарантій для легальної діяльності опозиції звужує шляхи вирішення конфліктних ситуацій між різними політичними силами. Внаслідок цього опозиція змушена вдаватись до інших, не правових методів реалізації своїх прагнень, що має наслідком розвиток дестабілізаційних процесів у державі. Разом з тим, саме поступовий прихід до консенсусу політичних еліт з основних питань життя країни став основою для ліберального й демократичного розвитку найбільш успішних держав світу.

Необхідною умовою для просування вказаним цивілізаційним шляхом є визнання владою права своїх політичних опонентів на альтернативну точку зору та забезпечення базису для конструктивної взаємодії груп еліт. Таким чином опозиція отримує можливість для критики опонентів та пропагування власної альтернативної програми розвитку держави, яку вона реалізовуватиме в разі перемоги на виборах. Відповідно сучасна демократична держава має забезпечувати політичній опозиції гарантії безперешкодного приходу до влади у разі перемоги на виборах. Отже, однією із головних умов демократичного розвитку держави є те, що опозиція повинна мати реальні можливості законно прийти до влади та право на політичну боротьбу за владу.

Повний текст статті знаходиться тут:

http://politua.info/index.php?option=com_content&task=view&id=400&Itemid=66


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua