Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   заява   МЗС Росії   Керч   Крим   ЧФ Росії   Чорне море

Жорстокі ігри навколо Криму

Гетьман | 14.11.2008 18:07

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
7

Претензії на Керченську протоку з формулюванням, наче немає документів по розділу корону в цьому місці, -це претензія на Крим. Російське Міністерство Закордонних Справ цією заявою готує собі грунт для офіційного висловлення права на Кримський півострів.

Посиливши армію централізацією влади і ослабивши Україну дестабілізацією ситуації, Кремлю не хочеться більше рахуватись з кордонами розпаду СССР.

Засоби Масової Інформації в Росії давно вже ведуть компанію, яка покликана сформувати в росіян думку про те, що Крим російський. Одночасно працюють на викликання обурення фактом перебування півострова в складі України. Для цього використовуються казки про примусову українізацію, так зване "притиснение прав русских".

Не дарма дана заява перегукується з поширюваною тезою про Хрущова поганого, що Крим до України приєднав без всесоюзного схвалення. Хоч тяжко їм і вигадати де таке погодження застосовувалось. Та й взагалі чи може всі закони неіснуючої держави обов'язкові до виконання? Адже власне СССР створювався завойовницьким шляхом, тобто попри існування законів інших державних утворень.

Шевелитись Кремль змушує наближення дати виводу Чорноморського флоту Російської Федерації. Чітке бажання не продовжувати його перебування висловлене українською прозахідною владою і відстороненість хохляцької проросійської безсумнівно викликає тривогу за берега Криму як контролю за Чорним морем. Тут же і військові переваги, і економічні. Все це Москва може втратити з виводом її флоту.

Попри те, що покласти край паразитуванню московитського Чорноморського Флоту в українських територіальних водах українська влада серйозно не бралась, ситуація сама собою його звідтіля випирає. Він старіє. Плата за оренду землі постійно піддається атакам щоб хоч якось відбити підвищення ціни за газ. Розвиток міст-портів, зупинений через тільки військове утримання. Бо справжню підтримку життєва інфраструктура флоту може отримати лиш на Російській території.

Це розуміє Кремль і тому працює в напрямку перетворення суші, де розквартировуються російські моряки з сім'ями, на російську територію. Тоді їм не прийдеться купувати хліб за українськими цінами, як і решту необхідних для нормального життя речей. Тобто заходи по підтримці флоту і обслуговуючого персоналу будуть діяти в рамках кремлівських ініціатив, користуючись можливостями російської території. Коли аналогічна підтримка закордонних баз позбавлена таких ресурсних маневрів.

Водночассі бачимо неодноразові приватні заїзди російських політиків, які працюють над зросійщенням Криму і витурення звідти всього українського та найбільше державного. Ця "приватність" дуже добре вписується в наміри офіційного Кремля. Згідно яких останній вичікує слушного моменту для оголошення Криму своєю територією. Мінімальний варіант-міст Севастополя, Керчі, Чорноморського.

Вигнавши таким чином Україну з Чорного Моря, Росія убезпечиться від альтернативних поставок енергоносіїв і взагалі можливого торговельного шляху з Азії, країн на узбережжі Індійського океану до України і через Україну в Європу. Для Імперії важливим є утримати цей теоретичний потік в своїх руках. Тому нам потрібно рахуватись з серйозністю намірів Кремля щодо Криму, а не просто спостерігати відлік часу до фінальної битви за Крим.

14 листопада 2008 р. 17:58

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua