Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/491713a9269de/

Використання очікувань "Сильної Руки"

Гетьман | 9.11.2008 18:45

Постійні політичні кризи і тепер поглиблення економічної в Україні твердо поставили питання порядку в Державі. Беззмінні політики, відчувши що пахне смаженим, взялись наперед людям розповідати як його добитись. Пропозиції змін в структурі державної влади активно почали пропихатись на різних "Свободах". Зберігаючи звісно старі види на владу.

Страшнувато бачити, як протягом таких програм люди з легкістю міняють свої позиції на протилежні зовсім не під впливом аргументів, а шоу. І ще гірше, що переконують їх ті самі політики, які складають немалу долю цих криз. Ті самі, що дурили не раз на виборах. Ті самі, які будучи при владі, не помічають, що твориться в їх відомствах. Та ще й пропонують все те саме, що й раніш, опираючись на міжусобній потребі, а не на потребі держави. Правда, можливо цифри ефективності виступів старих політиканів у вигляді процентних змін початкових приблизно однакових з народом настроїв аудиторії є елементом продуманого політтехнологічного шоу.

Суть пропонованого політиками громадянам "нового порядку" зводиться до визначення яке політичне Я може його навести. Звичайно, йде воно під гаслом вибору який державний устрій потрібен. Проте кожен з пропонованих підтасований для конкретної особи. Президентський-без Парламенту і для лакеїв секретаріатів, Прем'єрський-без Президента і для партії в партії, Неузгоджений, як зараз, -без влади і для бажаючих купити щось державне і громадське за безцінь. Ні народна воля, ні адекватність сучасним умовам в Світі та Україні як базування при виборі політичного устрою політиканами не ставиться. Лиш враховуються і вважаються за перешкоду.

Згідно цієї задумки одним з питань в програмі Свобода на Інтері було "чи потрібна Сильна Рука в країні?" Такий собі "український Путін", де про Думу згадують лиш як "прийняли пропозицію Президента (Прем'єра) Російської Федерації чи його партії" або "підставили плече владі". Тут же залякують Кучмами, запрошуючи відповідних персонажів тієї доби. Люди опиняються перед вибором: сильна рука, що наведе порядок, і кучмізм, що може створити ця сильна рука, навівши порядок таким чином, що безправ'я і обмежені можливості людям гарантовані.

А оскільки претендентів на Сильну Руку у нас багато і основні три, де два у грі, то й відповідні схеми державного устрою були підведені під вигідні персонажі. Щоб полегшити людям вибір, який перед ними самі ж і поставили, їм запропоновано шукати хто потенційний Кучма, а хто Сильна Рука-неКучма. Президент тут попадає під роздачу першим. Він на тій самі посаді що й Кучма був і антикучмістом вважається меншим ніж Прем'єр. Тому саме Прем'єру відводять роль Сильної Руки, що наведе порядок швидше за всіх реальнопомітних конкурентів.

Про загальнодержавний інтерес в такому разі йдеться наче "й так зрозуміло". Проблема ж полягає не тільки у великій вірогідності надати майже індіанське прозвище "Сильна Рука" не тій особі. Хоча, справді, кучмізм може йти і не з Президентської посади. При Сильній Руці як Прем'єра, обраного лиш в Парламенті, втрачається безпосередній контроль народу за цією особою і посадою. То де ж швидше виникне антинародна Сильна Рука?

Відповідь чого не можна допустити обрання Прем'єра з президентськими повноваженнями лиш в Верховній Раді знаходиться у поділі влади. Конституційному її розподілі на Виконавчу, Законодавчу і Судову. Віддати право Парламенту назначати Прем'єра як зараз і ще з більшими правами означає позбавити громадян безпосереднього контролю за Виконавчою владою. І об'єднати Законодавчу з Виконавчою, що є першим шляхом до сваволі над громадянами. Не дарма ж їх розділяли. Тому колишній механізм, коли Президент відповідав за Виконавчу владу і переобирався, був набагато правильнішим.

9 листопада 2008 р. 18:17


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua