Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Народна НЕправда" або Дрібна фальсифікація однієї "журналістки"

Олекса Годін | 10.10.2008 18:30

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
4

на сайті "Народна правда" часом можна знайти цікаві речі, які навряд чи знайдеш на інших інтернет-ресурсах. Іноді навіть настільки цікаві, як опублікований вчора Надєждою Фрідман матеріал "І знову на арені Медведчук!"...

''Народна НЕправда'' або Дрібна фальсифікація однієї ''журналістки''
Для початку треба відзначити, що я регулярно слідкую за новими матеріалами, що з'являються на сайті "Народна правда" – часом тут можна знайти цікаві речі, які навряд чи знайдеш на інших інтернет-ресурсах. Іноді навіть настільки цікаві, як опублікований вчора Надєждою Фрідман матеріал "І знову на арені Медведчук!".

З невеличкого матеріалу випливає, що приводом до його написання став розповсюджений невідомими у Верховній Раді "спеціальний випуск газети "Велика Україна", який був присвячений антиукраїнській і анти державницькій діяльності Віктора Медведчука" (правопис оригіналу збережено). Далі практично вся стаття присвячена короткому і дещо недоладному опису матеріалів, розміщених у "спецвипуску".

Власне, персону одіозного політика, тінь якого досі переслідує українських державників, облишимо у спокої. Не це найцікавіше у вищезгаданій статті.

Річ в тім, що я певною мірою причетний до видання газети "Велика Україна". Справжньої. Черговий номер якої вийшов з друку 1 жовтня і яку видає та має всі права на її видання партія "Велика Україна". Тому новина про її "спецвипуск" присвячений Медведчуку і нібито розповсюджений у Верховній Раді 8 жовтня, мене неабияк здивувала. Ми такого номеру "Великої України" до друку не готували, тож я заходився перевіряти інформацію, викладену в статті.

Перше, що цікаво – ніхто з колег-журналістів того дня у залі Верховної Ради такої газети не бачив. (Цікаво, що перші 5 анонімних коментарів до статті пані Фрідман, в яких підтверджується, що "раду закидали этими листовками, даже в туалетах!", написані з інтервалом менш ніж у хвилину).

По-друге, мене насторожила фотографія. І недарма. Мало того, що неозброєним оком видно, правду кажучи, досить дилетантську обробку за допомогою "фотошопу" ілюстрації до матеріалу пані Фрідман, на якій зображено нібито екземпляри спецвипуску газети "Велика Україна" на робочих місцях депутатів у залі Верховної Ради:(http://narodna.pravda.com.ua/politics/48ec713953c27/)

Та ще й оригінал фото, як виявилося, "позичено" на сайті фотослужби УНІАН:(http://photo.unian.net/ukr/detail/110792.html)

Варто лише додати, що лист з проханням назвати джерела використаної інформації або хоча б примірник "спецвипуску" газети, направлений на адресу пані Фрідман, лишився без відповіді.

Але полишимо публікацію дрібних журналістських фальсифікацій на совісті авторки статті.

Єдине, що нам ще залишається спробувати з'ясувати в цьому невеличкому "народноправдівському" розслідуванні – то це вслід за древнєримським консулом Луцієм Касієм спробувати пошукати відповідь на питання "сui prodest?" – кому може бути вигідна на перший погляд немотивована і незрозуміла фальшивка, у якій в око впадає хіба що поєднання назви газети "Велика Україна" і прізвища екс-глави Секретаріату Президента.

Правдоподібним варіантом можна було б вважати реакцію когось з палких прихильників чинного голови Секретаріату Президента Віктора Балоги, чиїй скромній персоні було присвячено фейлетон у останньому випуску газети "Велика Україна" (прочитати його можна тут). Проте, не хотілося б думати, що прихильники діяча такого рівня змогли спромогтися аж на маленьку фальсифікацію у містечковому стилі. Хоча, як знати?

Тож питання для чого писалась ця дрібна фальшивка лишимо поки-що відкритим.

Але однак неприємно, коли люди, що називають себе журналістами, замість своєї роботи вправляються у брехні та витворюванні сфабрикованих матеріалів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua