Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
фінансова криза   лібералізм   третій шлях   Велика депресія   США   Fannie Mae   Freddie Mac   ФРС   либерализм   финансовый кризис   великая депрессия   третий путь
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Коментарі
Стрілець   | 7.10.2008 08:36
Якщо на величезну споруду сяде муха і вона від того почне хилитись і впаде, то чи є причиною цього муха?
Ні, причина в тому, що споруда була дуже нестійка.
Муха – то тільки конкретний маленький поштовх, не будь її – неминуче було би щось інше, хоч і комар.
Тут головне зовсім не те, хто саме штовхне, головне, що споруда до поштовхів чутлива.
Аналогічно з економічними кризами. Тут головне, що економіка світу дозріла до кризи. А пусковий поштовх завжди знайдеться.
І якщо він був від державної структури, то це тільки тому, що на стиках державне-приватне завжди є "скрипи і поштовхи" Але не будь їх – поштовх прийшов би ще звідки завгодно.
Головне, що система дозріла до кризи.
Стрілець   | 7.10.2008 08:45
А дозрівати до кризи чисто приватна економіка вміє чудесно.
Бо це за визначенням нестійка система.
Чому? Тому, що зворотні зв'язки у цій системі занадто м'які, діють із великими запізненнями, зміщеннями по фазі.
А зміщення зворотного зв'язку по фазі якраз і веде до того, що при певних поштовхах виникає самозбудження, система починає сама себе з наростаючою швидкістю відхиляти від рівноваги. Аж поки в якомусь відхиленому положенні не ввійде у стан насичення й буде там скільки завгодно чекати повертаючого імпульса.
Vladimir   | 7.10.2008 11:13
Статья прекрасная.
Но на счет влияния государства, некоторый перебор. Потому что, действительно, с ростом масштабов рыночные регуляторы действуют все с большим запаздыванием.
В данном случае регулирование привело к кризису. Вы же помните, начался рост цен на сырье, был очевиден перегрев. Буш стал подстегивать спрос, не допуская замедления экономиеского роста. 5 лет назад кризис был бы значительно мягче, не такой болезненный. Накачивая экономику деньгами, в т.ч. и через рынок вторичных инструментов, довели до нынешнего кризиса.
  | 7.10.2008 18:15
5 лет назад был другой кризис. А-а, вы незаметили мыльных сотен мильярдов, исчезнувших в топке т.н. ИТ-бума. А-я-я-й. Такие спецы и не заметили скока ИТ-мильонэров исчезло в адин день. И нихто истошно не вапел – крызысь!. Но када за яйца взяли спекулей-нефтегазунов, прибыли каторых с падачи кацапов и примкнувшего к ним Чейни не лезут ни в какие ворота, тут вопль паднялся всекацапско-вселенский. Но хто кацаппам и дурнуватым хахлам дохтор?

ЗЫ. Срилэць изучаит книжку "иканомка для чайников". гы-гы-гы. блистясчие нэвиглаские пазнания пра саморыгулияцию. гы-гы-гы.
Бодя   | 11.10.2008 22:49
Vladimir:
Можливо, з ростом масштабів ринкові регулятори діють із більшим запізненням. Але водночас збільшення масштабів підвищує стабільність ринкової економіки (якщо безумовно не здійснюються масштабні втручання).
Економіки кол. СРСР, США, Китаю – масштабні. Але саме американська модель, незважаючи на всі проблеми, є найефективнішою і найстабільнішою. Тобто там де менше думають, як підкоректувати природу.
Окрім того, навіть якщо припустити необхідність антициклічного регулювання, постає запитання: хто повинен його здійснювати? Тут, перебираючи варіанти, ми знову змушені повернутись до ринку, як найфективнішого інструменту регулювання.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua