Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
іменні партії   політична система

"Я" – найперша буква в українській політиці

Гетьман | 6.10.2008 13:18

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
6

Надія на створення нових партій на чолі з відомими симпатичними особистостями насправді є марною. І це зовсім не через те, що всі політики опиняються сволотою. Порочною є система партій під особистості. Такий механізм спрацьовує при диктатурі, але не при демократії чи спробі її наслідувати.

Тому у нас в Україні постійний політичний бардак на відміну від Росії.

Хороші люди на чолі партій це добре. Та в умовах, коли люди вступають в партію через відоме ім'я, то нічого доброго в наслідку чекати не приходиться. Адже які мотиви спонукають людей вступати в партію особистості? Прийти до влади за рахунок відомості і популярності її імені. Виловити щось інше, крім бажання прийти до влади, серед причин вступу в таку партію неможливо.

Натомість, за рахунок членства в іменній партії використання здобутої влади на свою власну матеріальну користь, як правило, виявляється поширеним явищем. Тільки прояви цього світяться вже після виборів. До того більшість таких членів партій зайняті виборюванням покращого місця в партії і поближче до "імені", щоб в перспективі мати більші види на посади.

Відбуваються ці процеси без волі того, чиїм ім'ям красується партія. Хоча впливати на боротьбу за зручні місця він може, але зупинити її не взмозі. Самоусування і спроби зменшити внутрішньопартійну передвиборчу гризню для "імені" обернуться лиш говорінням від його імені з правом надання згоди тими людьми, які звуться "приближеними".

Після виборів "ім'я партії" стає заручником переможців внутрішньопартійної боротьби. Вони починають вимагати своєї частки пирога і рвуться до неї за всяку ціну. Недарма ж поклали стільки сил: скількох втопили оббрехавши, до скількох підлизались, скільком заплатили. Що там їм загальнополітична ситуація і потреба моменту.

Не на користь партії під особистість говорить і той факт, що спостерігаючи за виступами лідера партії, немає ніяких гарантій, що інші члени партії будуть діяти як він. Виборцям може здаватись, що знаючи переконання лідера партії, то так само будуть поступати й усі члени його партії. На практиці все навпаки. Будь-які зачіпки за слово, за кому стають поясненнями неочікуваних дій партійців.

"Імені партії" в цей час стає не до суперечливих вчинків своїх партійців, бо погрязає в міжусобно-політичних баталіях з іншими "іменами". "Я" стає першою буквою в алфавіті політики загалом, сформованої з іменних партій. "Чому Я маю чимось поступатись, відмовлятись від чогось? Чого це Інші лізуть Мені під руки? Я краще за Них, і знаю Їм ціну. Домовлятись і тримати слово перед Ким? Де б вони були без Мене? Знаю Їх-зіжруть і зап'ють, якщо Я тим самим не відповім наперед. Я відома особа і маю досвід в політиці, електорат в мене буде завжди"-такі думки з часом стають основними для "імен партій".

Живим підтвердженням неефективності і недієздатності політики з іменними партіями є ситуація на Україні. Партії Тимошенко, Ющенка і Януковича між собою воюють найбільше через "Я" кожного з них. Навіть партійні ряди підлаштовані під цю боротьбу. Де "приближеними" і найбільш ощасливленими ласкою Імені є найзавзятіші борці з Іншими. Про країну в таких умовах варто згадувати в плані "лиш би пронесло".

Дрібніші і менш реалізовані проекти партій під особистості також не дають позитивних прикладів. Найбільш безтолковою політичною силою "НУНС" став саме завдяки присутності в ньому багатьох іменних партій. Кожне "Я" таких партій вирішує що має найбільшу рацію і слушну думку та вважає, що може не рахуватись з іншими. Чим не раз на сміх себе піднімали і дискредитували "НУНС" як здатну щось зробити політичну силу, якщо тільки всім без виключання "Я" "маслом не намажуть".

"НУНС" дійшовши навіть до тієї стадії, що під добре влаштовану особистість Балоги створилась ще одна іменна партія "Єдиний Центр" чи в народі "крільчата". Їх "Я" всупереч загальній лінії фракції "НУНС" домінувало перед тим, як ініціативу в розвернутому політичному моменті взяла "Народна Самооборона" Луценка. Хто наступний? Бачили вже Катеринчука з партією "Європейський Вибір", коли його депутати в Київраді створили більшість Черновецькому. Литвина з його "Народною Партією", що незадоволений всіма, але хоть щось зробити для країни не береться бо замало пропонують його "Я" інші привладні.

Не повезло партіям "Собор" Матвієнка, "Рух" Тарасюка, "Українській Народній Партії" Костенка, бо люди не зрозуміли, як такі славні історіє політичні сили перетворились на звичайні іменні. Та й нові технології піару їх випередили. Ось і тепер планується ще одна нова партія Яценюка. Знову пропонують покласти надію на нове щось з часткою досвіду, але наче без помилок попередніх політичних сил. Аналогічно до створення колись партії Луценка "Народна Самооборона", типу взяти найкраще зі старого.

Тож на наступних виборах нам, громадянам України знову запропонують вибирати собі кару політичного неспокою невживанням іменних партій. Вони б жили дружно і доїли Україну разом, та людське незадоволення спокушає їх обіцянками здобути перевагу над конкурентом. От вони й то жруться, то піджидають моменту, в залежності від стилю міжусобно-політичної боротьби.

Як видно, така партійна система з іменними партіями і закріпленими виборами не представників, а партій в Парламент, де депутати є кнопкодавами, повністю гнила і логічно не приносить позитивного результату країні. Щоб хоч якась користь була від керівництва владою в державі за участю партій, останні мають бути іншими від теперішніх. Іншими в значені не змінені Імена, а підходом до формування партії.

Партія перш за все має бути приблизно ідейною. Хай буде це якийсь проект в країні націлений на комплексну реформу якоїсь галузі. Таким чином люди мають знати цю ідею більше за імена в ній. Висловлювати свою прихильність і оцінку саме за роботу в цьому напрямку. Тоді імена будуть відповідними партії і партійцям прийдеться спільно відповідати за діяльність політичної сили, а не лиш лідеру. Так з'явиться справді реальна можливість щось змінити в Україні на краще.

4 жовтня 2008 р.

16:48

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua