Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
універсал   Президент   БЮТ   ПР   спільні голосування

Універсал Президента та спільні голосування БЮТ: відчуйте різницю

Молонов Сергій | 21.09.2008 12:22

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
14

"Напередодні п'ятнадцятої річниці незалежності України перед українською владою, політичною та громадською елітою країни, усіма силами, яким небайдужа доля Батьківщини, постала історична вимога і можливість об'єднати свої зусилля, досягти національної єдності".

Останні 2 роки кожне дійство БЮТ та його лідера прикривається одним і тим же: "це не ми підписували Універсал...". Більше того, покращення "електорального балансу" БЮТу напряму пов'язано з жорсткою критикою саме цього документу. Так було в 2006 році, так є і зараз. Нема сумніву, що розрахунок простий: свята віра в Тимошенко забезпечить неприйняття Універсалу і не тому, що громадяни не згодні з його положеннями, а тому, що "Президент підписав його з Януковичем..."

Так з чого ж треба виходити? Впевнено можна сказати: з аналізу!

Аксіома: Президент – вища посадова особа держави, він ЗОБОВЯЗАНИЙ спілкуватись з усіма політичними силами країни, особливо з тими, хто представляє інтереси виборців у Верховній Раді.

Теорема: спроба об'єднати політичні сили різного забарвлення для ціле й та задач розвитку країни, які сприймаються усіма сторонами діалогу – правильний крок, який ЗОБОВЯЗАННИЙ був зробити Президент.

Перейдемо до аналізу питань, які були узгоджені в Універсалі. (найважливіші з точки зору автора – кому важливіші здаються інші положення – в дискусії).

Отже, "ПЛАН ДІЙ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ:

1. Збереження суверенності і цілісності, унітарності та соборності України – непорушних принципів існування держави"

Хтось проти? Універсал підтверджував конституційні засади України, а підписи від регіоналів та комуністів давали можливість відвести внутрішньополітичну дискусію від цих питань, включаючи "аргумент федералізму". Відповідало це українським національним інтересам? Безумовно! Так хто проти? Юлія Володимирівна та БЮТ.

"6. Реформування структур виконавчої влади та унеможливлення політизації державної служби через першочергове прийняття Законів України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про державну службу" (нова редакція), підготовлених для внесення Президентом України до Верховної Ради України."

Сторони погодились реформувати структуру виконавчої влади та, навіть, законопроекти по цьому питанню! Хто проти? Юлія Володимирівна та БЮТ. Чому? Ось тут вже є відповідь. Тому що: а) Закон про Кабмін треба було в іншій редакції (а саме проголосований ДВА РАЗИ Партією Регіонів та БЮТ спільно). Це називається СПІЛЬНІ ІНТЕРЕСИ; б) Закон про державну службу потрібен був теж в іншій редакції (а саме зобов'язати держслужбовців ОБОВЯЗКОВО знати російську мову), як предмет торгу. А це -називається ВІДСУТНІСТЬ ПРИНЦИПІВ.

12. Всебічний розвиток і функціонування української мови як державної та мови офіційного спілкування у всіх сферах суспільного життя на всій території України – як основи самоідентифікації народу і держави. Гарантування кожному громадянину вільного використання у всіх життєвих потребах російської чи іншої рідної мови відповідно до Конституції України та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

А ось і "мовне питання". ПР та комуністи ВІДМОВЛЯЛИСЬ підіймати питання ДРУГОЇ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ. А Юлія Володимирівна – ПРОТИ! Хоча, в світлі Законопроекту змін до Закону про держслужбу, тут вона діяла послідовно...

"20. Забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення ефективності використання природних ресурсів, енергоносіїв, впровадження енергозберігаючих технологій."

Хтось проти? Так! Юлія Володимирівна та БЮТ! І ту вони теж послідовні: шельф, нафтопровід, розробка нафти в Лівії... – все підтверджує, що ПРОТИ цього пункту. (єдиний Прем'єр, який працював в цьому напрямку – Єхануров – це його програма переводу багатоквартирок на індивідуальне опалення. Де ця програма?).

"24. Налагодження ефективного економічного співробітництва з усіма зацікавленими зовнішніми партнерами, керуючись інтересами України. Невідкладне прийняття необхідних для вступу до Світової організації торгівлі змін до законодавства та вступ до цієї організації до кінця 2006 року на прийнятних для України умовах."

Юлія Володимирівна була проти і цього. Зараз, навіть, зрозуміло чому: бо у неї є Васадзе. І тому Кабмін порушує вже міжнародні угоди в сфері автомобілів, що може привести до виключення України з СОТ. Та Васадзе, звісно, ближче...

"27. Взаємовигідна співпраця з НАТО у відповідності із Законом України "Про основи національної безпеки України" (у редакції, чинній на дату підписання цього Універсалу). Вирішення питання щодо вступу до НАТО за наслідками референдуму, який проводиться після виконання Україною усіх необхідних для цього процедур."

Регіонами погоджувались на проведення референдума ПІСЛЯ виконання плану дій щодо членства! Більше того, вони підтверджували, що:"стратегічною метоб забезпечення національної безпеки України є ВСТУП ДО НАТО"!

Хто проти? "Єдина проУкраїнська сила на просторах Всесвіту" – БЮТ! І у когось зараз це викликає подив?

Так, через місяць Янукович порушив цей пункт. Але... чи мав би він таку можливість, якби Юлія Володимирівна не почала "валити ці домовленості" ще до пілписання Універсалу?

Пам'ятається січень 2005 року, коли Ю.В. Тимошенко перший раз зверталась до мешканців Донецької області по ТРК "Україна". Вона, зі світлим обличчям, складала синю та помаранчеву стрічки: "ось так виходить державний прапор України..." Бо це могло бути вигідно для її рейтингу. А коли її рейтингу знадобилось "валити Президента" – вона "завалила" Універсал...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua