Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Пласт   піонерія   скаутинг   комунізм   соціалізм   червоні скаути

Червоний Пласт

ОУСІВЕЦЬ | 18.09.2008 06:50

-16
Рейтинг
-16


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
19

Що таке червоний скаутинг і особливо що таке червоний Пласт? Цікаве питання, адже більшість незнають про існування такої течії в скаутському русі. Рух червоних скаутів розповсюдився особливо в таких країнах як: Польща, Франція та Росія. Рух Червоних скаутів існує й дотепер і діє як дружня Організація по відношенню до Соцінтерну.

Що таке червоний скаутинг і особливо що таке червоний Пласт? Цікаве питання, адже більшість незнають про існування такої течії в скаутському русі.

Червоний скаутинг, заснований в 1914 році в Англії, як бажання підлітків з бідних районів долучитися до Скаутського руху. В 1915 році виникла Організація Червоного скаутингу під назвою "Орден Лісових лицарів" (існує й дотепер) Однак в швидкому часі керівництво цієї організації захопилося ідеями лівого соціалістичного руху і таких чином скаутський метод став під соціалістичним соусом. Рух червоних скаутів розповсюдився особливо в таких країнах як: Польща, Франція та Росія. Рух Червоних скаутів існує й дотепер і діє як дружня Організація по відношенню до Соцінтерну.

В Росії червоне скаутство перетворилося на піонерію, ідеологом цього перетворення стала товаріщ Крупская, яка вирішила створити дитячу організацію для дітей рабочіх і крєстьян. Власне піонери не вигадували щось нове. Вони використали опозиційну до політики ОРЮР гілку під назвою "Красниє скаути" і дали їй життя під назвою Всесоюзна піонєрская організація імєні Лєніна. Це сталося в 1925 році. Піонери зі скаутингу взяли тільки зовнішні форми роботи, однак ідеологія повністю розходиться зі Скаутською Ідеєю і Скаутським Законом. Також ще одне, що розділяє скаутинг від радянської піонерії це політична заангажованість і спрямованість. Піонєрія- політично спрямована організація, навіть це є офіційно (За дєло Лєніна-Сталіна і Каммуністічєской партії. Будь-гатов! Всєгда гатов!) В скаутингу політична за ангажованість Організації заперечується.

А теперішня Україна, і що означає Червоний Пласт.

Мушу сказати, що Пласт ніколи не був червоним, однак останнім часом він таким став. Нинішній Червоний Пласт, це зовсім інший критерій, ніж належність до Руху Червоних скаутів. Це стан в якому знаходиться сам Пласт і становище цієї організації, а також життєві цінності і метод яким послуговується ця організація.

Дехто вважає, що в Україні держава підтримує дитячі і молодіжні громадські організації. Це так? Ні це не так. Держава Україна а точніше чиновники підтримують і всіляко сприяють а ще точніше "пропихають" тільки одну організацію часом доходить до абсурду.

А Ющенко укази видає про "пропихання" Пласту. Часто застосовуються методи примусового "опластування" учнів окремих шкіл, заставляючи в примусовому порядку вступати в цю організацію. З іншого боку в самій організації сталися цікаві речі. Силами державих чиновників радянського зразка в Пласті змінено керівництво. Старі пластові кадри усунені від керівництва цієї організації, вони замінені новими- комуністами, комсомольськими, піонерськими активістами та кагебістами. Риторика ж пластунів, які говорять про свою місійність, винятковість і єдино правильність нагадує риторику комуністичних часів. В Пласті вивітрився дух патріотизму і навіть націоналізму. Навпаки все пропахло пропагандою в стилі комуністичної ідеології, просякнутої нафталіном. Мало того хочеться використати метод 6 статті "про виняткову роль КПСС" так цієї статті немає в конституції України, за те, є Указ про Пласт. А ще всезагальний одобрянс і масовка (через нестачу самих пластунів, учнів шкіл, які немають навіть найменшого відношення до Пласту одягують в однострої і примусово виводять на пластові акції). Ще одна специфіка Червоного Пласту, це те, що проводиться повно заходів, які не несуть жодного змісту а лише є показухою... Це саме й робили піонери.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua