Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

БЮТ і ПР пропонують новий закон про вибори – у 2 тури

Werwоlf | 16.09.2008 18:20

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
1

Політичні сили відчувають наближення дострокових виборів. От дві найбільші за впливом на сьогодні змовилися поділити між собою владу і кошти держави, по принципу рулетки (інакше нічого б не вийшло). Спочатку (2 вересня) трішечки "відкусили" повноважень для майбутнього прем'єра. Вчора (15 вересня) розробили зміни до Закону про вибори.

БЮТ і ПР пропонують новий закон про вибори – у 2 тури
Знову зміни у виборчому законодавстві. (Пропонується БЮТ і ПР)

Побачив на кореспонденті статтю "БЮТ і Партія регіонів пропонують проводити вибори в два тури" і замислився: що ж це пропонується: вдосконалення виборчої системи чи неприкрите дерибанство країни. Пропоную вам своє ставлення до Закону. Почну з Пояснювальної записки до Закону.

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Процес застосування положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" виявив певні внутрішні неузгодженості і неточності цього Закону, які ускладнюють реалізацію суб'єктами виборчого процесу своїх повноважень.

Не виправдала себе також існуюча модель виборів народних депутатів в один тур, яка не адаптована до недавніх змін у Конституцію України та призводить до перманентних політичних конфліктів усередині парламенту після формування депутатського корпусу.

Для виправлення зазначеної ситуації і вноситься цей проект.

Від автора:

Головна мета цих змін – поліпшити комфортність суб'єктам виборчого процесу (тобто партіям (блокам) а аж ніяк виборцям).

2. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

...

Від автора:

Коментувати нічого, бажаючим до повного тексту

3. Цілі і завдання законопроекту.

Проектом пропонується вдосконалити порядок проведення виборів народних депутатів України, що в майбутньому дозволить уникнути політичних конфліктів у новообраному парламенті.

Від автора:

Цікава ціль змінити схему виборів для уникнення політичних конфліктів у парламенті. Зверніть увагу: не вдосконалити роботу парламенту, не запобігти проходженню до парламенту сумнівних особистостей, а унеможливити конфлікти.

4. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту не потребує збільшення бюджетних видатків.

Від автора:

Також цікаве тлумачення: не потребує збільшення бюджетних видатків на організацію другого туру, тобто видатки будуть але не з бюджету. За рахунок партій можливо.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Наслідком прийняття цього Закону стане вдосконалення виборчих процедур, що у свою чергу дасть змогу мінімізувати конфлікти при формуванні коаліції в новообраному парламенті та зробить виборчий процес більш пристосованим до суспільних реалій.

Від автора:

Наслідком цих змін є спрощення формування коаліції. Хоча всім відомо: спрощення процедури – це завжди тягне за собою нехтування деякими чинниками, і хто знає які з них (чинників) є дріб'язковими, а які основоположними.

Далі – підписи:

Народний депутат України А. Портнов

Народний депутат України О. Лавринович

Вважалось би: Що ж тут поганого? (ЮВТ) Та все ніби добре – політичні противники об'єдналися. Але за для чого? Для розподілу влади між собою після наступних парламентських виборів. Бо не для кого не є таємницею, що ці дві політичні сили на сьогодні найбільш представлені у парламенті і мають найбільшу підтримку серед українців. Принаймні їм так вважається (і не безпідставно на сьогодні).

Далі звернуся до тексту саме змін. Саме весь текст (9сторінок) не надто цікавий, але до схеми розподілу влади є зауваження і суттєві на мій погляд:

Схема є така

Перший тур – нічім не відрізняється від діючого – кожна з партій що пройшла бар'єр буде представлена у парламенті. А далі починається найцікавіше. Якщо жодна з політичних сил не набирає 226 голосів, тобто запропоновані цими силами ідеї та напрямки розвитку країни не знаходять підтримки у населення України, то починається другий тур (іншими словами "викручування рук" виборцям).

Другий тур: дві партії (блоки), що набрали більше за всіх голосів розігрують між собою кому керувати країною наступні п'ять років.

І ще на додаток: За новим законом партія (блок) може зняти з реєстрації свого кандидата навіть після виборів до реєстрації його депутатом. Тобто ви віддали сві голос за партію (блок), бо в її лавах був саме цей кандидат і не на останньому місці. Аж раз і немає його у парламенті, бо не прислужився лідерові партії, або дуже сором'язливий, або чесний, тощо.

Думка автора:

Запропонована нова система виборів до парламенту є не тільки хибною, бо сприяє викривленню думки виборця, а ще й тягне за собою безкарність більшої меншості.

Що ми (громадяни) будемо мати за новою системою виборів?

Якщо у першому турі більшість виборців (50,22%) обрала один з запропонованих шляхів для країни, то все добре і нехай залишається як є – існуюча система виборів.

Якщо цього не сталося (ну не бажає більшість громадян-виборців йти за цим напрямком), то тоді обираються 2 з найперспективніших і по ним проводиться окреме голосування (так званий другий тур), і по одному з них піде країна. Також добре. Але, але...

От і починаються питання:

1. Чому тільки 2 напрямки обирають? А якщо третій напрямок "відстав" від другого на 0,01%, чому його відкидати? А може він у 2 турі набере більше ніж перші 2 напрямки?

2. Чому всі мають право голосувати у 2 турі, отже вони вже обрали "свій" напрямок і він пройшов у парламент?

3. Якщо напрямок, що отримав перемогу у другому турі, не набере 50,22% голосів, то чому він має право бути реалізований у повному обсязі, його ж не підтримує більшість громадян-виборців?

4. Чому інші напрямки, що представлені у парламенті, повинні потерпати від домінуючого шляхом зменшення свого представництва?

5. Чому політична сила, що сформує кабінет міністрів, має право залишатися при владі тільки тому, що має 226 мандатів?

І ще декілька чому, але й цього досить для визначення недолугості цього Закону.

На всі мої "Чому", принаймні описані п'ять, є єдина відповідь:

Наші можновладці піклуються лише про свій інтерес – залишатися у владі, гребти до своєї кишені найдовше з можливого, тобто щонайменше п'ять років. Можновладці бажають замінити етичні принципи своєю нахабністю.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua