Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Помаранчева" революція – в десятці найбільш шахрайських виборів за версією The Times

Виталий | 3.07.2008 10:51

-31
Рейтинг
-31


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
33

Один із провідних журналістів впливового британського видання The Times Деніел Фінкельштейн у своїй колонці запропонував десятку найбільш шахрайських виборів післявоєнної епохи.

Помаранчева'' революція – в десятці найбільш шахрайських виборів за версією The Times
Один із провідних журналістів впливового британського видання The Times Деніел Фінкельштейн у своїй колонці запропонував десятку найбільш шахрайських виборів післявоєнної епохи.

Четверте місце в цьому списку посіла "помаранчева" революція.

Коли український прем'єр-міністр Віктор Янукович оголосив про свою перемогу на виборах, що відбулися в листопаді 2004 року, почали лунати звинувачення в підтасовуванні, пише Фінкельштейн.

Тоді ж з'ясувалося, що його супротивника Віктора Ющенка отруїли діоксином, назавжди знівечивши політику обличчя. Одягнені в "помаранчеве" прихильники Ющенка організували масові акції протесту, і нове голосування виграв уже він із результатом 52%. Віктор Ющенко склав присягу в січні 2005 року, повідомляє автор рейтингу.

ТОП-10 виглядає так:

1. Саддам Хусейн

У 2002 році оточення Хусейна проголосило, що президент отримав усі до єдиного з 11.445.638 голосів виборців під час референдуму щодо продовження його повноважень. На попередніх виборах він отримав приблизно 99,96% голосів. На виборчих дільницях обійшлися без завішених кабінок. Громадяни були задоволені таким нововведенням – ніхто не хотів, щоб його запідозрили у спробі проголосувати "проти".

2. Вибори в Кенії

Перемога президента Мваї Кибакі на виборах 2007 року в Кенії стала сюрпризом, адже в усіх попередніх опитуваннях він відставав від свого супротивника Раїли Одінги. Зазвучали звинувачення в підтасовуванні результатів, тиску на спостерігачів і систематичному шахрайстві. У країні спалахнуло повстання, що продовжувалося доти, доки сторони в лютому 2008 року не підписали угоду про розподіл влади.

3. Алжирські ісламісти

У грудні 1991 року в Алжирі відбулися вибори. Фронт ісламського порятунку з невеликою перевагою виграв перший тур, проте армія відмовилася визнати перемогу цієї релігійної політичної партії. У 1992 році уряд анулював результати, що призвело до громадянської війни. Під час неї протягом десяти років на території Алжиру загинули понад 160 тисяч осіб.

4. "Помаранчева" революція в Україні

5. Остання радість Мілошевича

Слободан Мілошевич вважав, що вчинив розумно, ввівши систему голосування в два тури на президентських виборах 2000 року. За нього систематично вкидали бюлетені, і Мілошевич відмовився визнати поразку в першому турі. У результаті почалися демонстрації, на які влада відповіла арештами, – масштаби репресій наростали як снігова куля. Але вже зовсім скоро президент Мілошевич змінив звання і став екс-президентом Мілошевичем.

6. Референдум польського народу

Після війни Державна рада Польщі організувала референдум, покликаний закріпити контроль комуністів над країною. Голосування "за" більшістю голосів повинне було забезпечити підтримку різних аспектів політики комуністів. Поліція організувала підтасовування голосів, а військові голосували через те, що їм так було наказано. Опубліковані пізніше документи показали, що реальним результатом стала значна поразка всіх комуністичних ініціатив. За два-три післявоєнні роки в країні було вбито близько 10 тисяч противників радянської влади.

7. Вибори президента Єгипту

Президент Мубарак переміг на виборах 2005 року, набравши 88,6% голосів. У цих виборах вперше брали участь кілька партій, проте Мусульманському братству брати участь заборонили. Серед інших порушень було те, що руки тих, хто вже проголосував, часто не позначали незмивною фарбою (отже вони могли брати участь у виборах знову), а на виборчих дільницях громадян залякували. Протести влада проігнорувала.

8. Вибори до Верховної Ради СРСР

За радянських часів регулярно проводилися постановочні вибори, під час яких голосували за єдиного кандидата до"підпорядкованого" партійному керівництву уряду. Лише у 1989 році росіяни отримали можливість проголосувати не тільки за офіційних кандидатів від Комуністичної партії. Це голосування стало першими відкритими виборами з 1917 року.

9. Мьянма

Після тридцяти років перебування при владі військових, у травні 1990 року, Мьянма провела перші вільні вибори. Повну перемогу на них отримала Аун Сан Су Чжі – її прихильники завоювали 392 із 489 місць у парламенті. Проте військовий уряд відмовився визнати цю перемогу, анулював результати голосування та помістив Су Чжі під домашній арешт, під яким вона перебуває й досі.

10. Нігерія

Вибори, що відбулися в квітні 2007 року, супроводжувалися загальним залякуванням, насильством і підтасовуваннями. Умару Яр-Адуа отримав перемогу з результатом 70% голосів – при цьому, як повідомляли, виборцям роздали лише 30% бюлетенів. Одна з виборчих дільниць відзвітувала більш ніж за 2 тисячі голосів – притому, що виборців було лише 500. Спроби звернутися до суду та визнати результати виборів недійсними провалилися.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua