Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/486b6714adf95/

Нашу "Альфу" не пускають в Сомалі!!!

Мыльников Афанасий Никитич | 2.07.2008 14:31

З кожним роком все більше повідомлень про діяльність так званих піратів, які перехоплюють судна та утримують команду, у тому числі громадян України, в якості заручників.

Нашу ''Альфу'' не пускають в Сомалі!!!
При цьому звертає на себе увагу досить мляве реагування українського зовнішньополітичного відомства, яке непевне б мало найпершим реагувати і ставати на захист наших співвітчизників, що опиняються у скрутній ситуації за кордоном.

От і зраз увесь світ слідкує за розгортанням подій поблизу Сомалі, де моряки судна "Lehmann Timber", серед яких четверо наших співгромадян, захопленого ще в травні п.р. сомалійськими піратами, очікують бодай якої-небудь допомоги. Натомість компанія-судновласник не поспішає викуповувати заручників, у яких вже давно закінчились їжа і медикаменти. За свідченням родичів, з якими заручники підтримують зв'язок телефоном, моряки вже не можуть навіть самостійно пересуватись.

У цих складних умовах Україна повинна реагувати, але поки не може. Достеменно відомо, що Президент України дав доручення терміново готуватись до варіанту силового визволення заручників. Центр спеціальних операцій Служби безпеки України зреагував миттєво, опрацювавши всі питання щодо підготовки та проведення спеціальної операції зі звільнення громадян України, які захоплені у заручники. Бойові групи підрозділу "Альфа" підготовлені з урахуванням особливостей регіону, забезпечені необхідним спеціальним спорядженням та перебувають у постійній бойовій готовності. Ви запитаєте чого ж ми чекаємо, коли розрахунок йде навіть не на дні, а на години? Та все дуже просто. Як завжди не спрацьовує бюрократичний механізм. МЗС до цього часу не опрацювало міжнародно-правові аспекти пов'язані зі звільненням заручників, починаючи від отримання згоди компанії судновласника до початку активних дій щодо звільнення заручників. У відомство навіть не можуть відповісти чи отримали заручники направлені для них їжу і медикаменти. У свою чергу українські розвідоргани не тільки не можуть надати допомоги при проведенні спецоперації, але й навіть не володіють інформацією щодо точного місцезнаходження заручників. Шкода, що через непорозуміння, а можливо небажання українських чиновників працювати можуть загинути люди. Прикро, коли маючи всі необхідні можливості, Україна не може подбати про своїх громадян та й зрештою продемонструвати тим самим піратам, що вони мають справу з потужною європейською державою, яка цінує життя кожного свого громадянина. Вважаю, що доки ми не навчимося оперативно реагувати на подібні виклики та вживати всі можливі і неможливі заходи, нас і ідентифікуватимуть як країну "третього світу", з якою навіть пірати можуть розмовляти з позиції сили та не турбуватись про відповідальність.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua