Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про мову, шовінізм, кіно і німців

roman-dp | 27.06.2008 08:52

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
2

За роки незалежності України не зроблено жодного кроку до викорінення у населення тієї думки, що російське – це "нормальне", а кураїнське – то є "сільське" і відповідно – ненормальне. Україна не зробила жодного кроку до українізації українців за останні 17 років.Все нам було ніколи.

"НАЦІЇ ВМИРАЮТЬ НЕ ВІД ІНФАРКТУ. СПОЧАТКУ ЇМ ВІДБИРАЄ МОВУ" (Ліна Костенко)

Покопався я трохи в інтернеті, почитав Вікіпедію і прийшов до висновку. До якого? Не скажу. Самі здогадаєтесь, як дочитаєте мої брєдні докінця.

Скажіть мені, друзі, чому російськомовні шовіністи примушують мене, мешканця українського містя Дніпропетровська (Січеслава) дивитись кіно російською мовою? Бо їм так зручніше? Ну я мені зручно рідною, державною. Набагато зручніше ніж якоюсь іншою. Все б воно нічого, дивився б і іноземною, якби не оде НО!

Така вже в мене натура, що як до чогось змушують, то я починаю просто принципово відштовхуватися від тих речей. невизнавати та не приймати їх, в якому б вигляді вони не подавались.

Тож до благань та настійливих "побажань" російськомовних (всього лише) 80% населення міста я не приєднався. Чому? Та все дуже просто, як 2х2! Просто так настійливо просили.

Пішов нещодавно в кінотеатр, а там українською фільм показують. Стояла парочка за стійкою за квитками і питала в касира: "А когда по-русски он выйдет?" Так, із цікавості своєї підійшов запитати чому не хочуть іти на український сеанс і нарвався на грубість: "А чего это мы должны на вашем сельском смотреть кино? Я по-нормальному хочу! По русски!", – відповіла мені дівчина.

У той момент мене просто осінило: "Ось вона – причина!"

За роки незалежності України не зроблено жодного кроку до викорінення у населення тієї думки, що російське – це "нормальне", а кураїнське – то є "сільське" і відповідно – ненормальне. Україна не зробила жодного кроку до українізації українців за останні 17 років. Все нам було ніколи. То за Конституцію боролись, то за розкриття справи Гонгадзе (яку так і не розкрили), то за "Ющенко – ТАК!", то за "Ющенко – ВЖЕ НЕ ТАК!"...

Коли ми, українці почнемо думати не про когось, а про себе, про свою державу, про свою націю?

В цій історії є ще один цікавий аспект. Чим аргументують зазвичай потребу у другій державній мові? Незнанням української мови. А що дасть друга державна? Вірно – обов'язковістя знання обох мов. Оскільки будь-яка документція, в будь-якій установі оформлюватиметься ОБОМА мовами, а не ОДНІЄЮ З НИХ!

Найбільше вражає навіть не це, а те, що вся ця маячня з мовами абсолютно нікого не турбує між виборами, окрім найзапекліших "поборників Пушкіна", які стверджують, що його мало вивчають у школах. Користуючись можливістю передаю вітання такого змісту: "Менше ніж Шевченка і Франка – не означає мало!"

Тим більше все підігріваються невпевненими, безсистемними і різкими діями з боку влади. Складається таке враження, що влада України, російськомовне населення і крємльовська вехівка діють за одним злагодженим сценарієм русифікації! Варто було потурбуватись українцям про мову пісень у маршрутках, як до нас завітав "САМ" пан Лужков і щіро клявся, що побудує російські школи тим-таки російським коштом. Виникає питання: а нащо? Та все дуже просто: експансія починається з мови. Якщо Росія і не хоче загарбати Україну, то залишити її в мовній та культурній залежності від себе – це точно. Адже це – давня істина: хочеш перемогти ворога – виховай його дітей.

Пригадується кліп з сайту "В контакті.ру" Вона м'яка, твоя мова... Я б його показував перед кожним російськомовним сеансом. Мже тоді був би зиск з нашої мовної політики.

Ой! Зовсім забув! Я ж обіцяв про німців... На німецьку переклали багато добрих, красивих радянських фільмів. І, ви знаєте, жоден з їхніх героїв при перекладі не постраждав.:) А якщо комусь смішно, що Новосєльцев, Холмс і Штірліц заговорять українською... То сміх – це здоров'я. І нехай вони сміються наздоров'я, але у себе на батьківщині.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua