Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Людвіг фон Мізес і українське суспільство

Бодя | 28.05.2008 00:27

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
0

23 місце Леніна і відсутність згадки про фон Мізеса є одними із симптомів сьогоднішнього стану нашого суспільства. Воно затьмарено туманом популізму та байок про соціальну справедливість і так до кінця не усвідомлює важливості свободи, прагнучи сильної руки над собою. Що і відображається в результатах різноманітних виборів.

Людвіг фон Мізес і українське суспільство
Незважаючи на попсовість і політизованість шоу "Великі українці", не можна не звернути увагу на високе 23 місце (вище від насправді знакових для України І.Котляревського, В.Вернадського, М.Лисенка, П.Могили, П.Орлика тощо) Володимира Ілліча Леніна. Людини, яка ніколи не була в Україні і не розуміла української мови! Не кажучи вже про те, що його стараннями ми 70 років переживали період масштабного економічного занепаду і культурного зубожіння, без права на особисту і національну свободу.

Натомість ми навіть не знаємо і ніколи не згадуємо про людину, яка хоча б місцем свого народження і внеском у розвиток світової економічної науки заслуговує в стократ більше шансів називатись Великим Українцем – Людвіга фон Мізеса.

Засновник новоавстрійської школи в економічній науці, яка дала поштовх формуванню концепції монетаризму, Людвіг фон Мізес народився у 29.09.1881р Львові. У 1902р вийшла перша його відома праця, присвячена економічній історії Галичини: "Die Entwicklung des gutsherrlich-bäuerlichen Verhältnisses in Galizien (1772-1848) " (Розвиток відносин між селянами і поміщиками в Галичині (1772-1848). У 1906 році закінчив Віденський університет, отримав ступінь доктора права канонічного і римського права і розпочав викладацьку діяльність. За життя був професором Віденського (1913-1938) і Нью-Йоркського (1945-1969) університетів. Під час Першої світової у званні капітана австрійської кавалерії воював на східному фронті (Карпати, Поділля, Крим), під кінець війни служив в економічному відділенні міністерства оборони. У 1920-34 організував приватний семінар при Торговій палаті Австрії, який став основою новоавстрійської економічної школи. Після 1938р жив у Швейцарії, згодом емігрував в США. Помер в Нью-Йорку 10.10.1973.

Основні праці: Theorie des Geldes und der Umlaufsmittel (Теорія грошей і оборотних засобів), 1912; Die Gemeinwirtshaft: Untersitchungen über den Sozialismus (Соціалізм: економічний і соціологічний аналіз), 1922; Liberalismus (Лібералізм), 1927; Planned Chaos (Запланований хаос), 1947; Anti-Capitalistic Mentality (Антикапіталістична ментальність), 1956.

Людвіга фон Мізеса поправу називають одним із батьків лібералізму, засновником неолібералізму. Він був переконаним критиком соціалізму і бюрократії, захищав економічну свободу, як основну і необхідну передумову розвитку.

Як на мене, 23 місце Леніна і відсутність згадки про фон Мізеса є одними із симптомів сьогоднішнього стану нашого суспільства. Воно затьмарено туманом популізму та байок про соціальну справедливість і так до кінця не усвідомлює важливості свободи, прагнучи сильної руки над собою. Що і відображається в результатах різноманітних виборів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua