Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/4811d0f738bfd/

Українське ТБ проти української держави?

Михайло Скорич | 25.04.2008 15:39

Популярний телеканал підсилює ціннісний розкол і транслює цей розкол на величезну аудиторію. Одна програма нав'язує нам ідею про те, що в нас різні герої і цінності, і що українці не можуть об'єднатися навколо них, друга програма ненав'язливо запитує:
- То, може, нам мирно розділити країну?


Українське ТБ проти української держави?
Полная и русскоязычная версии статтьи находятся здесь

"В інформаційному просторі України, по суті, проводяться інформаційні психологічні кампанії з тих чи інших питань, щоб дезінформувати суспільство або проводити кампанії не в інтересах нашої країни"

Виктор Ющенко, Президент України


Інформаційну війну проти України далі не можливо не помічати, і про це вже відкрито багато хто говорить, навіть сам Президент. Однак особливо скандальним є той факт, що ця війна проти нас ведеться з використанням саме українських ЗМІ.

Для ілюстрації візьмімо хоча б приклад популярної передачі "Свобода" Савіка Шустера на телеканалі "Інтер".

Програмі Шустера давно дорікають за провокаційність і маніпуляції репрезентативними опитуваннями глядачів, а отже, й маніпуляції суспільною свідомістю. Про це казали ще 6 років тому у Росії, де "Свобода слова" Шустера й починалася (див. нижче у додатку до статті).

Крім того, сам факт, що українська політика скидається на дурний фарс і балаган, теж не працює на благо країни. Утім, це діло таке – хто винен українським політикам, що вони дурні і смішні? Мова йде про інше. Як ілюстрацію можна привести програму "Свобода" від 4-го квітня цього року.

Цю передачу було присвячено результатам самміту НАТО, на якому Україні було відмовлено в участі в програмі приєднання до оборонного альянсу. Як і зазвичай, гостям у студії було запропоновано проголосувати за кілька варіантів щодо майбутнього країни – "Вступ до НАТО", "Союз з Росією", "Нічого не змінювати" і ще декілька. І серед цих варіантів був і такий: "Мирне розділення країни". Цей варіант набрав усього 1% голосів, але річ не у відсотках, а в тім, що такий варіант озвучується центральним загальнонаціональним телеканалом. Важливо те, що така можливість допускається в принципі.

Інформаційна війна ведеться за правилами "молекулярної агресії", повільно, непомітно і ненав'язливо – спочатку в голови громадян посіяли одну бацилу сумніву, потім другу. Сьогодні усього 1% охочих зруйнувати державу? – а завтра нам покажуть 2%, післязавтра – 3%. Сьогодні кажуть:

- Може, нам розділити країну мирно? Ні? Всього 1% "за"? Як добре!

а завтра почнуть вселяти думку:

- Розійдімося мирно, поки не пізно

Телевізійні маніпулятори нікуди не поспішають. Українців непомітно готують до сприйняття таких ідей, щоб вони видавалися чимось абсолютно нормальним, і люди до них звикали.

Технології "молекулярної агресії" відпрацьовані вже давно і досконало. Саме за цими технологіями було зруйновано СРСР. Пам'ятаєте, як спочатку, на першому етапі "перебудови", казали: "Ленін був хороший, однак лиходій Сталін спотворив його ідеї!" Потім, коли суспільну свідомість було підготовлено, почали громити і самого Леніна. Так відбувалось і у сфері історії, ідеології та економіки. Тут не йдеться про достоїнства чи жорстокість радянського режиму, а про самі інструменти "інформаційної війни", що, як сокира – може бути знаряддям творення, а може стать й інструментом убивства.

Приклад програми, про яку йде мова – що це? Звичайна безвідповідальність і бездумність? Але Савік Шустер – справжній професіонал, який уміє маніпулювати настроями і вправно проводити потрібну лінію...

До того ж є ще один проект його команди, який не може не викликати здивування. Ідеться про проект "Великі українці". Здавалося б, що в цьому поганого? Люди дізнаються нове про свою історію і сучасників, популяризуються досягнення українців. Однак насправді така програма тільки підсилює напругу і розкол у суспільстві. Для одних Степан Бандера герой, а для інших – злочинець, а Володимир Щербицький -навпаки. Популярний телеканал підсилює ціннісний розкол і транслює цей розкол на величезну аудиторію. Одна програма нав'язує нам ідею про те, що в нас різні герої і цінності, і що українці не можуть об'єднатися навколо них, друга програма ненав'язливо запитує:

- То, може, нам мирно розділити країну?"


Президент України має рацію, говорячи про те, що проти нас ведеться інформаційна війна. І приклади з антиукраїнськими кінострічками російського виробництва, про які йшла мова – не такі образливі. З них можна просто посміятися. Страшніші технології приховані – оце і є справжня війна, інструментами якої стають українські ж ЗМІ.

Такі статті прийнято закінчувати питанням: "Куди дивляться і що роблять СБУ, РНБО та інші шановні органи?" Тільки питання це однаково зависне у повітрі. До того ж відповідь і так усім нам відома.

Михайло Скорич,

Агентство Стратегічних Досліджень

www.sd.net.ua© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua