Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
НАТО   членство   своя оборона   невіра в націю   суверенітет

Де підмостить соломи...

Олекса Косар | 4.04.2008 22:12

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
5

А може й справді: навіщо нам те членство? Вікторе Андрійовичу? Не приймають нас до євроатлантичної колективної системи оборони, то давайте розвивати свою

Де підмостить соломи...

Чи не занадто це, щоб отак принижувати і себе особисто, і свій народ, як це зробив наш Президент на Бухарестських зборах держав учасниць НАТО? От македонська делегація – молодці: отримали відкоша, то не стали робити красиву міміку при поразці, а грюкнули дверима та й були такі. Мають характер люди, і гордість. А ми... Пнулися, пнулися до того НАТО, а нас поплескали по плечу, мовляв, не зараз, нехай колись, потім, може... Хоча мова про вступ ще й не велася, а лише про План дій щодо членства.

А може й справді: навіщо нам те членство? Вікторе Андрійовичу? Не приймають нас до євроатлантичної колективної системи оборони, то давайте розвивати свою. Бо не даром в народі кажуть: гуртове, як чортове. А коли матимемо своє, то таки воно буде наше. Броню міцну уміємо робити, і танки наші задніх не пасуть, а ракетам – увесь світ заздрить. Поки що... Скиглимо, що коштів не вистачає. Вистачає. Це дивлячись як рахувати. Ну ось, скажімо, чи трапилося б щось лихе, якби наші мільярдери, а заодно з ними й мультимільйонери, трохи "схуднули"? А то на оборону неньки-України не вистачає, а маєтки будувати та купувати їх за кілька сот американських доларів – це запросто. Щось таки не те у нас із розподілом національних багатств...Бо спочатку ж треба думати про Батьківщину.

Опозиція також, ніби очманіла з отим НАТО, репетує до втрати голосу, вони, бач, не допустять, щоб з української території ракети летіли на братів-росіян. Подбали б краще, щоб не трапилося навпаки... Чи вже забули про острів Тузлу? Або про наміри частини російських політичних кіл стосовно нашого теплого півострова... І це при тому, що на обмін нашої відмови від ядерної зброї РФ підписала міжнародну угоду про гарантію територіальної цілісності України. Та хіба вперше: не папері одне, а в житті – інше. І це не лише стосовно наших колишніх "старших братів". Нові "старші" задля власної вигоди, при певних умовах, також можуть запросто кинути... Та вже й кинули трохи, ось, наприклад, у Бухаресті. Ех, знали б ми – соломки підмостили б. І чи є в даній ситуації, та і взагалі, надійніша "солома", аніж прискорений розвиток національного військово-оборонного комплексу?. Тим паче, що ситуація з неприйняттям нас до колективної євроатлантичної оборони якраз підходяща, щоб переглянути свою військо-оборонну доктрину.

А уявімо: ми – в НАТО, а отже скоротили війська, озброєння, зменшили й так уже до ручки конверсоване військово-промислове господарство. І раді раденькі, нас НАТО захищає. А НАТО взяло та й... розпалося. З чим залишимося? Так що, в будь якому випадку: на НАТО надійся, а сам не плошай. Думати про те, що в стосунках між країнами НАТО панує ідилія – немає підстав, і позиція Німеччини й Франції, щодо всього лиш надання Україні "плану дій", свідчення цьому.

Розчаровує Президент і в невірі у власні сили українського народу. (Чи може є в нього підстави для цього?) В своєму інтерв'ю провідним європейським виданням (британській бізнес-газеті Financial Times, французькій газеті Le Monde та італійській газеті Corriere della Sera) він сказав: "Питання бути чи не бути Україні в НАТО стоїть у контексті бути чи не бути українському суверенітету." Отже, від нас вже нічого не залежить? Наш суверенітет в руках НАТО? Але в такому разі: а чи він – суверенітет – взагалі у нас є? Адже в даному випадку, сила – це зміст, а не форма. І чи означає що-небудь будинок з табличкою "Уряд України". Чи ми – така собі потішна самим собі державка?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua