Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
БЮТ   волюнтаризм   суд   право   Черновецкий   Закон
-6
Рейтинг
-6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
13

Коментарі
Werwоlf   | 19.03.2008 18:49
Ви не додали пояснень що до застосування коми у реченнях. Це з тієї причини, що бажаєте розпочати дискусію про семантику?

PS: Кома, як мене навчали, у даному контексті застосовується як розмежування рівних за значеннями обставин, а не не замінює сполучник і. Як що до інших за переліків, наприклад у реченні: "Застосовується при наявності умов..., ..., ..., та інших." Просто в законі відсутня невизначена обставина " та інших, бо інши просто не існує.

що до статті – поки що не визначився.
Werwоlf:
Щодо коми – я ж написав, що там нема сполучника "або". Це означає, що повинні враховуватись обидві обставини. Та це й з самого духу статті випливає: рішення суду і висновок комітету. А без рішення суду з чого б випливав висновок комітету? Рішення судів можуть бути з різних причин, і на різні по важливості питання: чи то, наприклад, по факту незаконного рішення щодо звільнення з роботи вагітної секретарші, чи то незаконна роздача землі, чи неправильно видана ліцензія на торгівлю горілкою... і т.д...
Werwоlf:
"розмежування рівних за значеннями обставин" – Ви і самі визначили, що це рівні обставини, і вони не можуть замінювати одна одну без сполучника "або"
Никита   | 19.03.2008 20:34
Werwоlf:
Невже Ви не відчуваєте, що справа не в комі? Порушується не тільки буква, але й дух закону.

Автору +
Werwоlf   | 19.03.2008 20:49
Никита:
Навпаки, я вважаю, що при недосконалості закону (наприклад оця кома) дух закону більш відповідає сполучнику "або", а не "і" – як вважаєте ви та Анатолій.

"розмежування рівних за значеннями обставин" не означає, що ці обставини повинні виникнути одночасно – тобто сполуник "і".
Werwоlf:
Слово і Дух Закону: Позачергові вибори голови призначаються у випадку: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом;
5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
6) його смерті.
А що трапилося з Черновецьким?
Werwоlf   | 19.03.2008 20:58
Анатолій Герасимчук:
Та це й з самого духу статті випливає: рішення суду і висновок комітету.
У вашому розумінні так. Але давайте розлянемо інший варіант розвитку подій ніж ви навели вище. Комітет, який є наглядовим органом (чи не так?) з власної ініциативи розглядає дії суб'єкта та виносить рішення (мо матеріалам розгляду а не суду) що до цих дій. Як у такому випадку тулмачити статтю закону? Подавати в суд, чекати "невизначений" термін його рішення і, тільки тоді звільняти? За вашою логікою так. На фірмі теж саме: робітник порушив, подати на нього в суд, дочекатись висновку, і лише тоді звільнити?
  | 19.03.2008 20:59
Из статьи следует, что выдвигать требование к ВР о смещении городского головы может либо либо горсовет, либо руководитель госадминистрации в Киеве.
При формальной правоте автора не могу не задать вопрос: возможно ли хотя бы на секунду представить ситуацию, когда промарсианский горсовет или предводитель всех марсиан, он же глава госадминистрации Черновецкий станет ходатайствовать о собственной отставке? Согласен, те, кто писал этот закон, в страшном сне не представляли себе это марсианское чудо, не вписывающееся в законодательство. Но это говорит лишь о том, что несовершенен сам закон, позволяющий путем дешевого подкупа забраться в кресло мэра и не дающий общине права избавиться от ошибки...
sane   | 19.03.2008 21:08
Предыдущий пост 19.03.2008 20:59 мой. Продолжение...
В сегодняшней Украине изменить плохой закон, если он выгоден кому-либо из заинтересованных политических сил, практически невозможно, поскольку о гражданах не думает никто и в последнюю очередь – ВР. Это означает, что мы, киевляне, должны покорно терпеть преступления Черновецкого, забыв, что источником власти есть народ, т. е. мы. Кстати, не менее дурацкий закон о референдумах не позволил ВОЛЕЮ САМОГО ЛЕНИ-КОСМОСА провести ни одного из десятка затевавшихся референдумов. Что прикажете – топиться в Днепре или предпринимать пожарные меры и, по возможности, улучшать закон?
Werwоlf:
А Ви законослухняна людина?
Якщо закон недосконалий – то треба спочатку Закон змінити. І можливості для цього у БЮТ є – вони у більшості.
Якщо завтра Комітет зпробить висновок, що треба всіх мерів не тієї окраски позвільняти, щоб поставити своїх людей, то це також буде відповідати Закону? Негарний прецедент.
Але на сьогодні для мене все. Бувайте...
Werwоlf   | 19.03.2008 21:09
Анатолій Герасимчук:
А що сталося з
Стаття 79.
2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
...
5. За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови.
Ви ж критикуєте п5?
Werwоlf:
Ще відповім. Я не критикую, я кажу що пункт 5 передбачає необхідність рішення суду.
І sane вопрос: а чем Вам лично Черновецкий не угодил? Просто ради любопытства, Только честно?
Wasil   | 19.03.2008 21:14
Мне, стороннему наблюдателю,непросвящённуму в детали, перевыборы Черновецког нравятся. Видел я его на Ютубе, хватило. Каким образом его переизбирают, у меня голова не должна болеть.
Только не надо криков, о букве и духе закона. Ещё раз повторю- обыватель не читает ни уголовный кодекс, ни законы, ни даже конституцию.
Werwоlf   | 19.03.2008 21:15
Анатолій Герасимчук:
Werwоlf:
А Ви законослухняна людина?
Якщо закон недосконалий – то треба спочатку Закон змінити. І можливості для цього у БЮТ є – вони у більшості.
Якщо завтра Комітет зпробить висновок, що треба всіх мерів не тієї окраски позвільняти, щоб поставити своїх людей, то це також буде відповідати Закону? Негарний прецедент.
Але на сьогодні для мене все. Бувайте...
До побачення.
Навздогін: Тоді вони оскаржать через суд (мають право) і БЮТ буде у великій... (некорректна лексика). А на вашу думку: нехайробить що хоче до останнього дня, бо вже пропав? Навіть відсторонити його законних підстав немає (не я, президент сказав).
sane   | 19.03.2008 21:19
Анатолій Герасимчук:
Werwоlf:
Ще відповім. Я не критикую, я кажу що пункт 5 передбачає необхідність рішення суду.
І sane вопрос: а чем Вам лично Черновецкий не угодил? Просто ради любопытства, Только честно?
Ворует-с. Химичит-с. Косноязычный демагог и брехун. Вы не киевлянин, и, возможно, Вам трудно понять киевские проблемы. Все их в посте не изложить, но Киев уже на себя не похож.