Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Труба (оперно-балетно-драматична феєрія з елементами містики й жахів)

Консерватор | 14.03.2008 16:46

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
3

Дякую всім, кому сподобався "Дракон". Ось іще одна п"єска – написана два роки тому, зараз вніс лише невеликі корективи...

Труба (оперно-балетно-драматична феєрія з елементами містики й жахів)
Дійові особи:

Ющенко.

Балога.

Путін.

Мєдвєдєв.

Юля Тимошенко.

Загін російських газовиків.

Відкривається завіса. З правої задньої куліси, взявшись за руки як у танці маленьких лебедів, з'являються Ющенко (в костюмі фабрики "Чернівчанка" та помаранчевій краватці) й Балога (в костюмі від Діора й елегантному метелику). Танцюючи, вони перетинають сцену в напрямку лівого порталу й співають.

Ющенко, Балога.

Ось орган здоровий

без хиб і без вад -

це наш президентський

секретаріат!

І внутрішній ворог

і зовнішній друг

лякаються наших

інтриг і потуг!

Зупиняються біля лівого порталу. З лівої задньої куліси з'являються Путін (в кімоно) та Мєдвєдєв (з кейсом, на якому написано: "Дело "Труба") і, йдучи навприсядки другою діяґоналлю сцени – до правого порталу – співають.

Путін, Мєдвєдєв.

Ех раз, єщьо раз,

манаполія у нас.

Аддавайтє ваши труби,

а нє то зажмьом вам ґаз!

Балога (Ющенку) .

Ой, погано з му... жиками

справу мать...

Путін (Мєдвєдєву) .Какую мать?

Мєдвєдєв (Путіну) .]Ета, Владімір Владіміровіч, па-украінскі значіт "імєть".

Путін.Імєть? Мгм. (Замовкає, але на його обличчі віддзеркалюються приховані комплекси далекого дитинства).

Ющенко (Балозі).

А ще поганше із жінками

листуватись до нестями...

А на рейтинг президентський -

дивитись, плакать і мовчать...

Ех, не розуміє мене народ. Стараєшся для нього, стараєшся, а він – "Юля, Юля!" От прямо зараз взяв би та й кинув усе це, трипільськими глечиками присягаюсь... Але ж доводиться нести тягар, бо це неелегантно – віддати відносини зі стратегічним партнером в руки авантю... тобто, ні в чиї руки, крім своїх, не можу цього віддати. Бо ж це єдині руки, які нічого не вкрали! Чи все-таки вкрали? У цій країні ні в чому не можна бути впевненим!

Балога (легенько підштовхує Ющенка в напрямку Путіна).

Вікторе Андрійовичу, час іти на переговори.

Ющенко, підштовхуваний Балогою, неохоче просувається до середини сцени. Йому назустріч з аґресивними вигуками, демонструючи прийоми дзюдо, наближається Путін. Зрештою Ющенко й Путін сходяться на середині сцени. Балога й Медвєдєв, немов два секунданти, залишаються з двох боків трохи осторонь.

Путін (з кульбітом, виходячи в стійку сізенхонтай).К-й-ааа!

Ющенко від несподіванки подається назад і ледь не падає на спину. Балога його підхоплює, дістає щось з-за спини й протягує Ющенку. Це "щось" виявляється велосипедним насосом, який Ющенко, захищаючись, виставляє попереду себе, немов нунчаки. Путін посміхається й подає знак Медвєдєву, який, своєю чергою, дістає з кейсу сріблястий згорток, передає його Путіну. Той кидає згорток Ющенку. Ющенко прикладає до нього насос й починає надувати. Згорток поступово набирає округлих форм і стає схожим на ґіґантського павука.

Путін (глядачам).Я с удовольствієм атмєчаю, что у наших українскіх партньоров єсть паніманіє таво, в каком направлєніі ми должни двіґацца в нинішніх риночних условіях.

Згорток стає вже завбільшки з самого Ющенка, той з останніх сил робить ще кілька "качків" насосом. На спині в сріблястого павука видно напис: "Росукренерго". Знесилений Ющенко віддає Балозі насос, на нетвердих ногах робить крок до Путіна і простягає руку, щоб рукостисканням закріпити завершення роботи. Путін зверхньо витримує павзу, потім теж робить рух назустріч, подає руку. У цей момент ззаду по центру з'являється Юля Тимошенко на пуантах і в білій балетній пачці. Путін та Ющенко, захоплені зненацька, відстрибують один від одного. Юля Тимошенко витанцьовує на середину сцени й співає, на кожному рядку роблячи пірует з високим батманом.

Юля Тимошенко.

я стояла на сторожі

і сиділа на трубі

та встромили в спину ножик

любідрузі нехороші

в підкилимній боротьбі

тільки їм не допоможуть

їхні підступи ворожі

справедливість переможе

ощадбанк вертає гроші

зупинитися не можу

Балога (поспішно).Секретаріат Президента рішуче засуджує популістські дії уряду, спрямовані на зрив досягнутих президентами України й Росії домовленостей...

Юля Тимошенко (перестає обертатися навколо своєї вісі). Я прошу не перебивати мене.

(Ющенку та Балозі, гіпнотизуючи поглядом бездонних карих очей).

Пошкодує гірко кожен,

хто веде зі мною бій!

З динаміків долинає звук овації. Путін і Мєдвєдєв поблажливо стуляють долоні кілька разів. Ющенко та Балога стоять нерухомо.

Путін.

Ех, какая женщіна! Так і хочєцца для нєйо что-то харошеє сдєлать – ілі ґаз бєсплатно аддать, ілі уґоловноє дєло закрить.

Тимошенко робить кніксен в бік Путіна, потім – в бік глядачів, а в бік Ющенка та Балоги – аґресивний, але все одно ґраціозний батман. Ющенко та Балога падають навзнак. Павук з написом "Росукренерго" підлітає вгору й там вибухає. Згори падають його шматочки, які, торкнувшись підлоги, перетворюються на маленьких сріблястих павучків, що упродовж усієї наступної дії бігають сценою в усіх напрямках.

Путін (Мєдвєдєву).А ну ґлянь – ані там савсєм капита аткінулі ілі єщьо дишат?

Мєдвєдєв.

Сєйчас пасматрю, Владімір Владіміровіч.

Переступаючи через павучків, іде зухвалим кроком – одна рука в кишені, друга вимахує кейсом – у напрямку Ющенка та Балоги, що лежать нерухомо, і співає.

Ех раз, єщьо раз,

кто нє с намі – протів нас.

Ета значіт – он палучіт

кукіш с маслом, а нє ґаз.

Ех раз, єщьо раз,

ми пашлі в вєсьолий пляс.

Садраґньоцца мір, услишав

наш расєйскій трубний ґлас.

Доходить до Ющенка та Балоги, перегортає носаком їхні тіла. Доповідає.

Дишат єщьо, Владімір Владіміровіч, просто бєз сознанія.

Путін.Ну і харашо. Вазьмі у ніх кровь – скрєпіть наше саґлашеніє.

У Мєдвєдєва раптом виростають величезні ікла. Його очі спалахують червоним вогнем, і він кидається на нерухомих Єханурова, Плачкова й Івченка. Ті починають сіпатися, з їхніх прокушених вен фонтанує кров. Мєдвєдєв дістає зі свого кейса сувій пергаменту, на якому видно заголовок: "Саґлашеніє". Прикладає його по черзі до кривавих ран Ющенка та Балоги. Ті, сіпнувшись востаннє, завмирають. На "Саґлашенії" внизу видно дві криваві плями. Путін тріюмфально потирає руки.

Путін.

Дараґіє расіянє! Дараґіє украінци! Соотєчєствєннікі! Сєводня на нашей (нє побоюсь етого слова) общєй зємлє вєлікій празнік!

Несподівано зривається на крик.

Ґуля-а-а-й, Расєя-а-а!!!

Путін починає стрімко рости. Ось його зріст уже сягає двох метрів... трьох... ось він уже заповнює собою майже всю праву частину сцени... Тим часом з-за його спини з'являється загін російських газовиків у касках, що нагадують середньовічні шоломи, сріблястих обладунках і кірзових чоботях. Вони крокують повз тіла Ющенка та Балоги, співаючи.

Газовики.

Ета пєсня – о Ґазпромє,

о любві чєрєз года!

Навсєґда, нє на гастролі,

ми прієхалі сюда! [1]

Коли газовики покидають сцену, Ющенка та Балоги на ній уже немає. На сцені залишаються тільки блаженно-задоволений Мєдвєдєв із закривавленими іклами й ґіґантський Путін, що й далі росте, ось уже майже торкається головою верхніх конструкцій сцени, ось – проходить, мов привид, крізь ці конструкції, і росте, росте...

Завіса закривається. Вибух. Театр злітає в повітря.


- – -

[1] Пісня реальна – її можна послухати, наприклад, тут: http://www.mp3.ru/catalogue/ctlg.fexec?track_auto=75928&release_auto=5170

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua