Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/47d931910d2a7/

Виключне право народу обирати собі Президента!

| 13.03.2008 15:52

Круговерть, яка зчиняється довкола ініциативи Президента України провести всенародний референдум з питання головного закону країни викликає цілу низку домислів і перекручень.

Насамперед мова йде про так звану конституційну реформу 2004р, на пі підставі якої президентські повноваження суттєво обмежувалися, а Україна перетворювалася з президентської республіки в парламетсько-президентську. Всі добре памятаємо в умовах якого громадянського протистояння була прийнята ця реформа, плодами якої стало формування фактично двох центрів влади – президентської і кабмінівської, суперництво між якими є тільки справою обставин і часу.

Отже, аби уникнути протистояння, Президент і хоче звернутися до народу, аби той висловив своє вагоме слово з цього питання. І на диво, саме народні депутати практично всіх фракцій намагаються заперечити це право і Президента і народу. Кажуть, що народ не є надто підготований аби розглядати таке важливе питання.

Я би погодився з цією тезою, якби виборча система в нас була представницька, мажоритарна, або хоч би змішана. Тоді справді народ обирав би свого прелставника. Коли нам кажуть, що через продажність мажоритарщиків неможливо сформувати стійку більшість в парламенті. Можливо і так. Можливо труднощі з корумпованістю депутатів-мажоритарщиків є. Але на це є рада! Треба прийняти тільки закон про можливість відкликання такого депутата виборцями виборчого округу, от і все. І депутати будуть як шовкові.

Тепер ми голосуємо за списками. Фактично голосуємо за лідерів партій. І кого там тільки в тих списках не знайдеш! Цілі депутатські родини – сини, дочки, свати-брати, друзі, шофери, масажисти, співаки-артисти і просто багатії-аферисти, які прикупили собі депутатські відзнаки для "кришування" свого бізнесу. І ось такий "народний" депутат типу Ахмєтова і стає народним захисником! Ясна справа, що такім "народним" обранцям посада Президента дуже дошкулює! Ой як було би добре, аби його обирали саме вони у ВР! Тоді би була повна "народна" ікебана! Аще краще, як пропонують комуняки, взагалі скасувати посаду Президента, аби зовсім не заваджав виявляти волю народу.

Але поміркуймо глибше. Уявімо собі, що якісь парті раптом запропонують підняти планку прохідного барєру до 15-20%, аби краще і консолідованіше "виявляти" волю народу! Що тоді? Тоді всі ці вічні заколотники типу НУНСу, литвинівці, комуняки з соціалістами і решта всіляких інших остаточно опиняються за бортом українського політичного життя, а одноосібним лідером і Президентом стає генсек якої-небудь партії. Тобто народ остаточно усувається від вибору глави держави. Все буде як в старому "сересері". Голосуйте за "блок комуністів і безпартійних", а головою держави стає лідер блоку автоматично. Він же і призначатиме всю свою "вертикаль". Ось тоді і скажіть прощавай демократії.

Народ вправі обирати собі лідера країни прямим і таємним голосуванням і ніхто не має права суперечити цьому, інакше це буде зазахання на демократію і шлях до узурпації влади.

Народ хоче, може і має законне право висловитися з приводу Конституції свєї держави.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua