Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Наш народ що, має обмежену компетенцію?

| 12.03.2008 18:00

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
7

Таке питання логічно виникає, коли політичні сили України, а точніше – політикани від цих сил заперечують право народу на всенародному референдумі висловитися з приводу головного закону країни.

Дивно, але тут дружненько проти референдуму виступають багато політичних сил – і литвинівці, і регіонали, і комуняки. Ба, та навіть БЮТ і НУНС і ті не є взахваті від ідеї Президента. Кажуть народ в нас не є обізнаний в тонкощах юриспруденції на стільки глибоко, аби відповісти на таке питання. Напевне що так, хто б сперичався, але народ цілком може і вправі вимагати, аби його долю не вирішували за нього окремі хлопці, тим більше, які схильні захищати насамперед свої приватні інтереси (бо ж засідають там дууууже заможненькі "народні" посланці), а не інтереси цього власне демосу. Народ не буде розробляти статті і розділи Конституції, але за преамбулу її, там де говориться саме від імені народу, то він може і повинен своє слово сказати. А питання назріло очевидне і нагальне – слід визначити нарешті хто в хаті господар, бо як відомо, у семи няньок – дитя без ока. Один спихає на іншого. Тут народ є цілком компетентним! Принаймні, буде хоч знати з кого спитати і кого переобрати персонально.

Я вже зазначав певну абсурдальність в позиції тих конституційних антиреферендумщиків, бо ті ж самі політикани аж до Брюселя їздять домагатися якогось референдуму аби не попасти в НАТО. Ось тут вони геть охочі ввірити долю України цьому народові і то вже і негайно. Виникає питання, на чому грунтується їх переконання, що саме тут народ акурат компетентний.

Я за народ, у ньому казав поет "правди сила". Але може тоді давайте щоб заощадити гроші і сили спитаємо в народу все за одним махом? Хай висловиться! Проведемо розяснювальну роботу, подамо якнайширшу інформацію, зважимо обєктивно, а не істерично всі за і проти і гада по думку народу? Інакше, ці всі теревені будуть банальною провокацією, аби тільки не допустити народ до голосу.

Пригадуєте, на одній з недавніх "Свобод слова" було поставлене це питання на голосування і "зріз" народу, як його рекламують в програмі, дібраний соціологічними службами, показав, що майже 70% присутніх в залі висловилися за бажання взяти участь у референдумі з приводу Конституції. То що, народ хоче, але партії йому не дають слова. Ті, яких підібрали лідери партій, які формували партійні списки і які повключали туди своїх дітей, родичів, шоферів і масажистів та т.п. – з піною відстоюють своє право вирішувати за народ? Яким таким дивом і правом!

Я вважаю, коли вже радитись з народом – то радитись!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua