Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Виклик драконові (радіоп'єса)

Консерватор | 11.03.2008 14:44

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
2

Іще один погляд на процес "вбивання дракона" в українських реаліях... Теж не дуже веселий...

Виклик драконові (радіоп'єса)
Дійові особи:

Інфант.

Перший Радник.

Коментатор.

Городяни.

Дракон (без реплік, він тільки реве).

Сцена 1.

Звукове оформлення – щось середнє між боєм середньовічних лицарів та футбольним матчем. З одного боку – брязкіт меча об щось, подібне до лат; свист списів; старанне хекання, що, вочевидь, належить одному з вояків. З іншого – рев і вигуки вболівальників. Також десь поблизу чутно голос, що подає команди, немов тренер на майданчику: "Лівіше бери! Кажу, лівіше! А тепер справа! Маневруй, маневруй! Та де твої контрвипади?!! Ну от, результат твого глухого захисту! Маєш два опіки й одне поранення отруйним зубом!" Поступово брязкіт битви стишується до рівня звукового тла, а на першому плані з'являється голос Коментатора.

Коментатор. Вітаю вас, шановні співгромадяни! Не маю сумніву, що ви вже впізнали мій голос! Так-так, це я, ваш незмінний Коментатор усіх політичних та неполітичних подій нашого королівства. А подія, що відбувається сьогодні, таки варта уваги! Адже лише раз на рік ми можемо побачити такий бій: на прю з Драконом, який от уже три сотні літ мудро й успішно керує нашим королівством, вийшов іще один пошуковець слави або загибелі. Як показує досвід усіх попередніх пошуковців, а також останні опитування експертів, саме загибель сміливця, а точніше сказати, зухвальця, і є найімовірнішим результатом цього поєдинку. Дуже багато наших співгромадян узагалі висловлюють сумнів у доцільності таких двобоїв, бодай навіть раз на рік. Адже протягом трьох століть свого правління Дракон довів, що ніхто не може здолати його ані силою, ані хитрістю, а його владу переважна більшість громадян нашого королівства розглядає як запоруку стабільності та спокою. До речі, сьогодні в хуторі Старі Глечики я розмовляв про це з 60-річним фермером Арнольдом, і зараз хочу запропонувати вам його думку.

Шарудіння паперу, клацання кнопок, потім зрештою старечий голос.

Голос фермера. Та я за нашого Драко горою стою! Он у мене на городі цього року – ні одного врєдітєля... тобто, цього... шкідника – нема! А чого? Бо бояться Дракона нашого! Я його дуже підтримую за це! Я собі зібрав картошечку там, огірочки, скільки треба – здав на податки, і самому теж вистачає. А те, що корову треба раз на рік Драко віддати – так я з радістю! Я так скажу: нашому брату головне що? Щоби був спокій у королівстві! Ну, ясна річ, під керівництвом шановного Дракона і його радників. А оті всі, що лізуть битися – так я так скажу: хто їх заставляє? А то деякі кажуть: гинуть рицарі, пропадає... цей, як його... генофонд нації! Ото не лізли би, сиділи тихо, ото як я – були б живі-здорові!

Коментатор. Це говорив 60-річний селянин Арнольд з хутора Старі Глечики. Але, попри поширеність таких думок у королівстві, наш володар, Його Величність Дракон, вустами свого Першого Радника підтвердив відданість традиціям демократії та вільного вибору. Він вважає, що кожен, хто хоче кинути йому виклик і загинути в чесному поєдинку, має на це святе право. Ну а сам Перший Радник зараз поруч зі мною спостерігає за перебігом поєдинку. Пане Раднику, вітаю вас...

Перший Радник (це саме його голос, що давав "тренерські" настанови, було чутно на початку. Вочевидь, і тепер його слова адресовані не Коментаторові, а Інфантові. Він роздратований і кричить, не звертаючи уваги на коментаторове звернення) . Та навчишся ти коли-небудь блокувати піке з переворотом? Я ж мільйон разів тобі пояснював, як треба в цій позиції щит тримати! Ну незграба! І де я таке гальмо відкопав у суперники Дракону?! Та коли б тут був він сам, а не ця лялька, від тебе уже за хвилину нічого б не залишилося!...

Коментатор. Е-е... Пане Перший Раднику... Будь ласка, кілька слів щодо демократичних принципів, які Його Величність Дракон...

Перший Радник. (тепер уже Коментаторові). Та годі тобі! (Голосно). Усе, генеральну репетицію закінчено! Трибуни вимкнути! ("Гамір вболівальників" змовкає). Драконосимулятор згорнути! Завтра всім бути на місцях, у повній готовності за годину до початку поєдинку. Інфанте, швидко перевдягайся і за дві хвилини – до мене!

Інфант. Я за дві не встигну! І взагалі, я попросив би з більшою повагою до майбутнього переможця Дракона і визволителя королівства...

Перший Радник. Мерщій, я сказав! (Самому собі, іронічно). Ти ба, визволитель!

Коментатор. Е-е... Пане Перший Раднику...

Перший Радник. А, це ти. Добре. Щодо тебе. Усе нормально, дідок з Глечиків – чудово, нема питань. Але. Будь уважним і пильно стеж за ходом двобою і моїми командами. Ще раз нагадую – не виключений варіант N2. Зрозумів?

Коментатор. Так точно, пане Перший Раднику! Дозвольте йти?

Перший Радник. Сказав же – на сьогодні вільний! Геть!

Коментатора неначе здуває вітром – у переносному сенсі, але, судячи зі звуку, можна подумати, що у прямому.

Перший Радник. Як же ви мені всі набридли... О, наближається проблема номер один.

Кроки, що наближаються, потім захеканий голос Інфанта.

Інфант. Я тут, Перший Раднику! Ну зізнайтеся, хоч ви й кричали на мене – було не так уже й погано, га? Як вам той обманний удар з переходом в міцний захист?

Перший Радник. Краще б то був обманний захист з переходом у міцний удар.

Інфант. Перепрошую?

Перший Радник. Нічого. Значить, так. Повторюю головне, що тобі треба пам'ятати у завтрашній битві. Драконівська влада допекла уже не лише низам, але й декому з дуже впливових міністрів і радників. Є певні домовленості. Якщо все буде гаразд, тебе визнають переможцем у двобої і новим володарем королівства. Умова: Дракон має залишитися живий, а принаймні одна його голова цілою і неушкодженою. Вогонь з його пащі – основа для екстракту, що дає силу всім нам, а значить, даватиме й тобі. Кадрові умови щодо нового уряду повторювати, сподіваюсь, не треба?

Інфант. Не треба, не треба, я все пам'ятаю. Ну, так я пішов до завтра?

Перший Радник. Стій! Я ще не сказав, що закінчив. Завтра встанеш на світанку і проведеш інтенсивну розминку. Бо якщо будеш знову такий млявий, жодні домовленості не допоможуть. І дивись, хоч цього разу не запізнись!

Інфант. Та не спізнюсь, не хвилюйтеся.

Перший Радник. Тоді можеш іти. До завтра.

Інфант. До завтра, Перший Раднику! Ми переможемо, все буде гаразд!

Кроки Інфанта, що віддаляються і зникають.

Перший Радник. (крізь зуби). Ідіот! Твоя смерть у драконовій пащі була б цілком заслуженою. Утім, так воно, мабуть, і станеться. Але підстрахуватися завжди варто. Що ж, наша старенька, але небезпечна тваринка тебе, напевне, здолає... та завдяки деяким моїм заходам – не так легко, як сподівається. І матимемо володаря – добряче пошматованого Дракона, а це вже зовсім інша справа, ніж Дракон у розквіті сил. Принаймні, для його радників.

Сцена 2.

Звукове оформлення – таке саме, як на початку 1-ї сцени. Але це вже не репетиція, а реальний двобій.

Коментатор. Ну ось і настала ця вікопомна мить! На прю з Драконом, який от уже три сотні літ мудро й успішно керує нашим королівством, вийшов іще один пошуковець слави або загибелі. Як показує досвід усіх попередніх пошуковців, а також останні опитування експертів, саме загибель сміливця, а точніше сказати, зухвальця...

Ми на деякий час немовби переносимось на місце бою: голос Коментатора віддаляється і залишається ледь чутним звуковим тлом (утім, ми й без того знаємо, що він скаже, адже чули це на репетиції). Натомість ближчими і виразнішими стають звуки герцю: рев Дракона, посвист його крил і вогню з пащі, брязкіт зброї Інфанта. Відмінність від тих звуків, що лунали на репетиції, лише в одному: численні глядачі несподівано починають потужно скандувати: "Ін-фант! Ін-фант!" Чутно й окремі вигуки: "Тримайся, Інфанте, ми з тобою!" "Геть драконівську диктатуру!" "Драконе, здавайся" тощо. Далі у перебігу сцени (незалежно від того, "трансляція" це чи приватна розмова в кабіні Коментатора) "голос народу" чутно то гучніше, то тихше (тлом), але зовсім він не зникає ні на мить. Зараз голос Коментатора знову стає виразнішим.

Коментатор. Як ви чуєте, деяка частина вболівальників підтримує Інфанта. Але дані соціологічних опитувань свідчать, що насправді симпатії більшості громадян – на боці Дракона. У відсотках це виглядає наступним чином...

Шарудіння паперів, потім грюкіт дверей, чутно, як хтось (а це, звичайно, Перший Радник) входить до коментаторової кабіни швидким роздратованим кроком.

Перший Радник. (наближаючись). Припинити! Вимкнись негайно, і слухай мене!

Коментатор. Е-е... Ми повернемося до подій на полі битви за хвилину, а зараз до вашої уваги – висловлювання 60-річного фермера Арнольда з хутора Старі Глечики.

Клацання, потім голос фермера.

Голос фермера. Та я за нашого Драко горою стою! Он у мене на городі... (стишується).

Перший Радник. Що то за згадки про глядачів, дурню?! Тебе для чого сюди поставили?!!

Коментатор. Так я ж, навпаки, намагаюся спростувати...

Перший Радник. Ніяких спростувань! Взагалі, ніяких згадок про народ! Народу немає, є лише фермери арнольди! Зрозумів?

Коментатор. Зрозумів, пане Перший Раднику, але ж як їх так багато...

Перший Радник. До інших вказівок – жодної самодіяльності! Я буду тут, і коли треба, дам наступні ввідні. Якщо затямив, то вмикайся назад.

Коментатор. Слухаюсь, пане Перший Раднику.

Клацання.

Голос фермера....цей, як його... генофонд нації! Ото не лізли би, сиділи тихо, ото як я – були б живі-здорові!

Коментатор. Це була думка фермера Арнольда з хутора Старі Глечики. А ми повертаємося до подій на полі битви, де напруження вже сягає апогею! Дракон атакує лицаря стрімким піке! Удар!!! Інфант на землі й здається, ніщо не врятує його від повторного, смертельного удару!!! Але що це?! Щоб оборонити Інфанта, до нього підбігають численні... Ой, тобто я хотів сказати... Одним словом, лише диво цього разу рятує претендента на престол від загибелі. Але що коїться на полі битви! Тепер уже Драконові доводиться оборонятися від розлючених... Тобто цеє... Повернемось до перебігу двобою ще за хвилину, а зараз до вашої уваги – скептична оцінка шансів претендента від придворного астролога Прогнозуса Третього.

Клацання і знову голос Коментатора – уже не підсилений динаміками, а у звичайному тембрі. Він говорить пошепки, швидко і налякано.

Коментатор. Пане Перший Раднику, що робити? Натовп насів на Дракона! Це ж нечувано – багато з них озброєні! Ой, лишенько – вони, здається, відрубали Драконові одну голову!

Перший Радник. Та бачу! Значить, так: нічого від себе, найкраще – взагалі жодних коментарів щодо битви... маєш іще запас "фермерів арнольдів"?

Коментатор. Ну, є ще заслужений драконознавець Рептилій, фахівець з драконівського права професор Пересмик, поет з народу Оманій Пусторим... (раптом скрикнувши). Ой, пане Перший Радник, друга голова!

Перший Радник. Так. Все відставити, всіх вимкнути! Діяти за варіантом номер два! Слово мені, мерщій!

Клацання, наступні репліки знову звучать немовби підсиленими через гучномовці.

Коментатор. Увага! Увага! Я прошу тиші! Учасники двобою, зупиніться! Зараз прозвучить надзвичайно важливе повідомлення! Слово надається члену суддівської колегії – Першому Радникові нашого володаря Дракона!

Звуки бою, а через кілька секунд і звуки натовпу, стихають.

Перший Радник. Ваша Превелебність, володарю нашого королівства Драконе! Ваша честь, претенденте на престол лицарю Інфанте! Шановні пані та панове, високі гості та поважні глядачі! Суддівська колегія хоче нагадати вам всім про пункт регламенту "Відкладення поєдинку на один день за станом здоров'я одного з учасників та іншими екстреними обставинами". Суддівська колегія вбачає саме такі обставини у пораненні Його Величності Дракона, і оголошує... перерву в поєдинку на одну добу! Прошу учасника битви Інфанта підійти до коментаторської кабіни для регламентних узгоджень.

З юрби вболівальників чутно обурені викрики.

Перший Радник (перекриваючи викрики). Двобій буде поновлено за 24 години, тобто завтра рівно у цей самий час. А зараз усім негайно покинути поле бою!

Вигуки з юрби: "Не підемо! Добити деспота! Інфанте, не погоджуйся!" І знову: "Не пі-де-мо! Не пі-де-мо! Ін-фант! Ін-фант!" і таке інше. Ми знову опиняємося немов би всередині коментаторської кабіни. Чутно грюкання дверей, схвильовані кроки Інфанта, що наближається.

Інфант. Перший Раднику, ви чуєте, що коїться? Вони не розійдуться, навіть я їх не вмовлю! Бачите, як вони мене люблять: готові стояти до перемоги!

Перший Радник. Не тебе вони люблять, а свої ілюзії щодо тебе. Але поза тим. Якщо їх не можна умовити піти – за будь-яку ціну утримай від агресивних дій. Пам'ятай, що без вогню з Драконової пащі ти й дня не покеруєш. Якщо вони його знищать – тобі такий саме гаплик, як і всім нам. Коментаторе, план номер два. Давай слово Інфантові, а я пішов рятувати Дракона.

Кроки Першого Радника, що віддаляються, грюкіт дверей.

Коментатор (його голос знову підсилений динаміком). Увага, увага! З вами знову я, Коментатор усіх політичних і неполітичних подій нашого королівства. І я маю сказати вам, шановні співгромадяни, дещо дуже важливе. Настав час покласти край атмосфері брехні, в якій нас змушували жити стільки років! Ви дізнавалися про все лише з позиції Дракона та тих, хто його підтримує. Ми жили у злиднях, а говорили про процвітання. Ми були гноблені, а твердили про свободу. Я з соромом кажу, що й сам був причетний до цих викривлень – але не зі своєї волі, шановні співгромадяни! Мене змушували до цього тиск та жорстока цензура. Але зараз я кажу: годі! Ні – тиску, ні – цензурі! Ні – тиску! Ні – цензурі!

Юрба підхоплює і деякий час скандує: "Ні – тис-ку! Ні – цен-зу-рі!"

Коментатор (перекриваючи скандування). І я запрошую виступити перед вами того, кому ми завдячуємо цим проривом до правди, який стався в наших душах! Слово претендентові на престол, мужньому лицареві – Інфанту!

Скандування юрби: "Ін-фант! Ін-фант!"

Інфант. Дорогі співгромадяни! Сьогодні – історичний день! Я неймовірно щасливий відчувати вашу любов і підтримку! І я теж вас усіх люблю! Сьогодні ви побачили, що Дракон не є таким нездоланним, як його нам малювали. Це перший етап нашої перемоги! (Овація, схвальні вигуки). Але, дорогі мої, ми не маємо на цьому заспокоюватися. І я прошу вас: не розходьтеся, доки бій не буде завершено повністю, доки суддівська колегія не виголосить остаточного результату. І цим результатом буде цілковита зміна влади в нашому королівстві! (Овація, схвальні вигуки). Але й це ще не все, мої дорогенькі! Наша перемога тільки тоді буде повною, якщо ми здобудемо її чесно і красиво, ні в чому не порушуючи правил бою! Якщо ви мене справді любите, то закликаю і наказую: найперше – організованість і толерантність! Жодного насильства! (Збентежений гул юрби). Так-так, дорогі співгромадяни! Розімкніть зараз коло, нехай Перший Радник виведе Дракона з поля бою, щоб завтра знову повернутися і у чесному поєдинку вирішити долю королівства! І нехай він знає, що ми його не боїмося! Я готовий битися з ним за всіма правилами і перемогти! І тоді весь світ аплодуватиме нам за нашу шляхетність!

Вигуки з юрби: "Який може бути чесний бій з драконом! Не можна його випускати!" Шикання інших голосів: "Тихо, це ж наш Інфант! Він знає, що каже!"

Інфант. Отже, хай живе наше королівство і ви – його сміливий і справедливий народ! До завтра, до переможного бою! (Овація).

Коментатор. Хай живе Інфант! (Заводячи натовп). Ін-фант! Ін-фант! Ін-фант!

Юрба радісно підхоплює скандування.

Коментатор. А зараз на прохання Інфанта розімкніть коло і дайте Першому Радникові вивести Дракона з поля бою!

Коментатор. А зараз на прохання Інфанта розімкніть коло і дайте Першому Радникові вивести Дракона з поля бою!

Натовп невдоволено гуде, але все ж-таки розступається. Перший Радник виводить Дракона з оточення, чутно його заспокійливе умовляння: "Спокійно, Ваша Величність, потерпіть іще трішки, зараз ми вас доставимо в палац і полікуємо. Бачите, люди розступаються, дають вам дорогу, все буде гаразд..." Дракон реве від болю.

Коментатор. Що ж, я можу лише висловити захоплення вашою мужністю і толерантністю, шановні співгромадяни. І я сам залишаюся з вами на цьому полі до завтра, до моменту, коли буде остаточно вирішено долю королівського престолу!

Вигук з натовпу: "Молодець Коментатор!" Юрба починає скандувати: "Ко-мен-та-тор! Ко-мен-та-тор!" і потім знову: "Ін-фант! Ін-фант!" Звук поступово затухає, цокання годинника й музичний перехід дають зрозуміти, що минули 24 години й ми переносимось у день вирішальної битви.

Сцена 3.

Коментатор. Отже, шановні співгромадяни, ми з вами знову на полі бою, де сьогодні має остаточно визначитись доля престолу і всього нашого королівства. Нагадаю, що вчора бій було припинено згідно з пунктом правил, що дозволяє перервати поєдинок на добу за станом здоров'я одного учасників або іншими екстреними обставинами. Доба минула, і зараз слово має представник суддівської колегії – Перший Радник!

Перший Радник. Увага! Увага! Повноваженнями, наданими мені суддівською колегією та законами нашого королівства, оголошую про... (пауза) відмову Дракона від подальшого бою і визнання ним своєї поразки!

У юрбі починається щось неймовірне. Крики радості, вигуки "Слава!", що зрештою переходять у скандування: "Ін-фант! Ін-фант!"

Перший Радник. (Перекрикуючи натовп, який, утім, швидко замовкає й уважно ловить кожне слово). Таким чином, переможцем у двобої і новим володарем королівства проголошується лицар (з розтяжкою) І-і-і-і-інфант!

Новий вибух овації. Скандування триває з подвоєною силою – доки знову не починає говорити Перший Радник.

Перший Радник. Слово має новий володар нашого королівства – Інфант-!

Інфант. Дорогі співгромадяни! Сьогодні ми починаємо розбудовувати нове, демократичне королівство, де всі будуть справді вільними, де не буде місця брехні й насиллю! І весь світ аплодує нам за це!

Овація.

Інфант. Я хочу повідомити вас, мої дорогі, про перші рішення, які я ухвалюю на підтвердження нашої демократичності й миролюбності. Покажемо всім, що бажання помсти чи агресія чужі нам! Можливо, уперше в історії нашого (і не лише нашого!) королівства я відмовляюся від страти поваленого тирана!

Здивований гул.

Інфант. Так-так, мої дорогі, нам треба привчатися мислити гуманно і толерантно! І тому я доручаю нашим кращим лікарям вилікувати усі драконові рани, а крім того – оголошую про створення всекоролівської програми приручення Дракона! Ми залучимо до неї найкращих драконознавців та драконопсихологів. Ми будемо першою країною, де Дракон – колишній тиран – стане мирним і свійським членом нашого суспільства.

З загального гулу долинають окремі незадоволені вигуки: "Смерть Дракону! Скільки крові він у нас випив, а ми його маємо жаліти?!" І – шикання: "Та тихо! Дайте дослухати! Інфант знає, що каже!"

Інфант. Наступне рішення, про яке я хочу повідомити вас, дорогі мої піддані! Ми повинні рішуче покінчити з темним минулим, з тиранією! Тому я скасовую інститут радників володаря!

Вітальні вигуки, крики: "Оце правильно! Це по-нашому! Хай живе Інфант!"

Інфант. Однак ми не маємо нехтувати досвідом тих працівників, які були змушені служити жорстокому тирану, але тепер готові щирою працею долучитися до розбудови нового, демократичного устрою нашого королівства! Тому я оголошую про створення при моїй особі Колегії Дорадників! Призначаю колишнього Першого Радника Дракона своїм Першим Дорадником!

І знову здивований гул, окремі обурені вигуки: "Та як же так? Та він же був першим Драконовим посіпакою!"

Інфант. (уперше з грізними нотками в голосі). Я прошу тиші, дорогі мої! Не забувайте, що перед вами виступає ваш володар! Я чекаю на ту увагу, з якою належить слухати володаря!

Гул стихає.

Інфант. Про наступні кадрові призначення вас повідомлять. А зараз оголошую всенародне гуляння на честь славної перемоги над тиранією! Віднині у цей день ми завжди відзначатимемо Свято Свободи! Дарую кожному громадянину королівства – три позачергових вихідних та келих вина від Інфанта та його дорадників!

Кілька голосів починають вигукувати: "Слава! Слава! Ін-фант! Ін-фант!" і поступово заводять весь натовп. Скандування триває деякий час.

Коментатор. Отже, шановні співгромадяни, ми щойно послухали промову нашого нового володаря – Інфанта, в якій він проголосив справді новаторські ініціативи! І недарма на його честь лунають такі палкі привітання! У житті нашого королівства починається нова ера – ера свободи! А поруч зі мною зараз звичайний мешканець нашого королівства, 40-річний городянин Філіп. Я хочу запитати його про враження від ініціатив нашого володаря Інфанта. Будь ласка, розкажіть нам, як ви ставитесь до запровадження Колегії Дорадників і призначення Першого Дорадника?

Голос городянина. Я від усієї душі вітаю такі зміни! Дуже правильно, що наш володар Інфант відмовився від старої структури влади, і що тепер у нас буде щось зовсім нове! Я певен, що це сприятиме демократії й процвітанню нашого королівства! А щодо того, що Першим Дорадником став колишній Перший Радник – я теж вважаю, що це правильно! І не сумніваюсь, що абсолютна більшість моїх сусідів, та й усіх наших співгромадян схвально поставляться до такого рішення. Адже справді, якщо людина хоче, ну, навіть, можна сказати, спокутувати свою колишню службу Драконові новою, самовідданою працею – на благо всього народу, то треба дати такий шанс! Тим більше, він має досвід...

Коментатор. Це був 40-річний городянин Філіп, який схвалює новаторські рішення нашого володаря Інфанта щодо рішучих змін у системі державної влади. А наразі триває народне гуляння, і я закликаю всіх вас долучатися до нього!

Гул натовпу, радісні крики, весела музика. Поступово звуки стихають, чутно цокання годинника, музичний перехід – наступна сцена переносить нас на місяць уперед.

Сцена 4.

Коментатор. Вітаю вас, шановні громадяни нашого славного, оновленого і демократичного королівства! З вами знову я, Коментатор усіх наших політичних і неполітичних подій. Сьогодні, коли минув місяць від дня славетної перемоги володаря Інфанта над Драконом, ми знову зібралися на цьому полі, яке віднині вже ніколи не буде полем бою, а називатиметься Полем Миру! Адже сьогодні тут відбудеться унікальна у світовій історії церемонія: посвячення колишнього тирана й деспота – Дракона – у свійський чин! Місяць напруженої праці кращих драконознавців і драконопсихологів у рамках всекоролівської програми приручення Дракона принесла чудові плоди, які ви зараз побачите на власні очі. А для відкриття церемонії дозвольте надати слово Першому Дорадникові нашого володаря Інфанта!

Перший Радник. Дякую. Дозвольте мені бути максимально лаконічним. Наші досягнення у прирученні Дракона за цей місяць говорять самі за себе. Усе, що ми зробили, було втіленням гасла "Ненасильство й толерантність", яке запропонував наш мудрий володар – лицар Інфант. Тому оновлений, уздоровлений фізично й морально, і цілком мирний, як ви побачите, Дракон – це насамперед його, Інфантова, заслуга! Подякуймо йому за це!

Натовп миттєво і злагоджено починає скандувати: "Ін-фант! Ін-фант!"

Перший Радник. А зараз дозвольте розпочати урочисту церемонію посвячення Дракона у свійський чин. Запрошую на Поле Миру нашого славного володаря – лицаря І-і-і-і-інфанта!

Овація, скандування: "Ін-фант! Ін-фант!"

Перший Радник. На Поле Миру запрошується колишній володар нашого королівства – Дра-а-а-а-акон!

Декілька секунд – збентежене гудіння юрби, в якому чутно чиюсь репліку: "Ні, ну не можу я його вітати", потім хтось починає скандувати: "Не-на-силь-ство! То-ле-ран-тність!" Натовп підхоплює.

Коментатор. Зараз ви побачите символічний акт, що затвердить чинність свійського статусу нашого колишнього володаря Дракона. Його Величність Інфант готується вкласти свою голову в пащу Дракона й вийняти її непошкодженою... після цього розпочнеться власне церемонія посвячення. Отже, увага на Поле Миру!

Дріб барабанів. Секунда напруженої тиші. І раптом – зойк Інфанта й дикий рев, що, вочевидь, належить Драконові.

Коментатор. (Скрикує). Ой, матінко!... (Опановує себе). На черзі – музична пауза, продовжимо за хвилину. (Чутно клацання, зміна акустичного тла – наступна репліка звучить конфіденційно й схвильовано). Пане Перший Радник! Щ-щ-що це сталося?! Що робити??!

Перший Радник. Я гадаю, діяти за варіантом номер три. Оскільки в нього, на відміну від Дракона, це була єдина голова. Заготовки маєш?

Коментатор. Т-т-так...

Перший Радник. Уперед! А я пішов на поле, залагоджу деякі формальності...

Коментатор. Шановні співгромадяни! Дорогі мешканці нашого королівства! Ми всі схвильовані несподіваним розвитком подій, але... Варто, мабуть, бути чесними перед собою. Сьогодні ми постали перед новим, цього разу вже справжнім моментом істини в нашій історії!

Голос Коментатора чутно все тихіше й тихіше, хоча можна розрізнити окремі репліки: "Упродовж багатьох віків... Традиція нерозривного зв'язку зі Сходом, що історично постачав Драконів для нашого престолу... Контраверсійні зміни, що сталися за останній час... Далеко не одностайна реакція народу...". Поступово ці репліки тонуть у дедалі виразнішому й зловіснішому реві Дракона. Той рев усе гучнішає й гучнішає. Слухачам хочеться затулити вуха, сховатися від нього, але він немовби проникає усередину кожного, хто його чує, заповнює собою кожний кубічний міліметр простору, і звучить дедалі потужніше. Уривається – раптово. Тиша. Фінал.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua