Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Семенюк   Тимошенко   Justus – інформаційний портал

Відсторонення Семенюк: коментар експерта

Виталий Передрук | 9.02.2008 10:25

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
5

Позиція Секретаріату Президента України у питанні про відсторонення голови Фонду держмайна Валентини Семенюк від роботи не ґрунтується на нормах законодавства.

Відсторонення Семенюк: коментар експерта
Автор: Іван Герасименко

06 лютого 2008

Звинувачення у свавіллі та беззаконні, озвучені керівником Секретаріату Віктором Балогою на адресу Кабінету Міністрів та Юлії Тимошенко особисто є необґрунтованими, оскільки чинним законодавством чітко врегульовано ситуацію, що склалася навколо Фонду державного майна України.

Закон України "Про державну службу" передбачає, що невиконання службових обов'язків, що заподіяло державі значної матеріальної шкоди, є підставою для відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців", таке розслідування може бути проведене у разі невиконання або неналежного виконання ними службових обов'язків, що заподіяло значну матеріальну шкоду державі. Службове розслідування проводиться з відстороненням державного службовця від виконання повноважень за посадою або без такого відсторонення.

Рішення про відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою приймається керівником державного органу, в якому цей службовець працює. Оскільки Кабінет Міністрів України є вищим органом в системі органів виконавчої влади, то і рішення про відсторонення Голови Фонду державного майна приймається Урядом. Крім того, ФДМУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, а його діяльність, відповідно до Постанови Кабміну, спрямовується і координується членами Уряду. Це ще раз підтверджує правомірність прийняття рішення про відсторонення Валентини Семенюк від посади, яке було прийняте на сьогоднішньому засіданні Уряду. Воно ґрунтується на судових рішеннях, якими підтверджені порушення при приватизації "Луганськтепловозу".

Законом України "Про Кабінет Міністрів України" передбачено, що саме Уряд призначає та звільняє з посад перших заступників та заступників керівників центральних органів виконавчої влади за поданням Прем'єр-міністра України відповідно до пропозицій членів Кабінету Міністрів України, до сфери спрямування і координації яких ці органи належать.

Саме на підставі вищенаведеної норми закону і були звільнені з посади перший заступник і заступники Голови ФДМУ. А на посаду першого заступника Голови Фонду призначений Андрій Портнов, який на момент відсторонення В. Семенюк виконуватиме обов'язки Голови Фонду.

© Justus 2005-2006. При повному чи частковому використанні матеріалів посилання на www.justus.com.ua обов'язкове.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua