Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чому партія Регіонів НЕ

Юрій Самсон | 2.02.2008 01:38

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
22

Голосів "проти"
11

ТА ТОМУ, ЩО НЕМАЄ ТАКОЇ ПАРТІЇ, Пане Івасюк. І Ви це чудово знаєте! Це я в хорошому сенсі...

Чому партія Регіонів НЕ
Отже, дійсно, а чому партія Регіонів НЕ "виконає свій історичний (істеричний?) обов'язок не тільки перед своїми виборцями, перед всією Україною", як дивується в статті Лисенка Валерій Івасюк? Найперше тому, що немає ні такої партії, ні такого її "історичного" обов'язку, ані перед Україною – яка не потрібна ПР так само, як і ПР Україні, ані перед виборцями -в гріш ахмєтови із звягільськими ніколи не ставили тих шахтарів та інших, яких заради "бабла" (не нажеруться ніяк) вони підривали як не на стадіонах, так в копальнях, і які, через те, що голосують за ПР власне і є тими "виборцями", перед якими за, дозволю собі припустити, нещирими твердженнями Івасюка у ПР є пильний обов'язок не впустити Україну в НАТО, принаймні в неконституційний спосіб.

Щодо першого твердження. Ну яка з ПР "партія" видно вже – на наступні вибори ці люди, об'єднані, наразі, страхом, підуть щонайменше двома різними угрупуваннями – ті, хто бояться Тимошенко підуть на Богатирьовій під Ющенком, ті, хто боїться Москви (через нереалізовані зобов'язання, включно з фінансовими), підуть з януковичем-азаровим, і не суть важливо, як звучатиме його прізвище. Останні, ймовірніше нікуди не дійдуть, а перші одностайно проголосують не те що за ПДЧ, чи ціле НАТО, але й за дідька лисого в обмін на відстрочку втілення власних страхів. Судячи з відповідей на питання Лисенка Валерій Івасюк пречудово це розуміє.

Як твердить яскравий член фракції ПР Сергій Головатий на офіційному сайті цієї партії: "Крітічєскай маси людєй, катория гатови прєбиваць в палітікє раді ідєі, нєт!". Перепрошую, що тут і далі цитую "мовою оригіналу", але перекладати це мені гидко (каюсь, я не є толерантний до цього угрупування під абревіатурою "ПР"), а їх офіційний сайт двомовний – російською та англійською (це теж прояв існування вищезгаданих двох груп). Цікаво, що стаття Головатого "члєна парламєнтскай фракциї Партії рєгіонав, глави Маніторінгавава камітєта Парламентскай асамблєі Савєта Європи, віце-прєзідєнта ПАСЄ", як представляє його сайт, англійською пропагандисти ПР перекласти не знайшли за необхідне, тому в англомовній версії наведених тут думок Головатого ви не знайдете, на відміну від інтелектуального доробку таких визначних мислителів та ідеологів цієї партії, як Nestor Shufrich, Mikhail Chechetov, Svyatoslav Piskun, ну і звичайно Vasiliy Kiselev, дійсно, чи ж зможе скласти про ПР об'єктивну думку англомовний відвідувач офіційного сайту ПР, якщо там не буде перекладу статті останнього, та й перших. А що Головатий? Хай вони його в ПАРЕ слухають...

Але повернимось до суті – дійсно, ну "нєт крітічєскай маси людєй, катория гатови прєбиваць в палітікє раді ідєі, нєт!" І правда, що спільного – ідейного, політичного, між депутатками Ганною Стеців-Герман (чи навпаки?) та Людмилою Кириченко, окрім готовності "лягти під...", адже це навряд чи може бути підставою для об'єднання в єдину партію. Або скажімо між іншою парою "партійно-регіональних" депутатів – донецьким "філологом" Ніколаєм Лєвчєнком, який пророкує і пропонує українській мові стати мовою тільки фольклору та анекдотів, та всеукраїнським Сергієм Головатим, одним із фундаторів, про що він не забуває принагідно нагадувати, товариства "Просвіта"? Ні-ні я не про те спільне, про що ви могли б зауважити, – що спільного в них у політичному плані, ідейному врешті-решт? "Нєт крітічєскай маси людей раді ідєі!", і все тут!

На цьому у відповіді на питання, винесене в заголовок допису, можна було б поставити крапку. Та не можу відмовити собі в дискусії з таким знаним полемістом, як Валерій Івасюк. Тим більше, що не я буду з ним дискутувати, адже можу запропонувати читачам НП заочну дискусію між Івасюком та Головатим.

"За вимогою опозиції Верховній Раді належить прийняти Постанову про дезавуювання підпису її Голови з наступним відповідним повідомленням про це Генсека НАТО. Голосування Постанови за відкликання підпису Яценюка має бути в спосіб підняттям рук, як це було при обранні Юлії Тимошенко прем'єром, адже питання щодо НАТО значно вагоміше. По суті, це буде голосування "за" членство в НАТО чи "проти". Стверджує Валерій Івасюк, якщо вірити Лисенкові, на сайті НП.

"Вапрос внєшняй палітікі – ета вапрос гасударствєнай палітікі. Парламєнт нє являєтся гасударствєним органам, парламєнт – ета прєдставітєльскій орган народа, на каторий нє вазлагаются функції савєршєнія внєшняй палітікі." – пояснює щодо рішення по НАТО Сергій Головатий на сайті ПР.

Зважаючи на те, що Головатий був депутатом всіх скликань ВР України, є за його скромними зауваженнями, співавтором Конституції, а Івасюк – ні, логічно б було погодитись з Головатим. Щоправда є ще варіант не погоджуватись з обома.

Раз вже заходився тут цитувати Головатого просто не можу утриматись від ще двох цитат із сайту ПР від новоспеченого регіонала, який "в прошлам гаду прінял рєшеніє уйті із палітікі. Рєшил в тот мамєнт, када Прєзідєнт Ющенка пашьол на ізданіє нєканстітуционих указав... Када палітічєская сіли, к каторим я прінадлєжал всє еті годи (тут Головатий, щоправда лукавить – "всє єті годи" він належав до різних політичних сил, від Руха, через ліберальну на той час "Вперед Україну!", через уряд президента Кучми до соціал-популістів (я це в хорошому сенсі) БЮТ, християнсько-ісламсько-юдейських (з огляду на фігури Чубарова, Джамільова та Червоненка, – це я теж в хорошому сенсі) лібералів "Нашої України") па палітічєскім пріарітєтам, па ідєалагічєскім матівам, паддєржалі ета... я понял, шта мнє нє на кава апєрєтся." Ось так – "понял", "прінял рєшеніє уйті із палітікі" – і пішов – в ПР. Тобто в бізнес, чи як це розуміти?

До речі, коли я пишу "в хорошому сенсі", я дійсно маю на увазі "в хорошому сенсі", а не як в тому бородатому єврейському анекдоті: "Йде Мойша по Хрещатику, засмучений, знервований, втупився в землю і на весь голос лається: "Ну цей Ізя і пі...ас, нє ну ви бачили такого пі...аса, як цей Ізя, нє ну пі...ас же цей Ізя!" Тут в щось м'яке зі всього ходу впирається головою. Піднімає очі вгору – перед ним Ізя. Мойша: "Нє, Ізя, я ж це в хорошому сенсі!" Власне повернемось до наших... Чи власне нікуди й повертатись не треба.

Ось ще цікавіше з Головатого, дідусь Фройд просто б плакав би від усвідомлення правоти власної теорії, тож цитата (коментуючи підпис Яценюка під "листом трьох"): "Скажу так: єслі би главой Вєрховнай Ради бил Я (виділення моє, Самсон), я би сваю подпісь там нє ставіл." Якби подібне припущення Головатого стосувалось би минулого, можна б було спитати – якби Ви були б Головою ВР в часи якої із своїх політичних орієнтацій? Але ж ця обмовка явно зі сфери підсвідомого, тож питання в іншому, а чи не є такі "дивні" зигзаги суджень колишніх рухівців (не тільки Головатого та Івасюка, але й багатьох інших в різних таборах, тобто не тільки в ПР) наслідком турботи про власну значимість та комплекси нереалізованості?

Думаю наступна цитата Валерія Івасюка теж вмотивована далеко не ідеологічними міркуваннями: "У разі відмови помаранчевої більшості здійснити кроки, опозиція має зробити політично-правову заяву... і з метою розірвання ланцюга подальших наслідкових дій – набуття Україною членства в НАТО – вийти із складу парламенту.". Іншими словами країні потрібні нові дострокові вибори.

Ось тут цілком погоджуюсь з Валерієм Івасюком! Навіть після двох місяців урядування Тимошенко (плюс місяці теоретичної передвиборної кампанії) електоральні перспективи ПР настільки зменшилися, а БЮТ настільки виросли, що в новому парламенті буде легко прийняти не те що постанову, Закон про приєднання України до НАТО і багато інших, вкрай потрібних Україні рішень.

Але, на жаль, "нєт крітічєскай маси людей раді ідєі!", не нашкребуть "яструби" з ПР 150 охочих скласти мандати ради такої благородної ідеї, яку озвучує Івасюк. Хоча не зрозуміло, що заважає окремим "ідеалістам" (самооцінка Головатого на тому ж сайті ПР), скласти власний мандат і нарешті красиво, протестуючи проти свавілля Яценюка і втягування України в НАТО таки піти з політики?

Та ті ж таки "ідеалісти" нізащо не покладуть мандат, бо щиро вважають всіх нас українців, хто не в парламенті – НІКИМ. Так прямо і говорять. Але ж вони себе-то бачать ВСІМ. Тому такі в ВР триматимуться за мандати всіма кінцівками, а втративши мандат – шукатимуть будь-яких шляхів повернення у владу. Щира, пряма цитата з Головатого на цю тему: "Я асазнавал: єслі ти нє в парламєнтє, ти в прінципє нікто. Паетаму я імєл лічную встрєчу с Віктарам Фьодарчєм Януковічєм па етому поваду. Гаворю: пака рєшится мой вапрос (Сєргєй Галаватий прєтєндавал на должнасть єврапєйскаво судьі па правам чєлавєка в Страсбургє. – сайт ПР), я хатєл би астаться в парламєнтє".

Людмила Кірічєнко теж, до речі, хотіла, при цьому, здається шаліком в Сєвєрадонецьку розмахувала і під конвой лягала з досить таки ідейним завзяттям. І що їй це допомогло? Поставили бідасю 404-ю в списку на вибори 2007 і забули про неї. Може б і ій свої міркування на НП викласти про НАТО там чи про історичну місію ПР, може ж таки будуть дострокоіві вибори, то може виправить рідна партія таку жорстоку несправедливість і поверне в прохідну частину якогось з багатьох своїх майбутніх списків, наситившись новоприбулими "ідеалістами" типу Надоші, Ковтуненка, Головатого і їм подібних? Навряд чи, але чому б не помріяти і не засвітитись на якомусь з форумів – підвищує потоптану самооцінку колишніх депутатів, адже не один з них: "асазнайот: єслі ти нє в парламєнтє, ти в прінципє нікто!" Але їм би врахувати конкуренцію: ось, глянув в коментарі до публікації Лисенка про думки Івасюка – уже й Маркосян розчарувавшись в ліберальних ідеях Вєрки Сердюки намагається підспівувати ПР та КПУ на тему НАТО.

Смішні, бідні, нещасні люди! Але чи варті вони при цьому співчуття? Може мудріше з них просто посміятися? В хорошому сенсі...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua