Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи потрібен нам Референдум по НАТО?

| 21.01.2008 13:17

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
6

Питання більше ніж риторичне! Однозначно потрібен. От тільки який і коли!

З ідеєю проведення всенародного референдуму з цього доленосного для країни питання носиться багато політиків різних політичних сил і при цьому кожна з них, намагається насам перед розіграти цю карту не в інтересах безпеки країни, а з метою "згуртування" чи то підбадьорення свого електорату у переддень майбутніх політичних баталій. Адже не є великим секретом, що існуючий уряд має повноваження поки що на рік, а там не за горами і боротьба за найвище крісло в країні. То ж як тут можна послаблювати стимуляцію активності свої потенційних виборців.

З точки зору вузько партійних завдань ця метушня з ідеєю проведення референдуму – вже і негайно, з якою носяться Партія регіонів і особливо комуністи є зрозуміла – показати правлячій коаліції, що опозиціонери мають широку підтримку в країні і що вони контролюють вповні свій електорат. Але поспіх, з яким вони це намагаються зробити видає, що вони не є впевнені, що відтягнення терміну проведення референдуму з цього питання дасть бажаний для них результат. І це цілком зрозуміло чому. Українська влада до тепер ще не займалася розясненням серед населення переваг, які отримає країна і суспільство вцілому від цього кроку. Населення України абсолютно не є достатньо поінформоване про суть і діяльність цього оборонного союзу і в значній мірі ще знаходиться пад впливом стереотипів, навязаних йому ще з часів СССР. Цк і пояснює, чому зявляються різні провокативні гасла, якими оперують вітренківські "бабушки" і кремлівські апологети в Украні.

Питання про те, що приєднання до Північно-Атлантичного Альянсу є насамперед справою зміцнення безпеки України і демократії ці сили взагалі намагаються затушувати. Вони намагаються залякати населення погіршенням стосунків з РФ і тим, що тоді ціни на газ, мовляв, ще більше виростуть. Я вже писав про те, що це є не більше ніж чергові страшилки, оскільки ціна на енергоносії вже давно стала економічною категорією, а не політичною. Про це не один раз заявляв сам російський Газпром. Необгрунтоване піднесення ціни газу для України, однозначно відібється на його ціні в країнах Європи, що не буде ними сприйняте інакше ніж шантаж цілої європейської спільноти зі всіма наслідками, які принесе така непродумана політика.

Однак повернемося до самої ідеї проведення Референдуму. Отже, таким чином, виносити зараз на широкий загал таке доленосне питання є явно передчасно. По-перше, перспектива членства в блоці ще є дуже примарна і тому не слід приспишувати події, не провівши попередньо розяснювальної роботи серед населення, а по-друге, слід поміркувати над формулюванням питання самого Референдуму. Наприклад, очевидним є, що коли поставити питання руба – ви за чи проти НАТО, то нічого крім чергового поділу населення країни це опитування не дасть. З другого боку, якщо порадитися з людьми на тему – чи ви за підвищення економічної і політичної безпеки України завдяки союзу і співпраці з народами Європи? То відповідь буде зовсім інша. Коли ж сформулювати питання на кшталт – чи ви підтримуєте політику України скеровану на входження в Європейські структури при збереженні добросусідських відносин з РФ, то вислід буде ще інший. Очевидно, що сформульовані мною питання чисто ілюстративні і наведені тут аби показати цілу гаму можливих результатів такого опитування.

Окремо слід сказати і про трактування результатів подібного опитування. Ну скажімо, коли питання буде обєднувати приєднання України до Альянсу при збереженні добросусідських стосунків з РФ. Відповідь "ні" можна з успіхом трактувати як заперечення добросусідських стосунків з РФ. До чого я веду? Питання мусить охоплювати всі аспекти проблеми безпеки нашої країни, а не тільки стосовно конкретно членства чи нечленства. Суспільство мусить бути вповні поінформоване і мусить зважити на всі аспекти цього кроку.

А одним із таких аспектів може бути заява начальника штабу збройних сил РФ про можливість нанесення Росією привентивних ядерних ударів по різним обєктам світу і при цьому чомусь в тому числі ніби ненароком була показана карта Європи з Балтійсько-Чорноморським регіоном в центрі! Такі заяви російських генералів інакше ніж відвертим шантажем називати трудно. Минулий рік практично весь був присвячений в Росії нагнітанню пристрастей протистояння, бряцанню новими озброєннями, пусками балістичних ракет, спуском нових атомих підводних човнів, відмовою від використання українських систем дальнього призначення та інше.

Такі кроки наших сусідів змушують нас прискорити ходу, скеровану на підсилення безпеки нашої країни. Ми не можемо дозволити собі опинитися наодинці з авторитарним режимом, який так відверто демонструє агресивність своїх намірів. Тому, до питання референдуму чи опитування треба належно інформативно підготуватися і провести при широкому висвітленні всіх аспектів цього доленосного питання.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua