Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Влада   ми   і самоврядування

Ти у владі? (Все дуже просто...)

Киянин | 19.12.2007 12:12

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Тому що лишати ВР як є вже небезпечно для самих народних обранців, – вчора вкрали картку для голосування у спікера, сьогодні будуть вирізати гаманці, а завтра по вулиці Грушевського не пройдеш – депутати всіх перехожих на гоп-стоп будуть зупиняти. Вам це потрібно? Тому щоб вони вгамувалися і необхідні спеціалісти та гамівні сорочки!

Ти у владі?

(Все дуже просто...)


Вчора в розмові зі знайомим я сказав – "Ось ти у владі..." і у відповідь із здивуванням почув категоричне, – "Ні не у владі!" - Що ще рік назад було немислимо...

На питання – "А де ж ти? Якщо не у владі?" - невиразне бурмотіння, про службовця, який в поті чола працює на благо общини...

Який висновок роблю із цього: влада настільки себе дискредитувала в очах народу, що навіть її представники, (в кого лишилась совість), не бажають ототожнювати себе з нею.

З цього і почнемо розмову про нас та нашу владу!

Найперше перепрошую, – деякі тези буду подавати без доказів і пояснень, – задля лаконічності викладу. Хто не все зрозуміє, для того можливо напишу більш детально, як продовження статті про ГРЗ. Тому зараз – скорочений варіант.

Влада на мій погляд, як форма правління є завжди демократія. Тому-що народ її терпить і годує. (Проте всі представники влади тяжіють до авторитаризму. Але це інша тема... Як і те що влада, – це завжди насилля. Хоча знати це потрібно!) А інші форми за Арістотелем, – монархіія, та олігархія – просто видозміни демократії. Напрошується аналогія із повітряним змієм – без нитки за який його тримають на землі, він не може ширяти в повітрі, так влада, – не будучи зв'язана з землею неминуче впаде. Висновок – свою владу ми не любимо, але підтримуємо. В свою чергу і влада не може повністю бути незалежною від народу, бо без нього не зможе піднятися в височінь. (Що я хотів висвітити в статті "Пора звернутися до причин".)

Чому ми владу підтримуємо?

Тому що самі не знаємо чого хочемо. За дослідженнями академіка Амосова найсильніше в людині проявляється жадібність і егоїзм. Крім того в масі населення явно виділяються три основні групи- керівники (30%), виконавці (30%), нероби (30%), а також лідери – 5%, і решта 5%.

Як бачимо три основні групи населення і визначають форму правління в своїх країнах – де капіталізм, де комунізм, а де соціалізм по визначенню шановного Г. Гігаурі.

Звичайно назви груп населення та форми правління подаються умовно, але те що такий поділ існує – безумовно.

Виходячи з вищенаведеного можна зробити висновок, що ці три форми правління є природними проявами бажань людей які її вибирають. Ну а егоїзм та жадібність спостерігаємо буйним квітом в нашій ВР, що теж є природним проявом отих 5% лідерів.

Тому можна написати коротко і ясно – ніхто не нав'язує нам (українському народу!) демонічні форми правління, – ми самі їх вибираємо! І будемо і надалі деякий час блудити в цих трьох соснах. І будемо отримувати ВР то капіталістичну, то соціалістичну, а коли і це набридне, то і комуністів виберемо, хоч як би це не здавалося фантастичним!

Здається виходу немає? На сьогодні – так! Але діє ГРЗ! І він примусить нас з вами змінитися і відповідно знайти нові форми соціального устрою.

Що свою чергу примушує і мене писати ці рядки і ділитися з читачем своїми думками про владу. Наприклад чому і чим ця (будь-яка!) влада нами не сприймається? Є багато критеріїв, яких не буду розглядати, а лишу один. Справедливість!

Майже кожному з нас неподобається влада і її представники, тому що вона (і вони!), уособлюють для нас Несправедливість. Нема часу розглядати детально даний термін, – можна лиш визначити, що він досить розмитий і неправовий. Не має чітких критеріїв. Але він Единий, що об'єднує нас таких різних, в несприйнятті влади. Чому він такий універсальний? Тому що кожен з нас вкладає в цей термін СВОЄ сприйняття і бачення. Таким чином влада є несправедливою практично для 100% свого народу. (Адже навіть представники влади відхрещуються від неї, що досить показово в нашому випадку...)

Як бачимо потенціал для змін існує і суспільство готове до них.

З чого почати?

Може з ВР? Так я не проти, – щось там говорили про двопалатний парламент, так я згоден навіть на трьох-чотирьох палатний! Та що там дрібнитися, – пропоную кожному депутату по палаті! З войлочними стінами і міцним санітаром за дверима! І нехай кожному видадуть по кілька мікрофонів, та карток для голосування, – в особисте користування, – нехай ламають та крадуть їх один у одного на дозволений прогулянках! А голові ВР – можна крісло спікера подарувати, – нехай тішиться! Їй-Богу всім буде краще!

Тому що лишати ВР як є вже небезпечно для самих народних обранців, – вчора вкрали картку для голосування у спікера, сьогодні будуть вирізати гаманці, а завтра по вулиці Грушевського не пройдеш – депутати всіх перехожих на гоп-стоп будуть зупиняти. Вам це потрібно? Тому щоб вони вгамувалися і необхідні спеціалісти та гамівні сорочки!

Як бачимо реформувати ВР і змінити динозаврів не вдасться за визначенням. Якщо хто в це вірить – той утопіст.

Не будуть піддаватися реформуванню і всі інші ланки владного механізму, допоки жива ВР.

Лишається тільки найнижча ланка самоврядування – громада.

В ній вже зараз і сьогодні можна дещо зробити. (Знову все подаю коротко і пунктиром...)

Щоб не міняти в громаді шило на мило і не калькувати ВР, визначимо що найважливіше для людини як особи і що не протирічить бажанням інших членів громади-

1. Безпека її і близьких.

2. Фінансова незалежність.

3. Гарантія власності.

Ці визначення є звичайно умовні, але сенс мінімальних вимог для будь-якого члена громади висвітлюють. Здається всі основні групи населення згодяться з цим. (Не маю ні часу ні бажання висвітлювати критерії щастя для кожного жителя общини, та й воно недосяжне для всіх одночасно.) Питання стоїть скромніше – організувати життя громади таким чином, щоб більше 90% відсотків населення вважали його справедливим.

Критерії визначені, – лишилося описати механізм впровадження.

Перший критерій вирішується впровадженням "служби шерифів", чи "комунальної міліції" – як кому подобається. (Чому це треба зробити і чим ця служба буде відрізнятися від теперішніх дільничних, – описувати не маю часу і бажання. Може потім, – якщо хто не розуміє...) Мені більш до смаку перший термін, – службу шерифа з відповідними правами і обов'язками можно організувати вже сьогодні в будь- якій громаді, де буде відповідне рішення цієї громади. Юридично оформити ці рішення, – не проблема.

Другий критерій – трохи складніше, але теж може бути вирішене сьогодні і зараз. Ті ж самі члени громади мають право визначати і контролювати витрати місцевих податків, для цього теж потрібне тільки бажання. Після того, як організований контроль фінансових витрат громади, наступний крок – відкриття індивідуальних пенсійних рахунків членами громади. На цих рахунках будуть акумулюватися гроші громадян в банках, під контролем спостережної ради громади. Ці гроші можуть бути інвестовані в вигідні проекти зі згоди громади. При цьому ризики будуть застраховані в надійній страховій компанії. (Більш детально – потім!)

Третій критерій, ще складніше, але – підтримується двома першими, з перспективою набуття права власності на всю власність, що знаходиться на території общини. Звичайно за винятком, (але тільки за винятком!), власності держави.

Як бачимо це все можна зробити не спираючися на чисто росіян, чи українців, помаранчевих, чи біло-блакитних, бо скрізь є різні люди, а тут пропонується співпрацювати просто з адекватними громадянами. Тим більше, що на мій погляд в майбутне перейдуть не нації і народи та етноси, а їх найкращі представники. Але це інша тема...

Отакий сценарій який можна впроваджувати вже тут і сьогоді. Не вступаючи в прямий конфлікт з "буйними" з ВР і "тихими" на місцях. Як буде взаємодіяти в майбутньому представники громади і влади, – для цього місця вже не лишилося...

Єдиного чого не достає, – це наважитися на Рішення. А це як кажуть екстрасенси – найвища витрата енергії! Отож поки ми будемо ліниві і боятися витрачати єнергію на власні рішення, вирішувати нашу долю будуть як і зараз, – інші і за нас! Що порушує ще один закон ГРЗ, – кожен приймає рішення Сам! І Сам несе за це відповідальність. Свобода вибору це називається...

А виживемо тільки тоді, коли не будемо порушувати ГРЗ! Все дуже просто...

P.S. Намагався не писати "на злобу дня", а хотів піднятися думкою до філософських вершин! Але будучи в відповідному настрої, втягнувся в полеміку про владу і необачно пообіцяв написати статтю на тему..., – до Нового року.

Виконую, Странник, як і обіцяв!

Тримайте подарунок...

Можливо не все ясно, зате максимально коротко!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua