Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/474e091b3b16d/

Привид кААліції вештається коридорами ВР

| 29.11.2007 02:34

Кажуть її тінь побачив навіть "непідписант" Оніщук.

Вже кажуть вона є. Вже кажуть її навіть можна побачити на папарі. Вже її обриси ось-ось мають матеріалізуватися, на радість "демократичної більшості". Та чи справді на радість? Щось не видно її на лицях коаліціянтів. За час її творення рови розбіжностей ще більше поглибилися і поширилися. Взаємне недовіря переросло мало не у взаємну ненавість. Єдине, що обєднує "партнерів" це страх остаточно опинитися на звалищі історії.

Перший тест життєвості коалії відбудеться вже сьогодні. Це вибір голови Верховної Ради. Це смішно, але кандидата від коаліції на цю посаду не може назвати із впевненістю ніхто. Може повторитися сумна доля Порошенка, впертість якого зруйнувала коаліцію 2006 року. Ще більшим мороком буде оповита сама процедура таємного голосування. Трьох голосів достатньо, аби муки творення коаліції вийшли на новий виток коаліційної спіралі. Регіонали будуть суворо спостерігати, аби регламентне правило один мандат – один голос завтра було дотримане якнайстрогіше. На скільки все хистке можна собі уявити хоча з того, що теоретично, будь який гаїшник може "розвалити" її. Це очевидно "теорія", але уявіть собі затримку з будь-якої мізерної причини, і все летить шкереберть. Можна говорити про якусь стабільність роботи коаліції в таких умовах? Очевидно що ні.

Здавалося б, навіщо так ризикувати? Навіщо тримати суспільство в напрузі, коли є цілком можливий ще один партнер по коаліції – Блок Литвина. Воно ніби би було логічно дістати ще додаткових два десятки голосів і забути про цей кошмар раз і на завжди і почати працювати. Однак вся проблема в тих клятих "портфелях". Залучити Литвина без поступок не представляється можливим, бо все вже є розподілене давно. А приєднуватися "за ідею" Литвин також не бажає. Про це відверто повідомив пан Єхануров.

Ну добре, припустимо, що завтра вдасться зібрати ту нещасну більшість. Але при цьому стані холодної війни в парламенті годі сподіватися, на успішну роботу уряду також, якщо його якимось чином вдасться сформувати без скандалів. Але чи можна буде сподіватися на його плідну роботу? Навряд чи. Перші труднощі такого уряду можна буде списати на Януковича, але що потім робити далі? Конституційної більшості у ВР не видно навіть на обрії, а значить доленосні рішення прийняті не будуть. Але це може і добре, бо приймати їх в умовах такого протистояння означає тільки подальше загострення.

Мрія суспільства про "покращення життя вже сьогодні" може залишитися пустим марення до часу, поки ця холодна війна не завершиться принаймні перемирям.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua