Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
3
Рейтинг
3


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
11

Коментарі
  | 17.11.2007 10:01
Не важливо взагалі, вважаємо ми Гоголя українцем, чи ні. Важливо, чи вважав він ним себе сам. Мені здається, що не вважав. В кращому випадку він був "малоросом". Точно так же про Ахматову та Булгакова. Ахматова-Горенко навіть терпіти не могла, коли їй нагадували про українське походження, про це можна прочитати в багатьох місцях. Ну яке вона має відношення до українства? Булгаков взагалі був українофоб. Великий російський письменник, лауреат Нобелівської премії Іван Бунін хоч і не може претендувати на звання великого українця, але був куди більший українець, ніж Булгаков, бо дуже поважав українців.
А Шевченко ніколи не вважав себе кимось іншим, чим українцем на відміну від всяких горенків
  | 17.11.2007 10:12
Взагалі це сміх вважати людей типу Енді Ворхола (Андрія Вірхолу) українцем. Це взагалі комедія. Він такий же українець, як і Джзеф Конрад поляк (народився між іншим в Житомирі), або Ульянов-Ленін росіянин, який ненавидів російський народ по етнічній ознаці (почитайте В.Волкогонова). Я не знаю, чи можна віднести, наприклад, до великих українців С.Корольова, хоч своїми очами бачив його автобіографію, написану українською, де прямо було вказано національність – українець. Як на мою думку, то Корольов був типовий "совецкий человек". Не думаю, що українцями є Тарас Чмихало та Ганка Хервам, бо вони типові хахли.
Гетьман   | 17.11.2007 10:29
Луценко в чомусь був правий. Гоголівщина негативною є в плані вислужування в москалів плючи на свою Батьківщину.

Але ж вирішувати все одно людям. А кожен може одавати свій варіант, дискутувати з іншими про його прийнятність. Іщоб це був результат має бути спільн правило, а не симпатія. А Гоголь не підходить бо навряд чи вважав себе українцем.
  | 17.11.2007 11:02
Пане Гетьман, читайте Гоголя на ночь. И тогда поймете,что он считал себя как раз именно украинцем (малороссом). Да и таким же его считали и великоросские нацики. А у Луцмана язык без костей,как и положено политику.
  | 17.11.2007 13:06
-Красная Шапочка слушает,размышляет и спрашивает у бабушки: – Бабушка!-Считает ли ДАНИЯ своим ВЕЛИКИМ В.И.ДАЛЯ? – Ни в коим случае!! – Почему? – А шо он сделал для ДАНИИ? – Как шо,составил "Словарь руССкого языка" и т.д,спасал защитников СЕВАСТОПОЛЯ!?-Вот за это и считают его Великим руССким!!! Лука Избушкин
Специально для тех, кто не совсем знает Гоголя, объясняю:
Гоголь написал "Малороссийсские повести" и повесть "Тарас Бульба", в которых он миру показал во всей красе НАРОД. Народ, который уже считали отсутствовавшим на карте мира.
Не было его тогда как такового.
Гоголь впервые поднял тему украинского патриотизма – почитайте эти повести. Он открыто сказал тогда, что вся РУСЬ – это только Украина.
Шевченко многое перенял именно у Гоголя – и даже "Реве та стогне" – это от Гоголя почти плагиат. Образ великого и могучего Днепра – как символ великой и могучей Родины, которую тогда уже почти уничтожили. Гоголь не побоялся об этом сказать во времена Николая Первого.
  | 17.11.2007 13:34
Не Шустери, не Луценки, не ми визначаєм великих українців. Їх визначає Світ і час.
І чи не нагадують вам подібні передачі (я б їх назвав "Обережно, Савік Шустер") зовні привабливий подразник, дьоргаючи за которий Шустери і їх хазяї направляють нас туди, куди хочуть?
Микола Гаврилович
  | 17.11.2007 14:03
-Красная Шапочка слушает,размышляет и спрашивает у бабушки: – Бабушка! – Можно ли считать Н.В.ГОГОЛЯ великим украинцем?-При всём уважении к нему, НЕТ!! – Во-первых – ДВАЖДЫ великими не бывают. Во-вторых – а шо он сделал для украинского языка и литературы? – В третьих такой удел всех колоний и не одного Н.В.ГОГОЛЯ мы недосчитались!!! – Лука Избушкин))))
  | 17.11.2007 14:28
Анатолій Герасимчук | 17.11.2007 13:21

А ще він змалював запорожців, які приперлись щось клянчити в Катьки-розпусниці до Петербурху. Якщо пам*ятаєте, то вони там плазували перед нею та нудили – не встанемо, матінко, не встанемо! Тьфу, яка ж гидота! Не був Гоголь українцем, а був малоросом, а от Шевченко малоросом не був ніколи і за "Сон" від Миколи Палкіна одержав солдатчину з заброною малювати та писати. Ну а про "Заповіт", то це вже "вааще атпад"! З таким же успіхом Р.Кіплінга, оспівувателя британського імперського духу, можна назвати індусом, бо він багато писав про Індію та її природу. І не просто так, а любов*ю.
  | 17.11.2007 14:30
В третьих такой удел всех колоний и не одного Н.В.ГОГОЛЯ мы недосчитались!!!

А от з цим не можу навіть описати наскільки згоден!!!
  | 17.11.2007 14:46
Луцик відверто проколовся, а жаль. Да і Шустик ворог України, тому що організовує передачі, які розколюють НАРОД. Невже політики цього не розуміють?Ганьба!
  | 17.11.2007 15:09
Анатолій Герасимчук чи Гоголь – хто більший українець? Або і гріх і сміх. Ганьба!
  | 17.11.2007 15:49
-Красная Шапочка слушает,размышляет и спрашивает у бабушки: – Бабушка!-Глянь,наши Киевские мудрецы,ну никак не могут разобраться по каким критериям избрать 100 великих УКРАИНЦЕВ, почему? – Ну если они будут прислушиваться и оглядываться на ХАЗЕРОВ,то вскоре и сами забудут какого они роду и племени!!! – Лука Избушкин))))
Красной шапочке.
ДВАЖДЫ великими не бывают, говоришь. Да, бывают просто великими. Великими писателями в мировом значении. А ты, Красная шапочка, можешь потомтвенного казака Гоголя и не считать великим, не надо он такой в твоем хуторе. "А шо он сделал для украинского языка и литературы?" – ну я же сказал уже. Шевченко вырос из Гоголя. Помните про московське сміття і грязь Москви – це ж із Гоголя. І Днепр, как я сказал уже – из Гоголя. "Вся Русь поднялась – от края до края" – а это уже сам Гоголь. Об Украине.
  | 17.11.2007 16:02
Анатолій Герасимчук | 17.11.2007 13:21
Народ, который уже считали отсутствовавшим на карте мира.
Не было его тогда как такового.


Ну, это уже в стиле хандусенки. Получается, что нас, украинцев, "выдумал" Т.Г. Шевченко.
Герасимчук, вы вменяемый? Думаете, когда по клавишам стучите?