Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Міша, подумай про Україну!

doctor_juta | 9.11.2007 20:28

-7
Рейтинг
-7


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
14

Дострокові президентські вибори в Грузії поставили все на свої місця. Телебачення відновлює трансляцію новин, МВС пообіцяло розібратися і знайти винних у розгоні демонстрантів, надзвичайний стан найближчим часом відмінять. Народ викинув назовні порцію обурення і завмер в очікуванні нових змін. Та чи довго триватиме перемир'я?

Міша, подумай про Україну!
Коли опозиція виводила людей на вулицю в Тбілісі, однією з її вимог були дострокові президентські вибори навесні 2008 року. Варіант, запропонований Саакашвілі передбачає вибори восени того ж року. Бурхливих оплесків після його пропозиції не прозвучало. Одначе, опозиція ніби затихла. Це можна сприймати як своєрідний шанс, даний на виправлення ситуації. Або, це просто перепочинок перед черговою бурею.

У Саакашвілі є рік. В країні, на фоні зростанні ВВП та збільшення потоку іноземних інвестицій процвітає бідність. Соціальна та культурна сфери перебувають у занепаді. Невирішений конфлікт в Абхазії на фоні постійного загострення відносин з Росією сприяє падінню рейтингу влади. Грузини, чиї родинні корені тісно переплетені з російськими, хоч і не в захваті від політики сусіда, все ж не бажають сваритися. Саакашвілі зробив ставку на націоналізм, але однією ідеєю націю не прогодуєш. Грузинам сьогодні потрібно те, чим нас українців досита годували протягом десяти років – стабільність.

Отож, шанси повторення нещодавніх подій в Тбілісі досить високі. Опозиція зробить все, щоб підірвати імідж президента. Якщо для цього доведеться ще раз вивести народ – вона на це піде. Тим паче, що людям є заради чого виходити. Око за око, провокація за провокацію.

А ким грузинський президент є для українців? Окрім того, що він виступає як глава братнього народу, його репрезентатив на міжнародній сцені, Саакашвілі асоціюється з ідейним борцем за волю свого народу, таким собі грузинським Чегеварою. У пам'яті людей, які стояли на Майдані в 2004 році, ще досі зберігся образ Ющенка в помаранчевому шалику поруч із Саакашвілі. Це не просто один з фотообразів нашої історії. Це вже символ, як апельсин, як лозунг "Так!", як помаранчева стрічка.

А що сьогодні? Українці загубилися у своїх висновках. Одні вказують на занепад грузинської демократії і розчарування в Саакашвілі. Інші твердять про необхідність підтримати братній народ і його президента перед іноземною інтервенцією. Треті просто мовчать і косяться в бік великої заокеанської держави, яка відіграла далеку не останню роль в подіях осені 2004 року на Майдані.

В дійсності, ми стали свідками чергового демонстрування сили та амбіцій. В його основі лежать ідеї, його механізмами виступив ні в чому не винний грузинський народ, але ціни набагато вищі аніж суверенітет чи свобода слова. На кону стояв геополітичний вплив. Грузинський народ не самовільно вийшов на вулиці Тбілісі, а подався на заклики підтримуваної російською владою опозиції. Саакашвілі не сам прийняв рішення про перевибори. Всі ж знають про його перемовини з демкорпусом Євросоюзу та ОБСЄ напередодні звернення до народу. Так хто ж заправляв акторами на цій виставі?

Дивує позиція української влади. Україна в цьому конфлікті мала черговий шанс зайняти позицію лідера в регіоні. Проте, вітчизняна влада не використала механізми впливу, а зайняла нейтральну позицію, викинувши назовні обережний коментар МЗС. Натомість, заговорив українській народ. В українському Інтернет просторі розгорілась запальна дискусія стосовно вчинку Саакашвілі та грузинських подій. Однозначної оцінки не було, але люди хотіли щось робити, хотіли діяти. Банери на підтримку грузинського президента ще досі ходять просторами українського Livejournal. Адже Саакашвілі все таки не був рядовим президентом іноземної держави для нашої нації. Він до останнього дня залишався ідеалом, до якого Ющенкові ще треба було дорости. Тому Міша, не поспішай, наступного разу, думай не тільки про грузинський народ, подумай і про Україну.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua