Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Це не громадські слухання, а подстава!"

| 7.11.2007 16:49

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

- Я прийшов сюди на шосту годину, як було написано в оголошенні, а насправді вони почали о п'ятій і отримали одноголосну згоду на будівництво від людей, які й близько тут не живуть. З мене роблять бидло. Більше того, з киян роблять бидло! – в гніві кричав пан Голубченко перед телекамерою...

''Це не громадські слухання, а подстава!''
Слова, винесені в заголовок цієї статті, належать не якомусь там опозиціонерові. Це дослівна цитата заступника Київського міського голови Анатолія Голубченка.

Сам великий майстер по частині "подстав" (згадаймо його "тарифну арифметику" і знаменитий виступ у Печерській районній раді, де чиновник заявив, що через суд добитися зниження тарифів у Києві неможливо, бо КМДА наловчилася видавати нові рішення про підвищення квартплати одразу після скасування старих), Анатолій Костянтинович не на жарт розлютився і дав волю емоціям, коли незаконне будівництво вирішили розпочати... біля його власного будинку на вулиці Козловського, 4-А!

- Я прийшов сюди на шосту годину, як було написано в оголошенні, а насправді вони почали о п'ятій і отримали одноголосну згоду на будівництво від людей, які й близько тут не живуть. З мене роблять бидло. Більше того, з киян роблять бидло! – в гніві кричав пан Голубченко перед телекамерою.Його думку щодо "висотки" по сусідству, звичайно, ніхто й не думав питати. Так само чинять забудовники з тисячами інших киян, не згодних з ущільнювальною забудовою своїх мікрорайонів.

Ця історія, що трапилася ввечорі 6 листопада в приміщенні кінотеатру "Дружба", характерна для нинішнього варварського стилю містобудування. В центрі Києва, на перетині вулиць Шовковичної та Козловського, фірма ТОВ "ЕкоБудІнвест" вирішила збудувати черговий монстр-хмарочос. Як він "впишеться" в архітектурний ансамбль історичного центру міста, бізнесменів не хвилювало: головне, що ціни на нерухомість тут захмарні, а Указ Президента про заборону висотної забудови в центрі Києва давно скасовано. Для забудови викупили двоповерховий будиночок майстерні ЖЕКа, який тепер планується знести.

Про цей план мешканці сусідніх будинків дізналися тільки півроку тому. Більшість з них були рішуче проти. І справа тут не тільки в мудрому консерватизмі корінних киян, який доводить до шаленства всіх незваних "інвесторів" хаотичної забудови столиці, але й в цілком прагматичних міркуваннях.

- Той будинок, за який борються забудовники, знаходиться в такій небезпечній зоні, що якщо вони почнуть будувати – всі сусідні будинки сповзуть по склону. Йдеться про склон Кловського холма. У нас є результати відповідної експертизи, яку робили геологи. Вердикт експертів однозначний: забудова неможлива, – розповідає Вячеслав Обухівський, голова ОСББ "Шовковична, 36", – Громадські слухання є необхідною частиною оформлення дозвільної документації на будівництво. І що робиться? Спочатку друкують оголошення в газеті "Хрещатик" дуже дрібним шрифтом, загублене серед інших оголошень, в основному викликів у суд. Слухання призначено на 18-00 в кінотеатрі "Дружба". Враховуючи явне бажання забудовників приховати від громадськості факт слухань, ми самі запросили на них народних депутатів, офіційних представників міста та району і так далі. Двоє народних депутатів від різних партій навіть знайшли час і прийшли. Але ми потрапили в жахливу ситуацію: приходимо о пів на шосту, щоб підготуватися організаційно, і бачимо, що слухання почалися в 17-00, в 17-40 вони вже закінчилися прийняттям рішення. Бійці – просто здорові хлопці забарикадували двері і не дозволили нікому з наших людей увійти до залу. "Охоронці" влаштували драку, побили жінку, довелося викликати міліцію і швидку допомогу... Перевірити, що робиться в залі та хто там зібрався, не було ніякої можливості. Організатори цих "слухань" зібрали публіку, яка проголосувала одноголосно за це будівництво. Зрозуміло, що всі ці люди були куплені. Як це робиться? Замовники приводять на слухання своїх підлеглих, будівельників, іноді студентів-заробітчан. В результаті – жодної руки, піднятої "проти".

Цікаво, що ніхто з працівників ТОВ "ЕкоБудІнвест" на слухання не прийшов. Мабуть, побоялися гніву людей. Забудовники видали довіреність представляти свої інтереси на слуханнях приватній особі, яка називає себе "посередником між будівельниками і мешканцями" – Сергію Пеньковському. Він не будівельник, а спеціаліст з реклами та піару, і не приховує цього.

- Всю роботу надо выполнять профессионально. Строители умеют строить, журналисты – писать. Есть организации, которые могут быть связующим звеном между населением и строителями. Конечно, мы не волонтеры и выполняем эту работу не бескорыстно, – стверджує "посередник". За його словами, слухання о 17 годині були цілком легітимними, і це начебто підтвердила керівник відділу внутрішньої політики Печерської РДА Олена Донець, яка була там присутньою.

Хто запросив пані Донець на слухання о 17 годині і чому вона пішла туди, знаючи, що слухання призначені на 18 годину? Нам не вдалося зв'язатися з Оленою Петрівною і отримати її коментар з цього приводу: за відповідним телефонним номером ніхто не бере слухавку. Але начальник управління внутрішньої політики КМДА Віктор Гончарук стверджує, що представники районної адміністрації повинні були прийти на 18 годину, як зазначено в опублікованому оголошенні.

- На жаль, нинішній порядок розробки містобудівної документації недосконалий. Забудовник може привести на слухання будь-яких представників територіальної громади міста Києва, і це буде начебто легітимно. Ми з великим трудом добиваємося, щоб на слухання запрошували лише мешканців прилеглого мікрорайону. Що ж до фальсифікації громадських слухань, як ви кажете, то законом не встановлено ніякої відповідальності за це, – каже пан Гончарук.Втім, сусіди нахабного забудовника не дали себе обдурити. Вони провели власні слухання о 18 годині, як і було оголошено в газеті. Постановили: зобов'язати ТОВ "ЕкоБудІнвест" провести громадські слухання повторно. Пан Голубченко пообіцяв, що ці наступні слухання будуть проводитись вже в колонній залі мерії. Що ж до фальсифікаторів громадських слухань, він теж впевнений, що притягти їх до відповідальності неможливо:

- Мені прийшло запрошення, я прийшов. У мене в голові не вкладається, що можна було почати на годину раніше. Але зрозуміло, що це розроблена схема, по якій зараз працюють всі. Приводять своїх людей, кажуть, що слухання відбулися – і все! Які санкції? Згідно законодаівству – ніяких! Я не дивлюсь на це як на проблему чи на подію, яка є надзвичайною, це нормальна подія. Я хочу, щоб мене поважали, як громадянина, от і все.На фото: Зліва від пана Голубченка – найманий "представник" забудовника Сергій Пеньковський, який вже не перший раз проводить фальшиві громадські слухання. Якщо ви вже мали справу з цією людиною, будь ласка, розкажіть про це в коментарях до даної статті!

Отже, проводити фальшиві слухання в Києві цілком можливо і законно. Тільки не поряд з будинками міських можновладців. От в чому головна "подстава", виражаючись словами пана Голубченка, для більшості рядових киян.

КОМЕНТАР

Юрій Дмитрук, депутат Київради (фракція БЮТ), заступник голови постiйної комiсiї з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики:


Забудовник, що будує на вулиці Шовковичній, хотів організувати громадські слухання і отримати дозвіл від людей. Люди, які живуть поряд, запросили депутатів проконтролювати ці слухання на 6 листопада, на 18 годину, як сказано в оголошенні, опублікованому в газеті "Хрещатик". Але забудовник в останній момент вирішив провести слухання о 17 годині, бо він привів якихось своїх сторонніх людей і, очевидно, боявся викриття цього факту. Виникла сутичка між місцевими мешканцями та людьми, яких привів забудовник. Місцеві мешканці перемогли, потім провели слухання о 18 годині і було прийнято рішення, що слухання не відбулися. Але забудовник вважає, що слухання о 17 годині були законними. Те, що сьогодні сталося, підтверджує, що отаке виділення земельних ділянок в міжквартальних забудовах приводить до великих конфліктів, нікому не потрібного збурення серед мешканців Києва. Ущільнювальна забудова в історичному центрі столиці недоцільна, хоч її активно лобіюють ласі до надприбутків будівельні фірми. В будь-якому разі, думаю, будувати на перетині вулиць Шовковичної та Козловського не можна, бо є нищівний для забудовника висновок геологічної експертизи.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua