Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Нема корупції. Є взаєморозрахунки.

Стрілець | 30.10.2007 15:36

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Зри в суть

Ми звикли дуже багато говорити про корупцію. Говорити, що вона у нас велетенська і охопила всіх і все.

Думаю, що не всіх і не все. Далеко не все. А вищі ешелони влади вона й зовсім мало захопила.

Ви що, подумали, що я проснувся й розказую сон? Зовсім ні, я просто намагаюся називати речі своїми іменами.

А речі були у нас ті, що називаються приватизація. Це означало, що державні підприємства старанно готувалися державними чиновниками до акту купівлі новими власниками, вже приватними. Для цього підприємства або банкрутили, або валили так, щоб ціна їхня була як можна меншою. Або не банкрутили й не валили, але ціну всеодно примудрялися зробити мінімальною.

Після цього відбувалися всякі там тендери чи ще щось, а в кінцевому підсумку приходив він – новий приватний власник. Якраз вчасно, щоб спитати ціну і взнати, що копійки. Дати ті копійки і взяти собі який-небудь металургійний комбінат або енну кількість кораблів. А ви собі не взяли? У вас же теж копійки в кишені були! А, ви якраз тоді там не були, де так продають? Що ж ви такі неспритні, самі винні...

Ясно, що насправді ту власність віддавали не за копійки. І більше того – абсолютно не вірю, що її віддавали за одноразовий хабар, яким би великим він не був. Думаю, що таким новопризначеним власникам чітко пояснювали, що ви, власники – насправді не власники, а тільки розпорядники або й просто ширма. Або ж так само чітко говорили, . що дасте тепер і будете ділитися й надалі. І хто буде ким і коли, і що.

Тобто фактично утворювалася спільна власність двох класів – класу чиновників і новопосталого класу "приватних власників".

Тепер усі гроші йдуть цим приватним власникам. Але ж неминуче треба ділитися і з тими, іншими. Вони й діляться. Розраховуються отже. Ті інші теж не тільки беруть, вони ще, користуючись своїм чиновним станом, роблять різні корисні речі для спільної справи.

Одні роблять, інші роблять. Всяка робота має бути оплачена, тому, природно, циркулюють гроші. Туди-сюди. Взаєморозрахунки. В межах спільної справи і спільної власності. Фактично, а не формально, спільної.

А ви про якусь корупцію. Фі, яке негарне слово.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua