Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Петра Григоренка мимоволі вшанували заздалегідь

Олена Олійник | 15.10.2007 20:40

21
Рейтинг
21


Голосів "за"
25

Голосів "проти"
4

Якби не це, в Криму навіть цілком логічно було б вояків УПА і не згадувати. Під час війни Крим не був у складі України, та й пізніше УПА до Криму жодного стосунку не мала, і за його незалежність вояки не боролися. Крим має окремий статус, він однаково не є в повній мірі ані російським, ані українським, ані татарським. Він є тим, чим він є. Але...

Петра Григоренка мимоволі вшанували заздалегідь
Взагалі-то цю дивну і мужню людину не зайве було б вшановувати щодня, а не лише з нагоди 100-річчя від Дня Народження. Але наразі йдеться про інше.

Вчора у Сімферополі місцева червона тусовка не дала українським патріотам відзначити день створення УПА так, як ті хотіли. Хотіли вони небагато чого – покласти квіти до Кобзаря, постояти з прапорами, тихе слово мовити, пісень заспівати, то й власне усе. Але Шевченка оточили комуністи, соцпрогресисти, різноуніформові триколорники тощо. Звісно, з великої поваги до Кобзаря, а ви що подумали? Щоб ті кляті бандерівці бува не узурпували доступ до металевого Тараса. Потяг червоних до української культури хотілося б привітати, якщо б не заважало здивування із того приводу, що на Шевченкові дати всіх отих достойників поблизу пам'ятника жодного разу не спостерігалося. Та й учора не помітила я в них ані квіточки, щоправда може повз камери пронесли.

А українцям довелося шукати захисту в засновника Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод Петра Григоренка – на живих правозахисників, мабуть, надії не було.

Якби не деякі додаткові обставини, я б сьогодні і не акцентувалася на такому. Адже, на мою думку, в Криму можливо, і навіть цілком логічно було б вояків УПА і не згадувати. Під час Другої Світової Крим не був у складі України, та й пізніше діяльність УПА до Криму жодного стосунку не мала, і за його незалежність вояки не боролися. Крим має окремий статус, він однаково не є в повній мірі ані російським, ані українським, ані кримських татар (завдяки чиїм зусиллям і стоїть у серці кримської столиці генерал Григоренко, і то є недарма). Крим є тим, чим він є. Але...

Чи не здається комусь, що ті ж самі аргументи мали б собі наводити усі. Зокрема весь той згаданий бомонд, і вже точно "отці міста" – перш ніж урочисто водрузити на центральній площі такий собі дивовижний "пам'ятник жертвам ОУН-УПА". А так від нього пішла витися мотузочка: жертви є, так мабуть і вояки були, а як вони були – так і вшановувати маємо кого. Тоді чого ж лементувати, що ворог не пройде, затуляючи рідного Шевченка всім наявним м'ясом, за радянською традицією? І ще цікаво – а як це так забули оборонити генерала Григоренка, котрий стоїть саме поруч із отим розкішним пам'ятником, а найцікавіше – ну а самий пам'ятник?!, для чого було його створювати, як не заради таких принагідностей? (ну не враховуючи моменту, ясна річ, що ним якраз були передвиборчі перегони)

А з'ясувалося наступне. Не встигли зняти з тієї гордості міста охорону, як невідомі зловмисники вдосконалили її червоною фарбою. Мабуть здалося їм, що комуністи із радощів розгубилися, а то б і самі зробили. Допомогти, себто, хотіли...

Не варто лише хапати мене за руку чи то за язика. Я аж ніяк не вітаю вандалізму щодо будь-яких пам'ятників, а окрема історія щодо таких балаганних – цим хіба можна надати їм значущості, якої вони за визначенням геть позбавлені. Але після неодноразових недружніх актів щодо знаменитого сусіда тих "жертв" – генерала-правозахисника, після сили-силенної інших неподобств на чолі з нечуваною наругою над монументом Героям Крут – чомусь кортить обурюватися значно менше.

А що надто скромному монументу Людині з великої літери Петру Григоровичу Григоренку вчора зайвий раз дісталися квіти – про те навряд чи варто шкодувати. Завтра, 16 жовтня, в День його Народження, йому принесуть квіти знову. А червоний за формою й за змістом пам'ятник нехай собі дивиться.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua