Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Схід-Захід: хто кого годує?

Кость Кірнас | 25.09.2007 17:54

20
Рейтинг
20


Голосів "за"
25

Голосів "проти"
5

Набридло слухати пещерний патріотизм донетчан про те, що мовляв, вони (Східна Україна) годують інші частини України.

Скільки вже разів казали, що крім суми доходів треба також вважати на суму субсидій, що отримує той чи інший регіон.

Чи багато людей знає, скільки знаків у цифрі субсидій на вугільну промисловість Донбасу?

В решті решт багато разів доводили, що тільки Київ є єдиним регіоном-донором бюджету України (якщо від доходів регіону відняти отримані регіоном з бюджету країни кошти).

Але це не головне, про що я хотів сказати.

Хотілося звернути увагу на один аспект.

Обмінний курс гривні до долару США.

Не треба бути експертом, щоб помітити, що при падінні долару на світових ринках останні роки, курс гривні до долару чомусь не змінюється.

На думку українських експертів, курс гривні щодо долару має бути від 3,8 грн. до 4,5 грн. за 1 долар США. Іноземні експерти кажуть, що курс гривні має бути взагалі 2,70 грн. за долар.

Яке це має відношення до піднятої теми?

Які галузі промисловості є найбільшими експортерами в Україні? Правильно, металургійна і подібні "важковоговики". (Сільське господарство взагалі може припинити будь-який експорт за політики уряду Януковича)

Як люблять казати "східняки", весь індустріальний потенціал України знаходиться на Сході України.

Але разом з тим, беручи до уваги недооціненість гривні, на Сході України знаходяться і найбільші отримувачи пільг в результаті недооцінки гривні – найбільші експортери.

Поясню.

Продаючи закордон свою продукцію за долари чи іншу валюту, потім цю виручку вони конвертують у гривні, щоби платити зарплатню робітникам та інші витрати.

Через недооціненість гривні метулгійні комбінати Ахметова, Лакшмі Мітала та інших капіталістів отримують майже в 2 рази більше гривні, ніж вони б отримували за вірно оціненої гривні.

В той же час всі ігромадяни України отримують майже в 2 рази нижчу зарплатню (в валютному еквіваленті), ніж вони отримували б за реального курсу гривні до долару.

Таким чином, металургійні концерни, зменшуючи витрати у валютному еквіваленті, можуть продавати свою продукцію закордоном за конкурентноспроможною ціною.

А всі громадяни України приймають участь у субсидуванні металургійної промисловості, адже отримуючи зарплатню в гривнях, вчителька зі Львова може менше купити апельсинів, бананів, пилососів та пральних машин, що виробляються закордоном та прив'язані до валюти. Тобто всі ми майже половину своєї зарплатні даримо українським металургійним концернам та іншим експортерам.

Нам доводиться майже в 2 рази більше платити за іноземні авто.

Також з цим частково пов'язаний бум на квартири в Києві: адже спекулянти з Європи можуть легко купити квартири тут, в той час як для киян ціни на квартири стають майже недосяжними навіть при оплаті в кредит.

В такій політиці заниження курсу національної валюти немає чогось соромного, незвичного чи новітнього. Таку політику заохоочення імпортерів довго успішно використовував Китай. А сьогодні після багатьох років безуспішної боротьби з цією політикою Китаю цю саму політику почали використовувати США.

Просто українським урядам, які до цього причетні, треба казати правду, що держава провадить політику підтримки національного виробника за рахунок добробуту пересічних громадян, а не брехати про "покращення життя вже сьогодні", бо сьогоднішня політика навпаки називається "покращення Вашого життя у далекому майбутньому". Тобто це – політика стратегічного зростання економіки, яке в кінці-кінців КОЛИСЬ дасть покращення життя і пересічним громадянам.

Таку політику провадив і уряд Єханурова і уряд Януковича.

Тільки уряд Тимошенко (чи для покращення життя народу, чи для того, щоби насолити Ахметову) дещо укріпив гривню від 5,30 до 5,05 у квітні 2005 року.

А "східнякам" пора вже перестати розповідати, що вони нас всіх годують, бо якщо курс гривні сьогодні зробити рівним його реальній вартості і ми всі таким чином перестанемо субсидіювати українських експортерів за рахунок своєї зарплатні, то чимало металургійних підриємств України треба буде закрити через неконкурентноспроможність їхніх цін на світовому ринку.

Треба бути патріотами України, а не патріотами регіонів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua