Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Золоте правило" для українського виборця

Olexandr | 24.09.2007 11:16

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Скоро настане нове випробування для українського народу – випробування виборами до парламенту. Як би знову не помилитися? І знову не наразити Україну на небезпеку! Для того, щоб правильно вибрати громадянин України має знати: 1) перед яким вибором його поставила історія, тобто, з чого він мусить вибирати; 2) яким правилом вибору користуватися...

Скоро настане нове випробування для українського народу – випробування виборами до парламенту. Як би знову не помилитися? І знову не наразити Україну на небезпеку! Для того, щоб правильно вибрати громадянин України має знати: 1) перед яким вибором його поставила історія, тобто, з чого він мусить вибирати; 2) яким правилом вибору користуватися...

Як завжди у подібних випадках історія ставить народи перед наступним вибором: або вибрати, образно кажучи, "рибку", або – "вудку".

Вибрати "рибку" означає "купитися" на те, що пропонують політичні партії, які хочуть зберегти корисний для них стан кримінальної експлуатації народу. Так, зокрема, чинили партії ще у Давньому Римі, пропонуючи плебсу "хліб і видовища", аби утримувати його й надалі у покорі. Чим це закінчилося – усім відомо: падінням колись могутнього Риму.

Такий закон історії – народ, який вибирає "рибку", а не "вудку", приречений на деградацію, а держава при цьому – на руйнацію. Воістину "Бійтесь данайців, що дари вам приносять!".

Зовсім інше означає вибрати "вудку". Народ, що вибирає "вудку", підтримує таким чином ті партії, які ставлять собі за мету створити у суспільстві новий, прогресивний соціальний порядок, за якого усуваються умови для кримінальної експлуатації людей. Коли кожен громадянин має свою "вудку" і ловить на неї сам для себе "рибку", то стає тоді неможливим порядок, коли можна "купувати" цього громадянина за рахунок краденої у нього ж "рибки". На цьому засновується прогресивний соціальний порядок, із яким несумісною є кримінальна експлуатація людей, що, зокрема, сьогодні існує у нашому суспільстві.

Зробити правильний вибір між "рибкою" і " вудкою" можна тоді, коли громадянин має належну соціальну (політичну, економічну, правову, моральну) культуру, в т.ч. культуру соціального вибору. Існує наступна закономірність: яка соціальна культура громадян – таке і їхнє життя. У цьому можна переконатися якщо порівняти соціальну культуру, наприклад, пересічного шведа і пересічного українця. За цією закономірністю в Україні життя може бути таким, як у Швеції тоді, коли соціальна культура пересічного українця стане такою, як у пересічного шведа.

З дилеми "рибка чи вудка" має бути виведено методику правильного вибору майбутнього для нашого суспільства, своєрідне "золоте правило" виборця. Відповідно до нього слід усі українські партії поділити на два типи: 1) партії "рибки", тобто партії, які здатні лише як ілюзіоністи манити виборців ілюзорним підвищенням зарплати і пенсій; і 2) партії "вудки", тобто партії, які здатні забезпечити в Україні соціальний порядок європейського типу, коли громадяни можуть користуватися "вудкою" для створення самими свого благополуччя.

Якщо виберемо партії, які манять нас "рибкою", тобто, підвищенням зарплати, пенсії, зниженням цін на товари і послуги тощо, без створення в Україні нового, антикримінального соціального порядку – то знаймо, що їхня "рибка" – це облуда, спрямована на те, щоб отримати владу для власної користі. Обіцянка створити громадянам благополуччя шляхом підвищення зарплати і пенсій в умовах збереження того соціального безпорядку, який ми маємо сьогодні в Україні ніколи і ніким не може бути виконана, бо це суперечить природним законам соціального життя людей. Це саме стосується, наприклад, популістської політики низьких цін на імпортний газ. Згідно з природними законами економіки громадяни України будуть жити краще лише тоді, коли вони зможуть платити за газ по цінам світового ринку як фіни чи німці. Будь-яке штучне (протиприродне) зниження цін шляхом якихось політичних домовленостей неодмінно обернеться новим злом для українських громадян. Одним із найкращих індикаторів "економіки для громадян", а не "економіки для олігархів за рахунок громадян" можуть слугувати ціни на землю і житло. Сьогоднішні ціни на них в Україні дають підстави для висновку, що будь-які маніпуляції з підвищенням зарплати і пенсій (так само як і штучне стримання цін на імпортний газ) існуючий соціальний безпорядок перетворить на користь "економіки для олігархів за рахунок громадян".

Якщо виберемо партії, що пропонують "вудку", тобто партії, що хочуть і знають як створити в Україні шляхом реформ антикримінальний соціальний порядок, наприклад, європейського типу, – то отримаємо шанс жити по-європейськи. Будемо самі себе забезпечувати "рибкою", не чекаючи, що нас як рабів хтось за нашу покірність годуватиме із своїх рук. Лише із створенням такого соціального порядку в Україні можливе існування "економіки для громадян", а не "економіки для олігархів за рахунок громадян".

Отже, якщо визнати режим криміналізму коренем усіх соціальних негараздів в Україні, то слід зробити висновок, що головну загрозу нашій національній безпеці слід шукати у наших головах: яка у цих головах соціальна культура – так й наша безпека. Вибравши "рибку", маємо знати, що таким чином ми вибрали самі собі небезпеку, бо "рибка" призначена для того, щоб зберегти в Україні стан криміналізму – джерело усякої небезпеки для людей.

Теперішня ситуація в Україні свідчить про драматичну помилку К.Маркса щодо соціальної експлуатації і класової боротьби: насправді експлуататорським класом є не буржуазія, а різноманітні злочинці – мафіозі, псевдопідприємці, корумповані політики і посадовці, шахраї різного роду та інший нечистий на руку люд, що паразитує за рахунок своїх ближніх. І класова боротьба сьогодні – це боротьба між "класом" злочинців і "класом" незлочинців. Тому, зокрема, гасло про "відділення бізнесу від влади" є невдалим і має бути замінено гаслом про відділення криміналітету від влади.

Доля народу залежить від результату "класової" боротьби між злочинцями і незлочинцями. Цим результатом має бути встановлення в Україні нового, антикримінального соціального порядку. Саме він є джерелом усякого благополуччя і безпеки: буде цей порядок – буде благополуччя і безпека. Тому найбільше може зробити для України та партія, яка має на своєму озброєнні ідеологію, котра свідчить про те, що вона хоче і може вести суспільство до створення антикримінального ПОРЯДКУ. Це і є так звана партія "вудки". Якщо ж до влади прийде партія "рибки", то й надалі, як і до сих пір, будь-які реформи в Україні, будь-які вибори, будь-які інші соціальні процеси будуть криміналізуватися, тобто обертатися на користь "класу" злочинців. Це – природний закон соціального життя. Звідси можна сформулювати критерій вибору, своєрідну "бритву Оккама", для українського виборця: відтяти наче бритвою усі партії, що манять нас "рибкою", і голосувати за партії, що здатні надати нам можливість користуватися "вудкою", тобто здатні забезпечити в Україні соціальний порядок європейського типу (наприклад, як у Фінляндії чи Німеччині). Взірцем, користуючись яким наш громадянин може навчитися розпізнавати партію "вудки", є, зокрема, очолювана Франкліним Делано Рузвельтом Демократична партія США, яка з допомогою ідеології, викладеної у вигляді "Нового курсу", вивела США із стану так званої Великої депресії (сьогоднішній стан в Україні дуже подібний йому!) на шлях прогресу. Отже, критерій правильного вибору може бути таким: "Які партії у нас найбільше відповідають цьому історичному взірцю?".

То що вибираємо, панове виборці: "хліб і видовища" із збереженням старого кримінального порядку чи новий соціальний порядок європейського типу? І ще запитання до політичних партій: чи є така партія, яка має на озброєнні ідеологію, котра вказує на те, що вона хоче і може повести народ по шляху створення в Україні нового соціального порядку європейського типу? Відгукнись, народу зараз потрібна саме така партія! Очевидно, про провідника саме такої партії писав Тарас Шевченко: " Чи діждемось ми Вашингтона // З новим і праведним законом, // А діждемось-таки колись...".

Олександр Костенко

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua