Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Якісна європейська освіта в Україні – міф чи реальність?

Ігор Мельничук | 21.09.2007 17:29

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
3

Останнім часом спостерігаємо тенденцію до євроінтеграції. Європа – це класно, Європа – це круто! Безсумнівно, рівень життя у західних країнах набагато кращий, ніж у нас, але це зумовлено багатьма чинниками, а не певним одним, як наприклад, освіта, котра стає джерелом спекуляцій та передвиборних гасел.

Якісна європейська освіта в Україні – міф чи реальність?
Останнім часом спостерігаємо тенденцію до євроінтеграції. Європа – це класно, Європа – це круто! Безсумнівно, рівень життя у західних країнах набагато кращий, ніж у нас, але це зумовлено багатьма чинниками, а не певним одним, як наприклад, освіта, котра стає джерелом спекуляцій та передвиборних гасел.

Достатньо поглянути на рівень освіти сьогодні і десяток років тому. Чому раніше наші спеціалісти кваліфікувалися у всьому світі без диплому ЄВРОПЕЙСЬКОГО зразка? Чому раніше було престижно вчитися на відмінно? Чому абітурієнт, котрий поступав до ВУЗу, не турбувався і не хвилював себе питанням про те, чи знайде він роботу за фахом після закінчення того ж ВУЗу?

Відповіді на ці питання можуть бути різними. Провладні структури будуть стверджувати, що вони роблять все правильно, мовляв тоді була інша ситуація, люди були інші. Необхідно прослідкувати за політикою нинішнього міністра освіти: перехід на болонський процес, тестова система оцінювання і майже ніякого втручання у навчальний процес зі сторони викладача, акцент створюється на самостійній роботі студента. Яким чином за допомогою тестів можна визначити реальний рівень знань? При проходженні тестів студент позбувається можливості проявити свою творчість та особливість.

Всі стверджують: "Якісний диплом європейського зразка – шлях в майбутнє!". Який може бути диплом європейського зразка, коли навчальна база – це технології, котрі Європа використовувала під час руйнування Берлінської стіни . Матеріальна база застаріла і оновлюється дуже-дуже повільними темпами. Так, встановлюються нові комп'ютери, оновлюється бібліотека новими виданнями, та цього мало.

Процес навчання складається з трьох складових елементів: навчальна база, викладач, студент. База в нас є, студент котрий бажає вчитися є, також є і викладач. Проте чи буде викладач викладати свою дисципліну за 800 грн в місяць? Чи буде держава сприяти тому, щоб педагогічні інститути випускали дійсно викладачів, людей котрі направляють студентів на істинний шлях? Середній вік викладача в Україні – передпенсійний вік. Що буде далі? Яка Європа?

Створення диплому європейського зразка – це неминучий шлях до "зливу" наших вчених за кордон. Хіба чимало є підприємств, котрі потребують кваліфікованих спеціалістів на теренах України? Проте хто зацікавлений у процвітанні України? Політики зацікавлені у процвітанні своїх власних закордонних садів і угідь.

Залишається одне – будь-яким чином пригальмувати перехід на болонський процес у ВУЗах. Задача одна – створити усі умови, щоб через десяток років якісну освіту не вважали міфом, а хоча б цінували її.

Ігор Мельничук. Політична партія "Велика Україна". Хмельницький

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua