Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Луганська область – 10 днів до виборів

Олексій Бритюк | 21.09.2007 11:45

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Коротенька довідка по стану в Луганській області напередодні виборів

Луганщина – промисловий регіон. Загалом в Луганській області мешкає трохи більше 2,5 мільйонів громадян. Більшість з них (86%) концентрована у великих містах – це Луганськ, Сєверодонецьк, Красний Луч, Лисичанськ, Рубіжне, Стаханов, Алчевськ, Краснодон, інші.

Економічну основу складають на півдні та заході області – вугільні підприємства, на півночі – сільське господарство, в регіоні Лисичанськ-Сєверодонецьк-Рубіжне – хімічна та нафтова галузі. Також варто відмітити бюджетоутворючу роль Стаханівського заводу феросплавів та Алчевського металургійного вузла.

В обласному центрі провідними галузями є машинобудування, легка і обробляюча промисловість. Велику роль відіграє також наявність кордону з РФ протягом 750 км.

Із зазначеного вище загалу близько 1,8 млн є виборцями. Загалом електоральна активність Луганської області склала на останньому голосуванні 61%. Можна констатувати, що на луганщині електорат є свідомим і високою мірою вмотивованим.

На виборах 2006 року ПР отримала підтримку 74,33 % луганців. Решта електоральних симпатій розподілилися таким чином: 5,21% Блок Наталії Вітренко, 4,43% – КПУ, 3,71% – БЮТ, 2,04% Наша Україна, 1,49% Блок НеТак! і 1,17% СПУ.

ПР. Як видно, Партія регіонів є найбільш впливовою політичною силою в області, не випадково регіонали традиційно вважають регіон чисто "своїм". Чисельність партії за їх даними становить до 120 тис. членів, за нашими – активна частина не перевищує 10 тис. Керують Луганським відділенням ПР нардепи О.Єфремов (в минулому губернатор), В.Тихонов, В.Ландик, В.Іванов. Також першим заступником є голова облради В.Голенко, права рука В.Тихонова. партія має гарно структуровану організацію з осередками у всіх районах та містах області.

Варто відмітити, що більшість в обласній раді (100 зі 120) Луганській міській (61 з 76) депутатів обрані за списками ПР. Регіонали займають всі посади голів районних рад та рад міст обласного значення. З 1389 депутатів райрад та рад міст обласного значення 985 (71%) – регіонали.

На цих виборах ПР проводить дуже мляву кампанію. Нами зареєстровані нечисельні випадки використання адмінресурсу та агітація посадовими особами, але це не системно і більш схоже на те, що реіонали просто сильно впевнені в своїй перемозі, не бажають вкладати в агітацію ані сил, ані ресурсів.

БЮТ. Чисельна та відносно впливова партійна організація. Керує облорганізацією нардеп В.Курило – ректор педуніверситету. Також важливо, що в списках БЮТ наявні підприємці з Луганська – Н.Королевська, В.Шаманов, С.Снаговський, С.Рекіянов. Вони забезпечують належну фінансову підтримку кампанії. тут має місце ноу-хау БЮТ – внутрішній маркетинг та розподіл сфер впливу лідерів. Така система дуже не погано на нашу думку спрацьовує.

Внутрішні дані по чисельності – 17 000, але навряд чи активні більше 5000. партія структурована за районами та містами. Кампанію проводять дуже агресивно, використовуються намети, газети, приїзди депутатів, зустрічі з виборцями. На деяких загально міських заходах наметів та газет від БЮТ навіть більше ніж від ПР.

НУНС. Об'єднання зусиль опозиції на місцевому рівні призвело по пародоксальної ситуації, за якої пасивне НСНУ розчинилося в середі молодих та активних прибічниках самооборони, і все це ускладнилося керуванням ПОРИ. Участь у виборчій кампанії НУНС обмежується нечисельними наметами, біл-бордами, заявами лідерів. Головна стратегія штабу НУСН – не допустити масових фальсифікацій та по можливості, просто відкусити частину голосів у ПР, на будь-яку користь. Спроб якось підняти власний рейтинг ми не зафіксували.

Штаб дає чисельність 8 000, але ми оцінюємо кількість прибічників НУНС не більше як 3 000.

ПСПУ. Традиційно популярна на Луганщині політична сила. очолювана Л.Корсаковою. Загалом експлуатує гасла про НАТО та російську мову. В передвиборчій кампанії неактивна, є декілька наметів і біл-бордів. Навіть візитів харизматичної Н.Вітренко останнім часом не було. Чисельність – не більше 1000 осіб.

КПУ. Дуже структурована обласна організація зі сталим електоратом пенсійного віку. Останнім часом проводить кампанію. спрямовану на залучення молоді. Голова передвиборчого штабу нардеп С.Кілінкаров. Судячи з візиту П.Симоненка, в обласну організацію були залучені чималі кошти, закуплено обладнання, 24 автівки, друкована продукція. Чисельність – 3500 людей, і ми схильні вважати цю цифру близькою до правди.

Відмічено використання комуністами "брудних" технологій – розповсюдження листівок про злочини ОУН-УПА дуже негативного змісту з неправдивими вихідними даними.

СПУ. Даних по чисельності ми не маємо. За нашими даними, частина соціалістів перейшла до БЮТ та НУНСу. Організація начебто і структурована, але керівництво безладне і не здатне до прийняття рішень. Про це свідчить хоча б той факт, що квоти СПУ по виборчих дільницях області зараз заповнюють люди регіоналів. Якихось шансів набрати чисельні голоси на цих виборах для Луганської СПУ ми не бачимо.

Литвин. Зовсім нечисельна партія на Луганщині, за різними даними, тільки завдяки записаним до неї аграріям може сягати до 2000-3000 членів. Кампанія дуже обширна, розповсюджуються листівки, газети, багато біл-бордів, чисельна телереклама. Але головне – це зафіксовані випадки підкупу виборців під прикриттям укладаня так званих соціальних договорів.

В плані проведення виборів, викликають певну тривогу тенденції, які зараз простежуються загалом по області. Серед них відмітимо:

1. Наявність в списках виборців великої (за деякими даними до 20%) кількості "мертвих душ", тобто, неіснуючих людей, двійників, "зайвих" домів та вулиць. Такі факти можуть стати підґрунтям для майбутнього фальшування під час голосування. Зацікавлена сторона – ПР.

2. Виявлені факти підкупу виборців з боку Блоку Литвина під прикриттям укладаня Соціальних договорів.

3. Заповнення комісій людьми з нестачею досвіду роботи на виборах.

4. Зважуючи на займані високі посади, можливість використання регіоналами під час виборів адміністративних важелів.

Олексій Бритюк

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua