Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Словесна перепалка Юлії Тимошенко й Анатолія Гриценка – за десять днів до виборів "помаранчеві" у такий спосіб формують коаліцію?

Андрій Діцик | 19.09.2007 12:30

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
5

Очевидно, що коріння цієї публічної дискусії Тимошенко з міністром оборони мають значно глибше, ніж "поверхове листя" – терміни переход української армії на контрактну основу...

Треба відзначити, що нинішня короткочасна передвиборча кампанія відбувається доволі спокійно. Безперечно, до дочасних виборів готуються всі. Центральна виборча комісія намагається надати антуражу чесності та демократичності виборчому процесу, Президент всупереч Закону "Про вибори народних депутатів" агітує за одного учасника цього процесу, великі гравці (НУНС та ПР) розробляють схеми "якнайрясніших жнив" у "своїх" областях, – у тому числі й через фальсифікації... Але схоже, на поверхню перед очі виборців не дарма спливло щось у вигляді публічної суперечки між Тимошенко та Гриценко.

Як на мене, Юлії Тимошенко відкрились деякі деталі нічних (чи якихось інших) домовленостей між Януковичем та Ющенком. А саме – формування "ширки", тобто широкої коаліції. Що ж, Мороза у новому парламенті не буде. А деяким діячам із списку НУНС Юлія Тимошенко на посаді прем"єр-міністра зовсім непотрібна. І насамперед Юрію Луценку, який ще "вилізе боком" усім "помаранчевим", зокрема в першу чергу Президенту Ющенку.

На доказ цієї версії може слугувати те, що президентська сторона бажає бачити у Верховній Раді 6 скликання колишнього голову кучмівської адміністрації, екс-спікера парламенту Литвина. Так би мовити для "підкріплення" широкої коаліції, – щоб у Юлії Тимошенко було менше аргументів не довіряти "вибору народу".

Всі можуть помітити, що на цих виборах Литвину загальнодержавні ЗМІ приділяють значну увагу, малюють ще більші рейтинги, ніж на минулих виборах. А головне – основні пропрезидентські видання розхвалюють Литвина вздовж і впоперек. Отже, вибір Президента зроблено?

Литвин, один з фігурантів "касетного" скандалу, вірний "синок" Кучми цілком ймовірно залучився "одобрямсом" Ющенка. Адже на цих виборах махрові кучмісти у Президента в ціні – чого вартий Олександр Омельченко у списках НУНС. Такого кучміста ще треба пошукати. У кого коротка пам"ять, можу нагадати один факт, який дуже пов"язує всю цю братію. Литвина обрали Головою Верховної Ради 226 голосами. Серед тих, хто голосував "за" був і син Сан Санича – Омельчекно-молодший (обраний до парламенту за списком "Нашої України"). Отже, можна стверджувати, що його голос був вирішальним. Давайте згадаймо й такий словесний факт, як свого часу Віктор Ющенко називав Кучму своїм "політичним батьком". Виходить, що тепер Президент збирає своїх "братів" докупи...

Очевидно, що Юлія Тимошенко ніколи не погодиться на широку коаліцію ні з Партією регіонів, ні з Литвином. Тому така її реакція, дещо емоційна, але цілком зрозуміла. Президент, якому лідер БЮТ беззаперечно повірила, вчергове її кинув. І нехай вони там між собою сварилися, але ж від цього залежить доля країни. Невже Україну вчергове "розміняли" на якісь, ну очевидно корисливі, речі?

Що ж. Ющенко, давши гарантії Кучми про недоторканість після його приходу до влади, очевидно не збирається доводити справу вбивства Гонгадзе до повного розкриття. І пряме свідчення тому "протягування" Литвина до Ради...

Ну і власне щодо суті дискусії між Юлією Тимошенко та Анатолієм Гриценко. Як відомо, лідер БЮТ анонсує перехід на контрактну армію з початку 2008 року. Цілком назріле рішення, яке давно треба було втілити в життя. Ніхто не задумувався, чому й при Гриценкові, як і при Кузьмуку, гинуть солдати строкової служби, так само вони й далі "батрачать" на дачах генералів тощо. А може справа не стільки у особі міністра, а у тому, що треба міняти систему?!

І Гриценко, який так зазвято опонує Тимошенко (з незрозумілих причин), як ніби-то людина прогресивних демократичних поглядів, мав би це розуміти. Було б бажання й воля – перевести українську армію на професійну основу цілком реально не тільки з 2008 року, а можна було б це зробити значно раніше!

Отже, "помаранчеві" формують "демократичну" коаліцію у досить оригінальний спосіб. Навіть ще до виборів. Хоча якщо згадати минулорічні вибори та ганебну коаліціаду, все стає зрозумілим. Якщо Юлія Тимошенко готова була підписувати договір про створення коаліції вже на другий день після виборів, то "Наша Україна" довго ламала голову над тим, як зробити, щоб лідер БЮТ не посіла крісло прем"єр-міністра. І "доламалася" до того, що Президент, почесний голова "НУ", вніс кандидатуру Януковича.

Питання: а що завадить Ющенку зробити це вдруге?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua